Print

Main Draw 1 2 TSA048651 GE A1 [1] Mikayla PLITT BYE 3 4 TSA048649 TSA071157 GE GC Tyrah COOK Amelie VAN ZYL 7-5, 6-0 5 6 TSA061273 TSA048863 NWP GC MariLouise VAN ZYL Nina GERMISHUYSEN 6-3, 6-4 7 8 TSA040201 GC A4 BYE [5] Chiara DE WET 9 10 TSA040283 WP A5 [3] Makhosazana STEWART BYE 11 12 TSA051000 TSA04773 GC GC Holly CREWS Alexis BANDUCCI 6-1, 7-5 13 14 TSA051070 TSA04777 GC GC Dina TCHELET Alessandra CECCARELLI 2-6, 7-6, 7-6 15 16 TSA048624 GE A8 BYE [7] Amy BLOCH 17 18 TSA060040 KZN A9 [6] Kaitlyn RAMDUTH BYE 19 20 TSA048683 TSA048668 GC LIM Ané DANNHAUSER Lize SULLWALD 6-1, 6-1 21 22 TSA061306 TSA051126 GC GC Corne VAN SCHALKWYK Amy MARKMAN 6-0, 6-1 23 24 TSA050018 GN A12 BYE [4] NADIA GOUWS 25 26 TSA048606 TSA048430 GN GE [8] Kelly HOPE Tenielle ISRAELSOHN 6-0, 6-4 27 28 TSA051079 TSA048653 GAU GN Megan VORSTER Claire JARAMBA 6-0, 6-0 29 30 TSA051300 TSA048658 GE GC Lilitha NDUNGANE Kema RUGARA 6-4, 6-4 31 32 TSA040366 GN A16 BYE [2] Martina GARNEVSKA [1] Mikayla PLITT Tyrah COOK 6-0, 6-1 MariLouise VAN ZYL [5] Chiara DE WET 6-3, 6-0 [3] Makhosazana STEWART Holly CREWS 6-0, 6-0 Alessandra CECCARELLI [7] Amy BLOCH 4-6, 6-4, 6-3 [6] Kaitlyn RAMDUTH Lize SULLWALD 6-1, 6-0 Corne VAN SCHALKWYK [4] NADIA GOUWS 6-0, 6-0 [8] Kelly HOPE Claire JARAMBA 6-2, 6-0 Lilitha NDUNGANE [2] Martina GARNEVSKA 7-5, 6-1 [1] Mikayla PLITT [5] Chiara DE WET 2-6, 6-3, 6-1 [3] Makhosazana STEWART [7] Amy BLOCH 7-6(3), 6-1 Lize SULLWALD [4] NADIA GOUWS 7-6, 6-2 [8] Kelly HOPE [2] Martina GARNEVSKA 6-4, 7-5 [1] Mikayla PLITT [7] Amy BLOCH 6-4, 6-2 Lize SULLWALD [8] Kelly HOPE 6-0, 6-1 [1] Mikayla PLITT [8] Kelly HOPE 6-0, 6-0 [1] Mikayla PLITT
[7] Amy BLOCH Lize SULLWALD 6-2, 6-3 3/4 Playoff [7] Amy BLOCH
[5] Chiara DE WET [4] NADIA GOUWS 6-0, 6-1 7/8 Playoff [5] Chiara DE WET
Holly CREWS Claire JARAMBA 6-3, 6-4 11/12 Playoff Claire JARAMBA
H1 BYE Corne VAN SCHALKWYK 15/16 Playoff Corne VAN SCHALKWYK
Amelie VAN ZYL Ané DANNHAUSER 6-2, 7-6 19/20 Playoff Ané DANNHAUSER
L1 BYE Amy MARKMAN 23/24 Playoff Amy MARKMAN
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Mikayla PLITT Bedfordview Country Club No -
[2] Martina GARNEVSKA ZA Belgrave Tennis Club No -
[3] Makhosazana Stewart ZA Marks Park Sports Club No -
[4] NADIA GOUWS Marks Park Sports Club No -
[5] Chiara DE WET Old Edwardian Tennis Club No -
[6] Kaitlyn RAMDUTH ZA Mitchell Park Tennis Club No -
[7] Amy BLOCH Bedfordview Country Club No -
[8] Kelly HOPE ZA St Marys High No -
- Megan VORSTER Dainfern Country Club No -
- Kema RUGARA US Sandton Sports Club No -
- Tyrah COOK ZA St Marys - Waverly No -
- Alexis BANDUCCI Marks Park Sports Club No -
- Alessandra CECCARELLI ZA Marks Park Sports Club No -
- Lilitha NDUNGANE ZA Old Edwardian Tennis Club No -
- Amy Markman ZA Old Edwardian Tennis Club No -
- Holly CREWS Randburg Tennis Club No -
- Nina Germishuysen Randburg Tennis Club No -
- MariLouise VAN ZYL Potchefstroom Gimnasium No -
- Corne VAN SCHALKWYK ZA Randburg Tennis Club No -
- Lize SULLWALD Warmbad Tennis Club No -
- Ané DANNHAUSER LINDEN HOËRSKOOL No -
- Amelie VAN ZYL Jeppe Quondam Tennis Club No -
- Dina TCHELET ZA Bedfordview Country Club No -
- Claire JARAMBA ZA Bedfordview Country Club No -
- Tenielle Israelsohn ZA Bedfordview Country Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
9999999999999999
TBD
A2 EPTC - Court 2
Tyrah COOK
Amelie VAN ZYL
7-5, 6-0
Normal
9999999999999999
TBD
A3 EPTC - Court 3
MariLouise VAN ZYL
Nina Germishuysen
6-3, 6-4
Normal
9999999999999999
TBD
A6 EPTC - Court 4
Holly CREWS
Alexis BANDUCCI
6-1, 7-5
Normal
9999999999999999
TBD
A7 EPTC - Court 5
Dina TCHELET
Alessandra CECCARELLI
6-2, 6-7, 6-7
Normal
9999999999999999
TBD
A10 EPTC - Court 6
Ané DANNHAUSER
Lize SULLWALD
1-6, 1-6
Normal
9999999999999999
TBD
A11 EPTC - Court 7
Corne VAN SCHALKWYK
Amy Markman
6-0, 6-1
Normal
9999999999999999
TBD
A13 EPTC - Court 8
Kelly HOPE [8]
Tenielle Israelsohn
6-0, 6-4
Normal
9999999999999999
TBD
A14 EPTC - Court 9
Megan VORSTER
Claire JARAMBA
0-6, 0-6
Normal
9999999999999999
TBD
A15 EPTC - Court 10
Lilitha NDUNGANE
Kema RUGARA
6-4, 6-4
Normal
9999999999999999
TBD
A17 EPTC - Court 10
Mikayla PLITT [1]
Tyrah COOK
6-0, 6-1
Normal
9999999999999999
TBD
A18 EPTC - Court 11
MariLouise VAN ZYL
Chiara DE WET [5]
3-6, 0-6
Normal
9999999999999999
TBD
A19 EPTC - Court 12
Makhosazana Stewart [3]
Holly CREWS
6-0, 6-0
Normal
9999999999999999
TBD
A20 EPTC - Court 13
Alessandra CECCARELLI
Amy BLOCH [7]
6-4, 4-6, 3-6
Normal
9999999999999999
TBD
A21 EPTC - Court 14
Kaitlyn RAMDUTH [6]
Lize SULLWALD
1-6, 0-6
Normal
9999999999999999
TBD
A22 EPTC - Court 15
Corne VAN SCHALKWYK
NADIA GOUWS [4]
0-6, 0-6
Normal
9999999999999999
TBD
A23 EPTC - Court 16
Kelly HOPE [8]
Claire JARAMBA
6-2, 6-0
Normal
9999999999999999
TBD
A24 EPTC - Court 17
Lilitha NDUNGANE
Martina GARNEVSKA [2]
5-7, 1-6
Normal
1466154900
2016-06-17 9:15am
A25 EPTC - Court 9
Mikayla PLITT [1]
Chiara DE WET [5]
2-6, 6-3, 6-1
Normal
1466154900
2016-06-17 9:15am
A26 EPTC - Court 10
Makhosazana Stewart [3]
Amy BLOCH [7]
6-7(3), 1-6
Normal
1466154900
2016-06-17 9:15am
A27 EPTC - Court 11
Lize SULLWALD
NADIA GOUWS [4]
7-6, 6-2
Normal
1466154900
2016-06-17 9:15am
A28 EPTC - Court 12
Kelly HOPE [8]
Martina GARNEVSKA [2]
6-4, 7-5
Normal
1466245800
2016-06-18 10:30am
A29 Marks - Court 5
Mikayla PLITT [1]
Amy BLOCH [7]
6-4, 6-2
Normal
1466245800
2016-06-18 10:30am
A30 Marks - Court 2
Lize SULLWALD
Kelly HOPE [8]
0-6, 1-6
Normal
1466323200
2016-06-19 8:00am
A31 Marks - Court 4
Mikayla PLITT [1]
Kelly HOPE [8]
6-0, 6-0
Normal
1466323200
2016-06-19 8:00am
B1 Marks - Court 10
Amy BLOCH [7]
Lize SULLWALD
6-2, 6-3
Normal
1466168400
2016-06-17 1:00pm
C1 EPTC - Court 17
Chiara DE WET [5]
Makhosazana Stewart [3]
6-3, 3-6, 8-10
Normal
1466168400
2016-06-17 1:00pm
C2 EPTC - Court 1
NADIA GOUWS [4]
Martina GARNEVSKA [2]
4-6, 6-2, 7-10
Normal
1466245800
2016-06-18 10:30am
C3 Marks - Court 3
Makhosazana Stewart [3]
Martina GARNEVSKA [2]
6-2, 6-4
Normal
1466258400
2016-06-18 2:00pm
D1 Marks - Court 1
Chiara DE WET [5]
NADIA GOUWS [4]
6-0, 6-1
Normal
1466154900
2016-06-17 9:15am
E1 EPTC - Court 13
Tyrah COOK
MariLouise VAN ZYL
6-3, 6-4
Normal
1466154900
2016-06-17 9:15am
E2 EPTC - Court 14
Holly CREWS
Alessandra CECCARELLI
(Ret.)
Retired
1466154900
2016-06-17 9:15am
E3 EPTC - Court 15
Kaitlyn RAMDUTH [6]
Corne VAN SCHALKWYK
3-6, 6-4, 10-8
Normal
1466154900
2016-06-17 9:15am
E4 EPTC - Court 16
Claire JARAMBA
Lilitha NDUNGANE
2-6, 6-2, 10-3
Normal
1466168400
2016-06-17 1:00pm
E5 EPTC - Court 2
Tyrah COOK
Holly CREWS
6-1, 6-0
Normal
1466168400
2016-06-17 1:00pm
E6 EPTC - Court 3
Kaitlyn RAMDUTH [6]
Claire JARAMBA
3-6, 6-2, 10-8
Normal
1466258400
2016-06-18 2:00pm
E7 Marks - Court 2
Tyrah COOK
Kaitlyn RAMDUTH [6]
4-6, 2-6
Normal
1466258400
2016-06-18 2:00pm
F1 Marks - Court 3
Holly CREWS
Claire JARAMBA
3-6, 4-6
Normal
1466168400
2016-06-17 1:00pm
G2 EPTC - Court 5
Corne VAN SCHALKWYK
Lilitha NDUNGANE
5-7, 0-6
Normal
1466245800
2016-06-18 10:30am
G3 Marks - Court 7
MariLouise VAN ZYL
Lilitha NDUNGANE
6-3, 7-5
Normal
9999999999999999
TBD
I7 EPTC - Court 1
Tenielle Israelsohn
Megan VORSTER
6-0, 6-0
Normal
1466154900
2016-06-17 9:15am
I9 EPTC - Court 17
Amelie VAN ZYL
Nina Germishuysen
(Ret.)
Retired
1466154900
2016-06-17 9:15am
I10 EPTC - Court 6
Alexis BANDUCCI
Dina TCHELET
1-6, 1-6
Normal
1466154900
2016-06-17 9:15am
I11 EPTC - Court 7
Ané DANNHAUSER
Amy Markman
6-0, 6-2
Normal
1466154900
2016-06-17 9:15am
I12 EPTC - Court 8
Tenielle Israelsohn
Kema RUGARA
4-6, 7-6, 5-10
Normal
1466168400
2016-06-17 1:00pm
I13 EPTC - Court 6
Amelie VAN ZYL
Dina TCHELET
0-6, 0-6
Normal
1466168400
2016-06-17 1:00pm
I14 EPTC - Court 7
Ané DANNHAUSER
Kema RUGARA
1-6, 0-6
Normal
1466258400
2016-06-18 2:00pm
I15 Marks - Court 4
Dina TCHELET
Kema RUGARA
2-6, 0-6
Normal
1466254800
2016-06-18 1:00pm
J1 Marks - Court 5
Amelie VAN ZYL
Ané DANNHAUSER
2-6, 6-7
Normal
1466170200
2016-06-17 1:30pm
K2 EPTC - Court 9
Amy Markman
Tenielle Israelsohn
0-6, 0-6
Normal
1466258400
2016-06-18 2:00pm
K3 Marks - Court 6
Alexis BANDUCCI
(Ret.)
Tenielle Israelsohn
Retired