Print

Main Draw 1 2 TSA048361 FS A1 [1] Suzanie PRETORIUS BYE 3 4 TSA031056 GAU A2 BYE Beth GROSSKOPF 5 6 TSA031367 TSA031436 GC GC Sarah MILLARD Taweni NKOSI 6-1, 6-2 7 8 TSA021397 GN A4 BYE [5] CARLA GOUWS 9 10 TSA030145 GN A5 [4] Ine LAMPRECHT BYE 11 12 TSA021106 TSA031042 GC GC Michelle JANSE VAN RENSBURG Isabella VENTER 6-1, 6-2 13 14 TSA031182 TSA021371 GAU GN Neo MASIMIREMBWA Maud TSAURA 6-0, 6-0 15 16 TSA050102 GN A8 BYE [8] Mikayla FAURE 17 18 TSA021383 GE A9 [6] Anastasia PESIC BYE 19 20 TSA030871 TSA031061 GC GC Alicia MAKOALA Carla GREYLING 6-0, 7-5 21 22 TSA031043 TSA031343 GC GC Hannah MOORE Polia GIZDOVA 6-3, 6-2 23 24 TSA03951 GC A12 BYE [3] Annika GERTENBACH 25 26 TSA020910 GN A13 [7] Simona GEORGIEVA BYE 27 28 TSA020978 TSA020116 GC GC Caitlin WILLIS Amukelani MOKONE 6-2, 6-2 29 30 TSA031065 GN A15 Tsobotsi LEHLOENYA BYE 31 32 TSA030083 GN A16 BYE [2] Arista SIEBRITS [1] Suzanie PRETORIUS Beth GROSSKOPF 6-2, 6-0 Sarah MILLARD [5] CARLA GOUWS 3-6, 6-3, 6-2 [4] Ine LAMPRECHT Isabella VENTER 6-1, 6-4 Maud TSAURA [8] Mikayla FAURE 6-4, 6-0 [6] Anastasia PESIC Alicia MAKOALA 2-6, 6-3, 6-1 Polia GIZDOVA [3] Annika GERTENBACH 6-2, 6-3 [7] Simona GEORGIEVA Amukelani MOKONE 6-4, 6-2 Tsobotsi LEHLOENYA [2] Arista SIEBRITS 6-1, 6-0 [1] Suzanie PRETORIUS Sarah MILLARD 6-4, 7-6(5) [4] Ine LAMPRECHT [8] Mikayla FAURE 6-4, 6-0 [6] Anastasia PESIC [3] Annika GERTENBACH 6-4, 6-1 Amukelani MOKONE [2] Arista SIEBRITS 6-0, 6-0 [1] Suzanie PRETORIUS [4] Ine LAMPRECHT 5-7, 6-3, 6-4 [3] Annika GERTENBACH [2] Arista SIEBRITS 6-2, 6-3 [4] Ine LAMPRECHT (Ret.) [2] Arista SIEBRITS Retirement
[1] Suzanie PRETORIUS [3] Annika GERTENBACH 6-2, 6-4 3/4 Playoff [1] Suzanie PRETORIUS
D1 BYE [6] Anastasia PESIC 7/8 Playoff [6] Anastasia PESIC
[5] CARLA GOUWS [7] Simona GEORGIEVA 6-3, 6-1 11/12 Playoff [5] CARLA GOUWS
Beth GROSSKOPF Tsobotsi LEHLOENYA 6-4, 6-7, 11-9 15/16 Playoff Beth GROSSKOPF
Taweni NKOSI Caitlin WILLIS 6-1, 6-3 19/20 Playoff Caitlin WILLIS
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Suzanie PRETORIUS ZA Bothaville High No -
[2] Arista Siebrits ZA No -
[3] Annika GERTENBACH ZA Old Edwardian Tennis Club No -
[4] Ine LAMPRECHT Marks Park Sports Club No -
[5] CARLA GOUWS ZA Marks Park Sports Club No -
[6] Anastasia PESIC Selection Park Tennis Club No -
[7] Simona Georgieva BG Marks Park Sports Club No -
[8] Mikayla Faure ZA No -
- Maud TSAURA CSIR Tennis Club No -
- Neo Masimirembwa Ferndale Park Tennis Club No -
- Beth GROSSKOPF Killarney Tennis Club No -
- Taweni NKOSI ZA Sandton Sports Club No -
- Amukelani MOKONE ZA Arthur Ashe Tennis Club No -
- Tsobotsi LEHLOENYA ZA Tuks Juniors No -
- Alicia MAKOALA ZA Arthur Ashe Tennis Club No -
- Isabella VENTER Bedfordview Country Club No -
- Caitlin WILLIS Bryanston Sports Club No -
- Polia GIZDOVA ZA Fairland Tennis Club No -
- Michelle JANSE VAN RENSBURG ZA Krugersdorp Tennis Club No -
- Carla GREYLING Randburg Tennis Club No -
- Hannah MOORE Randburg Tennis Club No -
- Sarah MILLARD Randburg Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
9999999999999999
TBD
A3 EPTC - Court 11
Sarah MILLARD
Taweni NKOSI
6-1, 6-2
Normal
9999999999999999
TBD
A6 EPTC - Court 12
Michelle JANSE VAN RENSBURG
Isabella VENTER
1-6, 2-6
Normal
9999999999999999
TBD
A7 EPTC - Court 13
Neo Masimirembwa
Maud TSAURA
0-6, 0-6
Normal
9999999999999999
TBD
A10 EPTC - Court 14
Alicia MAKOALA
Carla GREYLING
6-0, 7-5
Normal
9999999999999999
TBD
A11 EPTC - Court 15
Hannah MOORE
Polia GIZDOVA
3-6, 2-6
Normal
9999999999999999
TBD
A14 EPTC - Court 16
Caitlin WILLIS
Amukelani MOKONE
2-6, 2-6
Normal
9999999999999999
TBD
A17 EPTC - Court 2
Suzanie PRETORIUS [1]
Beth GROSSKOPF
6-2, 6-0
Normal
9999999999999999
TBD
A18 EPTC - Court 3
Sarah MILLARD
CARLA GOUWS [5]
3-6, 6-3, 6-2
Normal
9999999999999999
TBD
A19 EPTC - Court 4
Ine LAMPRECHT [4]
Isabella VENTER
6-1, 6-4
Normal
9999999999999999
TBD
A20 EPTC - Court 5
Maud TSAURA
Mikayla Faure [8]
4-6, 0-6
Normal
9999999999999999
TBD
A21 EPTC - Court 6
Anastasia PESIC [6]
Alicia MAKOALA
2-6, 6-3, 6-1
Normal
9999999999999999
TBD
A22 EPTC - Court 7
Polia GIZDOVA
Annika GERTENBACH [3]
2-6, 3-6
Normal
9999999999999999
TBD
A23 EPTC - Court 8
Simona Georgieva [7]
Amukelani MOKONE
4-6, 2-6
Normal
9999999999999999
TBD
A24 EPTC - Court 9
Tsobotsi LEHLOENYA
Arista Siebrits [2]
1-6, 0-6
Normal
1466159400
2016-06-17 10:30am
A25 EPTC - Court 17
Suzanie PRETORIUS [1]
Sarah MILLARD
6-4, 7-6(5)
Normal
1466159400
2016-06-17 10:30am
A26 EPTC - Court 1
Ine LAMPRECHT [4]
Mikayla Faure [8]
6-4, 6-0
Normal
1466159400
2016-06-17 10:30am
A27 EPTC - Court 2
Anastasia PESIC [6]
Annika GERTENBACH [3]
4-6, 1-6
Normal
1466159400
2016-06-17 10:30am
A28 EPTC - Court 3
Amukelani MOKONE
Arista Siebrits [2]
0-6, 0-6
Normal
1466241300
2016-06-18 9:15am
A29 Marks - Court 1
Suzanie PRETORIUS [1]
Ine LAMPRECHT [4]
7-5, 3-6, 4-6
Normal
1466241300
2016-06-18 9:15am
A30 Marks - Court 2
Annika GERTENBACH [3]
Arista Siebrits [2]
2-6, 3-6
Normal
1466323200
2016-06-19 8:00am
A31 Marks - Court 5
Ine LAMPRECHT [4]
(Ret.)
Arista Siebrits [2]
Retired
1466327700
2016-06-19 9:15am
B1 Marks - Court 8
Suzanie PRETORIUS [1]
Annika GERTENBACH [3]
6-2, 6-4
Normal
1466241300
2016-06-18 9:15am
C1 Marks - Court 3
Sarah MILLARD
Mikayla Faure [8]
(Ret.)
Retired
1466241300
2016-06-18 9:15am
C2 Marks - Court 4
Anastasia PESIC [6]
Amukelani MOKONE
6-1, 0-6, 8-10
Normal
1466254800
2016-06-18 1:00pm
C3 Marks - Court 4
Sarah MILLARD
Amukelani MOKONE
7-6, 6-2
Normal
1466159400
2016-06-17 10:30am
E1 EPTC - Court 4
Beth GROSSKOPF
CARLA GOUWS [5]
0-6, 1-6
Normal
1466159400
2016-06-17 10:30am
E2 EPTC - Court 5
Isabella VENTER
Maud TSAURA
6-0, 7-5
Normal
1466159400
2016-06-17 10:30am
E3 EPTC - Court 6
Alicia MAKOALA
Polia GIZDOVA
7-6, 6-3
Normal
1466159400
2016-06-17 10:30am
E4 EPTC - Court 7
Simona Georgieva [7]
Tsobotsi LEHLOENYA
6-0, 6-1
Normal
1466241300
2016-06-18 9:15am
E5 Marks - Court 5
CARLA GOUWS [5]
Isabella VENTER
0-1
Normal
1466241300
2016-06-18 9:15am
E6 Marks - Court 6
Alicia MAKOALA
Simona Georgieva [7]
6-4, 6-0
Normal
1466254800
2016-06-18 1:00pm
E7 Marks - Court 6
Isabella VENTER
Alicia MAKOALA
6-0, 6-2
Normal
1466327700
2016-06-19 9:15am
F1 Marks - Court 9
CARLA GOUWS [5]
Simona Georgieva [7]
6-3, 6-1
Normal
1466241300
2016-06-18 9:15am
G1 Marks - Court 7
Beth GROSSKOPF
Maud TSAURA
2-6, 0-6
Normal
1466245800
2016-06-18 10:30am
G2 Marks - Court 4
Polia GIZDOVA
Tsobotsi LEHLOENYA
6-0, 6-1
Normal
1466254800
2016-06-18 1:00pm
G3 Marks - Court 8
Maud TSAURA
Polia GIZDOVA
1-6, 1-6
Normal
1466327700
2016-06-19 9:15am
H1 Marks - Court 10
Beth GROSSKOPF
Tsobotsi LEHLOENYA
6-4, 6-7, 11-9
Normal
1466159400
2016-06-17 10:30am
I10 EPTC - Court 8
Michelle JANSE VAN RENSBURG
Neo Masimirembwa
6-0, 6-0
Normal
1466159400
2016-06-17 10:30am
I11 EPTC - Court 15
Carla GREYLING
Hannah MOORE
1-6, 1-6
Normal
1466245800
2016-06-18 10:30am
I13 Marks - Court 5
Taweni NKOSI
Michelle JANSE VAN RENSBURG
3-6, 1-6
Normal
1466245800
2016-06-18 10:30am
I14 Marks - Court 6
Hannah MOORE
Caitlin WILLIS
6-1, 6-3
Normal
1466254800
2016-06-18 1:00pm
I15 Marks - Court 8
Michelle JANSE VAN RENSBURG
Hannah MOORE
1-6, 0-6
Normal
1466332200
2016-06-19 10:30am
J1 Marks - Court 1
Taweni NKOSI
Caitlin WILLIS
1-6, 3-6
Normal
1466254800
2016-06-18 1:00pm
K3 Marks - Court 9
Neo Masimirembwa
Carla GREYLING
1-6, 0-6
Normal