RAH Cambridgeshire League 2017-2018

Division 1 Schedule Full Results View Teams Spares Stats

STANDINGS LAST ROUND October 16
Pos. Name Pts. Against Where & When Pts
1 Frank Lee 57 St Neots I 18 October 7:15pm St Neots Squash Club Pending
2 Cambridge Squash Club I 53 18 October 7:15pm BYE
3 Peterborough II 46 Hunts County I 18 October 7:15pm Peterborough Town Sports Club Pending
4 March I 45 Portugal Place CUSRC I 18 October 7:30pm March Squash Club Pending
5 Melbourn I 33 Portugal Place CUSRC II 18 October 7:15pm Melbourn Squash Club Pending
6 Portugal Place CUSRC I 30 March I 18 October 7:30pm March Squash Club Pending
7 Hunts County I 30 Peterborough II 18 October 7:15pm Peterborough Town Sports Club Pending
8 Portugal Place CUSRC II 29 Melbourn I 18 October 7:15pm Melbourn Squash Club Pending
9 St Neots I 24 Frank Lee 18 October 7:15pm St Neots Squash Club Pending
10 Stamford 13 12:00am BYE

Division 2 Schedule Full Results View Teams Spares Stats

STANDINGS LAST ROUND October 16
Pos. Name Pts. Against Where & When Pts
1 St Ivo I 72 Cambridge II 19 October 7:30pm St Ivo Squash and Rackets Club Pending
2 Club Towers 53 Hunts County III 17 October 7:15pm Hunts County Squash Club Pending
3 Cambridge II 52 St Ivo I 19 October 7:30pm St Ivo Squash and Rackets Club Pending
4 Leys I 40 Spalding 19 October 7:30pm Spalding & District Squash Club Pending
5 Spalding 36 Leys I 19 October 7:30pm Spalding & District Squash Club Pending
6 Crown Lodge I 23 Hunts County II 18 October 7:15pm Hunts County Squash Club Pending
7 Comberton I 19 Peterborough III 19 October 7:15pm Comberton Squash Club Pending
8 Peterborough III 18 Comberton I 19 October 7:15pm Comberton Squash Club Pending
9 Hunts County II 15 Crown Lodge I 18 October 7:15pm Hunts County Squash Club Pending
10 Hunts County III 14 Club Towers 17 October 7:15pm Hunts County Squash Club Pending

Division 3 Schedule Full Results View Teams Spares Stats

STANDINGS LAST ROUND October 16
Pos. Name Pts. Against Where & When Pts
1 St Neots II 76 Saffron Walden 18 October 7:15pm Lord Butler Fitness & Leisure Centre Pending
2 Ely Squash & Leisure 65 Cambridge III 19 October 7:15pm Cambridge Squash Club Pending
3 Portugal Place III 63 David Lloyd 1 16 October 7:15pm Cambridge Squash Club 20
4 David Lloyd 1 63 Portugal Place III 16 October 7:15pm Cambridge Squash Club 2
5 Saffron Walden 60 St Neots II 18 October 7:15pm Lord Butler Fitness & Leisure Centre Pending
6 Fenland I 48 Comberton II 17 October 7:30pm Comberton Squash Club Pending
7 Newmarket I 46 Devonports Haverhill I 19 October 7:30pm Haverhill Squash Club Pending
8 Comberton II 39 Fenland I 17 October 7:30pm Comberton Squash Club Pending
9 Hunts County IV 38 Kimbolton 1 18 October 7:30pm Kimbolton Squash Club Pending
10 Devonports Haverhill I 34 Newmarket I 19 October 7:30pm Haverhill Squash Club Pending
11 Cambridge III 31 Ely Squash & Leisure 19 October 7:15pm Cambridge Squash Club Pending
12 Kimbolton 1 18 Hunts County IV 18 October 7:30pm Kimbolton Squash Club Pending

Division Four Schedule Full Results View Teams Spares Stats

STANDINGS LAST ROUND October 16
Pos. Name Pts. Against Where & When Pts
1 Peterborough IV 78 March II 7:30pm Peterborough Town Sports Club Pending
2 Fenland II 68 Kimbolton 2 7:30pm Fenland Squash Club 18
3 Melbourn II 65 Stamford 2 7:15pm Melbourn Squash Club Pending
4 March II 63 Peterborough IV 7:30pm Peterborough Town Sports Club Pending
5 Stamford 2 59 Melbourn II 7:15pm Melbourn Squash Club Pending
6 Kimbolton 2 54 Fenland II 7:30pm Fenland Squash Club 8
7 Newmarket II 40 Comberton 3 19 October 7:30pm Newmarket Pending
8 Crown Lodge II 25 Ramsey 18 October 7:15pm Crown Lodge Pending
9 St. Ivo II 24 David Lloyd 2 19 October 7:15pm David Lloyd Cambridge Pending
10 Comberton 3 13 Newmarket II 19 October 7:30pm Newmarket Pending
11 David Lloyd 2 2 St. Ivo II 19 October 7:15pm David Lloyd Cambridge Pending
12 Ramsey 1 Crown Lodge II 18 October 7:15pm Crown Lodge Pending

Ladies I Schedule Full Results View Teams Spares Stats

STANDINGS LAST ROUND October 16
Pos. Name Pts. Against Where & When Pts
1 Cambridge I 31 Fenland I 19 October 7:20pm Fenland Squash Club Pending
2 Melbourn 31 Cambridge University I 18 October 7:15pm Cambridge Squash Club Pending
3 Hunts County II 22 Cambridge University II 7:20pm Hunts County Squash Club Pending
4 Comberton I 21 Comberton II 7:20pm Comberton Squash Club Pending
5 Hunts County I 16 7:20pm BYE
6 Cambridge University II 14 Hunts County II 7:20pm Hunts County Squash Club Pending
7 Cambridge University I 8 Melbourn 18 October 7:15pm Cambridge Squash Club Pending
8 Comberton II 7 Comberton I 7:20pm Comberton Squash Club Pending
9 Fenland I 6 Cambridge I 19 October 7:20pm Fenland Squash Club Pending

Ladies II Schedule Full Results View Teams Spares Stats

STANDINGS LAST ROUND October 16
Pos. Name Pts. Against Where & When Pts
1 Ely Squash & Leisure 0 Cambridge II 17 October 7:15pm Cambridge Squash Club Pending
2 Cambridge University 3 0 12:00am BYE
3 Cambridge II 0 Ely Squash & Leisure 17 October 7:15pm Cambridge Squash Club Pending

Photo Stream

You must be signed in to do this...

This feature requires you to be a registered user of SportyHQ. Signing up is free and only takes a minute.

Sign In

Who's in this league?

You must be signed in to do this...

This feature requires you to be a registered user of SportyHQ. Signing up is free and only takes a minute.

Sign In

Sponsors

Live Scoring Available!

Use SportyHQ's free Score Squash app to live score matches for this league on your mobile device. After you download the app, you'll be able to login, select your team and find the fixture that you're marking a match for. Every point gets recorded so that players can review the match in detail later and the results are recorded online instantly!

Available on the App Store 2000px-Get_it_on_Google_play.svg

Sanctioned League

Cambridgeshire Leagues is sanctioned by Cambs Squash.

Rankings

Links