Print

Main Draw 1 2 TSA048610 KZN A1 [1] Marshall HULETT BYE 3 4 TSA051318 TSA051131 GE GC Adam STORGER Jaiden BEHR 6-4, 6-3 5 6 TSA048410 TSA051481 GC GE Rhys MEYER Judd GILCHRIST 6-2, 6-7, 6-0 7 8 TSA051114 GC A4 BYE [6] Matthew TROMP 9 10 TSA051238 GC A5 [4] Joshua CROWIE BYE 11 12 TSA040519 TSA061298 GC GN Markos STAVROU (Ret.) Daniel TULGARA Retirement 13 14 TSA048407 TSA040630 GC GC Faheem PARUK Liam WILLIS 7-5, 6-3 15 16 TSA051286 TSA048655 GN GE Enzo LOOTS [8] Dylan DU TOIT 6-1, 6-0 17 18 TSA04765 NWP A9 [5] JAN BOTHA BYE 19 20 TSA051341 TSA051319 GC GN Jordan CROSS Ryan SUMMERS 6-0, 6-1 21 22 TSA051024 TSA040050 GC GC Jordan DIAMOND Alessandro NAHMAN 6-0, 6-1 23 24 TSA048629 GC A12 BYE [3] Ruben VAN ZYL 25 26 TSA051292 GN A13 [7] Kyle ERWEE BYE 27 28 TSA050100 TSA048426 GC GC Joshua TROMP Ishmael , Kamogelo MORAKA 6-0, 6-2 29 30 TSA051014 GC GE Jacob SACKS Cayde HIRSCHOWITZ 6-4, 4-6, 6-3 31 32 TSA048423 GC A16 BYE [2] Wian ROOTHMAN [1] Marshall HULETT Adam STORGER 6-0, 6-0 Rhys MEYER [6] Matthew TROMP 4-6, 6-3, 7-6 [4] Joshua CROWIE Daniel TULGARA 6-3, 6-4 Liam WILLIS [8] Dylan DU TOIT 6-0, 6-3 [5] JAN BOTHA Jordan CROSS 6-0, 7-5 Alessandro NAHMAN [3] Ruben VAN ZYL 6-3, 6-3 [7] Kyle ERWEE Joshua TROMP 7-5, 6-1 Jacob SACKS [2] Wian ROOTHMAN 6-1, 6-0 [1] Marshall HULETT Rhys MEYER 6-0, 6-2 [4] Joshua CROWIE [8] Dylan DU TOIT 4-6, 6-1, 6-2 [5] JAN BOTHA Alessandro NAHMAN 7-5, 6-4 [7] Kyle ERWEE [2] Wian ROOTHMAN 6-1, 6-2 [1] Marshall HULETT [8] Dylan DU TOIT 6-2, 6-2 [5] JAN BOTHA [2] Wian ROOTHMAN 6-0, 6-0 [1] Marshall HULETT [2] Wian ROOTHMAN 6-2, 6-3 [1] Marshall HULETT
[8] Dylan DU TOIT [5] JAN BOTHA 7-5, 4-6, 10-7 3/4 Playoff [8] Dylan DU TOIT
D1 [4] Joshua CROWIE BYE 7/8 Playoff [4] Joshua CROWIE
[6] Matthew TROMP Jacob SACKS 5-7, 6-2, 11-9 11/12 Playoff [6] Matthew TROMP
Adam STORGER [3] Ruben VAN ZYL 6-2, 6-0 15/16 Playoff [3] Ruben VAN ZYL
Judd GILCHRIST Jordan DIAMOND 6-2, 6-4 19/20 Playoff Judd GILCHRIST
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Marshall HULETT ZA Riaan Venter Tennis Academy No -
[2] Wian ROOTHMAN Marks Park Sports Club No -
[3] Ruben VAN ZYL ZA Randburg Tennis Club No -
[4] Joshua CROWIE ZA St Stithians Boys' College No -
[5] JAN BOTHA ZA Riaan Venter Tennis Accademy No -
[6] Matthew TROMP ZA Boskruin Tennis Club No -
[7] Kyle Erwee ZA Garsfontein Hoerskool No -
[8] Dylan DU TOIT ZA Riaan Venter Tennis Accademy No -
- Joshua Tromp ZA Boskruin Tennis Club No -
- Jaiden BEHR Crawford Primary No -
- Ishmael , Kamogelo MORAKA Dainfern Country Club No -
- Daniel TULGARA Sandton Sports Club No -
- Judd Gilchrist Marks Park Sports Club No -
- Enzo LOOTS ZA afrikaans hoër seuns No -
- Alessandro NAHMAN Marks Park Sports Club No -
- Ryan SUMMERS Hartebeespoort Tennis Club No -
- Markos STAVROU Marks Park Sports Club No -
- Liam WILLIS ZA Bryanston Sports Club No -
- Jacob SACKS Old Edwardian Tennis Club No -
- Faheem PARUK ZA Old Edwardian Tennis Club No -
- Rhys MEYER ZA Randburg Tennis Club No -
- Jordan CROSS Wanderers Tennis Club No -
- Adam Storger ZA Bedfordview Country Club No -
- Jordan DIAMOND Bedfordview Country Club No -
- Cayde Hirschowitz No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
9999999999999999
TBD
A2 EPTC - Court 9
Adam Storger
Jaiden BEHR
6-4, 6-3
Normal
9999999999999999
TBD
A3 EPTC - Court 10
Rhys MEYER
Judd Gilchrist
6-2, 6-7, 6-0
Normal
9999999999999999
TBD
A6 EPTC - Court 11
Markos STAVROU
(Ret.)
Daniel TULGARA
Retired
9999999999999999
TBD
A7 EPTC - Court 12
Faheem PARUK
Liam WILLIS
5-7, 3-6
Normal
9999999999999999
TBD
A8 EPTC - Court 13
Enzo LOOTS
Dylan DU TOIT [8]
1-6, 0-6
Normal
9999999999999999
TBD
A10 EPTC - Court 14
Jordan CROSS
Ryan SUMMERS
6-0, 6-1
Normal
9999999999999999
TBD
A11 EPTC - Court 15
Jordan DIAMOND
Alessandro NAHMAN
0-6, 1-6
Normal
9999999999999999
TBD
A14 EPTC - Court 16
Joshua Tromp
Ishmael , Kamogelo MORAKA
6-0, 6-2
Normal
9999999999999999
TBD
A15 EPTC - Court 17
Jacob SACKS
Cayde Hirschowitz
6-4, 4-6, 6-3
Normal
9999999999999999
TBD
A17 EPTC - Court 17
Marshall HULETT [1]
Adam Storger
6-0, 6-0
Normal
9999999999999999
TBD
A18 EPTC - Court 1
Rhys MEYER
Matthew TROMP [6]
4-6, 6-3, 7-6
Normal
9999999999999999
TBD
A19 EPTC - Court 2
Joshua CROWIE [4]
Daniel TULGARA
6-3, 6-4
Normal
9999999999999999
TBD
A20 EPTC - Court 3
Liam WILLIS
Dylan DU TOIT [8]
0-6, 3-6
Normal
9999999999999999
TBD
A21 EPTC - Court 4
JAN BOTHA [5]
Jordan CROSS
6-0, 7-5
Normal
9999999999999999
TBD
A22 EPTC - Court 5
Alessandro NAHMAN
Ruben VAN ZYL [3]
6-3, 6-3
Normal
9999999999999999
TBD
A23 EPTC - Court 6
Kyle Erwee [7]
Joshua Tromp
7-5, 6-1
Normal
9999999999999999
TBD
A24 EPTC - Court 7
Jacob SACKS
Wian ROOTHMAN [2]
1-6, 0-6
Normal
1466150400
2016-06-17 8:00am
A25 EPTC - Court 9
Marshall HULETT [1]
Rhys MEYER
6-0, 6-2
Normal
1466150400
2016-06-17 8:00am
A26 EPTC - Court 10
Joshua CROWIE [4]
Dylan DU TOIT [8]
6-4, 1-6, 2-6
Normal
1466150400
2016-06-17 8:00am
A27 EPTC - Court 11
JAN BOTHA [5]
Alessandro NAHMAN
7-5, 6-4
Normal
1466150400
2016-06-17 8:00am
A28 EPTC - Court 12
Kyle Erwee [7]
Wian ROOTHMAN [2]
1-6, 2-6
Normal
1466236800
2016-06-18 8:00am
A29 LindH - Court 3
Marshall HULETT [1]
Dylan DU TOIT [8]
6-2, 6-2
Normal
1466236800
2016-06-18 8:00am
A30 LindH - Court 4
JAN BOTHA [5]
Wian ROOTHMAN [2]
0-6, 0-6
Normal
1466323200
2016-06-19 8:00am
A31 Marks - Court 1
Marshall HULETT [1]
Wian ROOTHMAN [2]
6-2, 6-3
Normal
1466254800
2016-06-18 1:00pm
B1 LindH - Court 6
Dylan DU TOIT [8]
JAN BOTHA [5]
7-5, 4-6, 10-7
Normal
1466163900
2016-06-17 11:45am
C1 EPTC - Court 11
Rhys MEYER
Joshua CROWIE [4]
7-6, 6-3
Normal
1466163900
2016-06-17 11:45am
C2 EPTC - Court 12
Alessandro NAHMAN
(Ret.)
Kyle Erwee [7]
Retired
1466245800
2016-06-18 10:30am
C3 LindH - Court 1
Rhys MEYER
Kyle Erwee [7]
3-6, 3-6
Normal
1466150400
2016-06-17 8:00am
E1 EPTC - Court 13
Adam Storger
Matthew TROMP [6]
3-6, 3-6
Normal
1466150400
2016-06-17 8:00am
E2 EPTC - Court 14
Daniel TULGARA
Liam WILLIS
6-3, 6-3
Normal
1466150400
2016-06-17 8:00am
E3 EPTC - Court 15
Jordan CROSS
Ruben VAN ZYL [3]
6-4, 6-2
Normal
1466150400
2016-06-17 8:00am
E4 EPTC - Court 16
Joshua Tromp
Jacob SACKS
4-6, 6-1, 7-10
Normal
1466163900
2016-06-17 11:45am
E5 EPTC - Court 13
Matthew TROMP [6]
Daniel TULGARA
2-6, 5-7
Normal
1466163900
2016-06-17 11:45am
E6 EPTC - Court 14
Jordan CROSS
Jacob SACKS
6-2, 6-2
Normal
1466245800
2016-06-18 10:30am
E7 LindH - Court 2
Daniel TULGARA
Jordan CROSS
4-6, 6-1, 10-3
Normal
1466245800
2016-06-18 10:30am
F1 LindH - Court 3
Matthew TROMP [6]
Jacob SACKS
5-7, 6-2, 11-9
Normal
1466163900
2016-06-17 11:45am
G1 EPTC - Court 15
Adam Storger
Liam WILLIS
4-6, 6-7
Normal
1466163900
2016-06-17 11:45am
G2 EPTC - Court 16
Ruben VAN ZYL [3]
Joshua Tromp
6-4, 5-7, 6-10
Normal
1466245800
2016-06-18 10:30am
G3 LindH - Court 4
Liam WILLIS
Joshua Tromp
1-6, 6-7(3)
Normal
1466245800
2016-06-18 10:30am
H1 LindH - Court 5
Adam Storger
Ruben VAN ZYL [3]
2-6, 0-6
Normal
9999999999999999
TBD
I4 EPTC - Court 8
Faheem PARUK
Enzo LOOTS
2-6, 6-2, 10-8
Normal
1466150400
2016-06-17 8:00am
I9 EPTC - Court 17
Jaiden BEHR
Judd Gilchrist
3-6, 4-6
Normal
1466150400
2016-06-17 8:00am
I11 EPTC - Court 2
Ryan SUMMERS
Jordan DIAMOND
1-6, 2-6
Normal
1466150400
2016-06-17 8:00am
I12 EPTC - Court 3
Ishmael , Kamogelo MORAKA
(Ret.)
Cayde Hirschowitz
Retired
1466163900
2016-06-17 11:45am
I13 EPTC - Court 17
Judd Gilchrist
Faheem PARUK
0-6, 1-6
Normal
1466163900
2016-06-17 11:45am
I14 EPTC - Court 1
Jordan DIAMOND
Cayde Hirschowitz
1-6, 5-7
Normal
1466245800
2016-06-18 10:30am
I15 LindH - Court 6
Faheem PARUK
Cayde Hirschowitz
6-0, 6-0
Normal
1466254800
2016-06-18 1:00pm
J1 LindH - Court 1
Judd Gilchrist
Jordan DIAMOND
6-2, 6-4
Normal
1466254800
2016-06-18 1:00pm
K3 LindH - Court 2
Jaiden BEHR
Ryan SUMMERS
6-3, 7-5
Normal