Print

Main Draw 1 2 TSA040282 GC A1 [1] Daniel CROWIE BYE 3 4 TSA050024 TSA050100 KZN GC Joseph REY Joshua TROMP 7-6(3), 2-6, 6-4 5 6 TSA048600 TSA051286 GC GN Reuben DU TOIT Enzo LOOTS 6-3, 6-1 7 8 TSA048635 GN A4 BYE [7] Francois VAN WYK 9 10 TSA048610 KZN A5 [4] Marshall HULETT BYE 11 12 TSA051306 TSA051325 GN Winelands Christiaan GROVE John COETZEE 6-1, 6-0 13 14 TSA061107 TSA040588 GN KZN Heinrich KRUGMANN Caden NAICKER 6-2, 6-1 15 16 TSA048680 Winelands A8 BYE [5] ANRO NEL 17 18 TSA048640 WP A9 [6] Joshua ROBERTS BYE 19 20 TSA040085 TSA051295 GN Winelands Wijon STEYNBERG FransWillem VAN DER MERWE 2-6, 6-2, 6-4 21 22 TSA051114 TSA051292 GC GN Matthew TROMP Kyle ERWEE 6-2, 6-4 23 24 TSA040071 GC A12 BYE [3] Aleksandar SIMOVSKI 25 26 TSA04794 TSA04765 WP NWP [8] Stephen CLAASSEN JAN BOTHA 6-1, 6-3 27 28 TSA048655 TSA051029 GE NW Dylan DU TOIT Denzel SEETSO 6-2, 6-1 29 30 TSA051309 TSA048619 EDEN KZN Charl VOS Calum JESTIN 6-0, 6-1 31 32 TSA048662 GC A16 BYE [2] Benjamin SCOTT [1] Daniel CROWIE Joshua TROMP 6-1, 6-3 Reuben DU TOIT [7] Francois VAN WYK 1-6, 6-2, 6-4 [4] Marshall HULETT John COETZEE 6-1, 6-2 Caden NAICKER [5] ANRO NEL 6-2, 6-0 [6] Joshua ROBERTS Wijon STEYNBERG 6-2, 6-4 Kyle ERWEE [3] Aleksandar SIMOVSKI 6-1, 6-1 [8] Stephen CLAASSEN Denzel SEETSO 7-6(5), 6-4 Calum JESTIN [2] Benjamin SCOTT Walkover [1] Daniel CROWIE [7] Francois VAN WYK 6-2, 6-4 [4] Marshall HULETT [5] ANRO NEL 6-3, 6-1 [6] Joshua ROBERTS [3] Aleksandar SIMOVSKI 6-4, 3-6, 6-2 [8] Stephen CLAASSEN Calum JESTIN 6-4, 6-3 [1] Daniel CROWIE [5] ANRO NEL 6-4, 6-4 [3] Aleksandar SIMOVSKI [8] Stephen CLAASSEN 6-2, 6-1 [5] ANRO NEL [3] Aleksandar SIMOVSKI 6-4, 2-6, 6-4 [5] ANRO NEL
[1] Daniel CROWIE [8] Stephen CLAASSEN 6-3, 6-3 3/4 Playoff [1] Daniel CROWIE
[7] Francois VAN WYK Calum JESTIN 6-4, 6-4 7/8 Playoff [7] Francois VAN WYK
F1 Reuben DU TOIT BYE 11/12 Playoff Reuben DU TOIT
Heinrich KRUGMANN Dylan DU TOIT 1-6, 7-5, 11-9 19/20 Playoff Dylan DU TOIT
Enzo LOOTS FransWillem VAN DER MERWE 6-1, 6-4 23/24 Playoff FransWillem VAN DER MERWE
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Daniel CROWIE ZA Marks Park Sports Club No -
[2] Benjamin SCOTT ZA Fairland Tennis Club No -
[3] Aleksandar SIMOVSKI ZA Fairland Tennis Club No -
[4] Marshall HULETT ZA Riaan Venter Tennis Academy No -
[5] ANRO NEL ZA Montagu Tennis Club No -
[6] Joshua ROBERTS ZA Pinelands Tennis Club No -
[7] Francois VAN WYK ZA Elarduspark Tennis Club No -
[8] Stephen CLAASSEN Paul Roos Gimnasium No -
- Joshua Tromp ZA Boskruin Tennis Club No -
- Charl VOS ZA Great Tennis No -
- Heinrich Krugmann ZA Tuks Juniors No -
- FransWillem VAN DER MERWE ZA Paarl Boys' High School No -
- John COETZEE ZA Hugenote Hoerskool No -
- Matthew TROMP ZA Boskruin Tennis Club No -
- Reuben DU TOIT ZA Fairland Tennis Club No -
- Denzel SEETSO BW Rustenburg Primary No -
- Dylan DU TOIT ZA Riaan Venter Tennis Accademy No -
- Enzo LOOTS ZA afrikaans hoër seuns No -
- Kyle Erwee ZA Garsfontein Hoerskool No -
- Christiaan GROVE ZA Midstream Tennis Club No -
- Wijon STEYNBERG ZA Tuine Primary No -
- Caden Naicker ZA Westridge Tennis Stadium No -
- Calum Jestin Durban Country Club Tennis No -
- JAN BOTHA ZA Riaan Venter Tennis Accademy No -
- Joseph REY ZA Durban Country Club Tennis No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1468137600
2016-07-10 8:00am
A2 NMTC - Court 7
Joseph REY
Joshua Tromp
6-7(3), 6-2, 4-6
1468137600
2016-07-10 8:00am
A3 NMTC - court 8
Reuben DU TOIT
Enzo LOOTS
6-3, 6-1
1468137600
2016-07-10 8:00am
A6 NMTC - Court 9
Christiaan GROVE
John COETZEE
1-6, 0-6
1468137600
2016-07-10 8:00am
A7 NMTC - Court 10
Heinrich Krugmann
Caden Naicker
2-6, 1-6
1468137600
2016-07-10 8:00am
A10 NMTC - Court
Wijon STEYNBERG
FransWillem VAN DER MERWE
2-6, 6-2, 6-4
1468137600
2016-07-10 8:00am
A11 NMTC - Court
Matthew TROMP
Kyle Erwee
2-6, 4-6
1468142100
2016-07-10 9:15am
A13 NMTC - Court 7
Stephen CLAASSEN [8]
JAN BOTHA
6-1, 6-3
1468142100
2016-07-10 9:15am
A14 NMTC - court 8
Dylan DU TOIT
Denzel SEETSO
2-6, 1-6
1468142100
2016-07-10 9:15am
A15 NMTC - Court 9
Charl VOS
Calum Jestin
0-6, 1-6
1468224000
2016-07-11 8:00am
A17 NMTC - Court 7
Daniel CROWIE [1]
Joshua Tromp
6-1, 6-3
1468224000
2016-07-11 8:00am
A18 NMTC - court 8
Reuben DU TOIT
Francois VAN WYK [7]
6-1, 2-6, 4-6
1468224000
2016-07-11 8:00am
A19 NMTC - Court 9
Marshall HULETT [4]
John COETZEE
6-1, 6-2
1468224000
2016-07-11 8:00am
A20 NMTC - Court 10
Caden Naicker
ANRO NEL [5]
2-6, 0-6
1468224000
2016-07-11 8:00am
A21 NMTC - Court
Joshua ROBERTS [6]
Wijon STEYNBERG
6-2, 6-4
1468224000
2016-07-11 8:00am
A22 NMTC - Court
Kyle Erwee
Aleksandar SIMOVSKI [3]
1-6, 1-6
1468224000
2016-07-11 8:00am
A23 NMTC - Court
Stephen CLAASSEN [8]
Denzel SEETSO
7-6(5), 6-4
N/A A24 NMTC - Court
Calum Jestin
Benjamin SCOTT [2]
(Did not play)
Walkover
1468310400
2016-07-12 8:00am
A25 NMTC - Court
Daniel CROWIE [1]
Francois VAN WYK [7]
6-2, 6-4
1468310400
2016-07-12 8:00am
A26 NMTC - Court
Marshall HULETT [4]
ANRO NEL [5]
3-6, 1-6
1468314900
2016-07-12 9:15am
A27 NMTC - Court 7
Joshua ROBERTS [6]
Aleksandar SIMOVSKI [3]
4-6, 6-3, 2-6
1468314900
2016-07-12 9:15am
A28 NMTC - court 8
Stephen CLAASSEN [8]
Calum Jestin
6-4, 6-3
1468396800
2016-07-13 8:00am
A29 GEHQ - Court 1
Daniel CROWIE [1]
ANRO NEL [5]
4-6, 4-6
1468396800
2016-07-13 8:00am
A30 GEHQ - Court 2
Aleksandar SIMOVSKI [3]
Stephen CLAASSEN [8]
6-2, 6-1
1468483200
2016-07-14 8:00am
A31 GEHQ - Court 1
ANRO NEL [5]
Aleksandar SIMOVSKI [3]
6-4, 2-6, 6-4
1468483200
2016-07-14 8:00am
B1 GEHQ - Court 2
Daniel CROWIE [1]
Stephen CLAASSEN [8]
6-3, 6-3
1468396800
2016-07-13 8:00am
C1 NMTC - Court 7
Francois VAN WYK [7]
Marshall HULETT [4]
3-6, 2-6
1468396800
2016-07-13 8:00am
C2 NMTC - court 8
Joshua ROBERTS [6]
Calum Jestin
6-3, 6-4
N/A C3 -
Marshall HULETT [4]
Joshua ROBERTS [6]
(Did not play)
Walkover
1468483200
2016-07-14 8:00am
D1 GEHQ - Court 15
Francois VAN WYK [7]
Calum Jestin
6-4, 6-4
1468310400
2016-07-12 8:00am
E1 NMTC - Court 7
Joshua Tromp
Reuben DU TOIT
4-6, 2-6
1468310400
2016-07-12 8:00am
E2 NMTC - court 8
John COETZEE
Caden Naicker
6-1, 6-2
1468310400
2016-07-12 8:00am
E3 NMTC - Court 9
Wijon STEYNBERG
Kyle Erwee
0-6, 1-6
1468319400
2016-07-12 10:30am
E5 NMTC - Court 7
Reuben DU TOIT
John COETZEE
6-4, 3-6, 8-10
N/A E6 NMTC - court 8
Kyle Erwee
Denzel SEETSO
(Did not play)
Walkover
1468410300
2016-07-13 11:45am
E7 NMTC - Court 7
John COETZEE
Kyle Erwee
6-3, 6-1
N/A G1 NMTC - Court 9
Joshua Tromp
Caden Naicker
(Did not play)
Walkover
N/A G3 NMTC - Court 9
Joshua Tromp
Wijon STEYNBERG
(Did not play)
Walkover
1468228500
2016-07-11 9:15am
I7 NMTC - Court 7
JAN BOTHA
Dylan DU TOIT
7-5, 4-6, 6-10
1468228500
2016-07-11 9:15am
I9 NMTC - Court
Joseph REY
Enzo LOOTS
6-1, 6-1
1468228500
2016-07-11 9:15am
I10 NMTC - Court
Christiaan GROVE
Heinrich Krugmann
4-6, 6-0, 7-10
1468228500
2016-07-11 9:15am
I11 NMTC - Court
FransWillem VAN DER MERWE
Matthew TROMP
6-7, 7-5, 11-13
1468310400
2016-07-12 8:00am
I12 NMTC - Court 10
Dylan DU TOIT
Charl VOS
6-3, 6-1
1468319400
2016-07-12 10:30am
I13 NMTC - Court 9
Joseph REY
Heinrich Krugmann
6-2, 6-3
1468319400
2016-07-12 10:30am
I14 NMTC - Court 10
Matthew TROMP
Dylan DU TOIT
6-2, 6-4
1468401300
2016-07-13 9:15am
I15 NMTC - court 8
Joseph REY
Matthew TROMP
6-4, 6-4
1468401300
2016-07-13 9:15am
J1 NMTC - Court 9
Heinrich Krugmann
Dylan DU TOIT
6-1, 5-7, 9-11
1468310400
2016-07-12 8:00am
K1 NMTC - Court
Enzo LOOTS
Christiaan GROVE
0-6, 2-6
1468319400
2016-07-12 10:30am
K2 NMTC - Court
FransWillem VAN DER MERWE
Charl VOS
1-6, 4-6
1468401300
2016-07-13 9:15am
K3 NMTC - Court 10
Christiaan GROVE
Charl VOS
2-6, 4-6
1468401300
2016-07-13 9:15am
L1 NMTC - Court
Enzo LOOTS
FransWillem VAN DER MERWE
1-6, 4-6