Print

Bracket 1 1 2 TSA030083 TSA030083 GN GN A1 [1] Arista SIEBRITS BYE [1] Connor KRUGER 3 4 TSA031355 TSA031355 GE GE A2 BYE Anastasia PESIC Logan STOLTZ 5 6 TSA031316 TSA030432 TSA031316 TSA030432 GE MPUM GE MPUM Ethan LEE BRANDON DA SILVA Dominique JANSEN VAN VUUREN Simona GEORGIEVA 7-6, 7-5 7 8 TSA030264 TSA030264 Winelands Winelands A4 BYE [7] Kelly ARENDS [7] Deon TOERIEN 9 10 TSA021386 TSA021386 Winelands Winelands A5 [3] Maretha BURGER BYE [3] Karel VERHOEF 11 12 TSA021409 TSA021409 GN GN A6 BYE CARLA GOUWS Erich SULLWALD 13 14 TSA020100 TSA020100 A7 Eloïze DE KOCK BYE Stephanus HOFFMAN 15 16 TSA30056 TSA30056 GN GN A8 BYE [5] Georgia KENNEALY [5] Jordan GANCHO 17 18 TSA031372 TSA031372 KZN KZN A9 [8] Cassidy NAICKER BYE [8] Kaelan RAMDUTH 19 20 TSA03988 TSA03988 NWP NWP A10 BYE MARIA MOSTERT Stefan DE BRUYN 21 22 TSA021363 TSA021363 MPUM MPUM A11 Lydia WILSENACH BYE Henco DU PLOOY 23 24 TSA021377 TSA021377 NC NC A12 BYE [4] Elanie BRAND [4] Evert VAN SCHALKWYK 25 26 TSA021205 TSA021205 NWP NWP A13 [6] Christell DE KOCK BYE [6] Christopher DE FREITAS 27 28 TSA021371 TSA031349 TSA021371 TSA031349 GN GC GN GC Loago SALESHANDO Gustav HEFER Maud TSAURA Sarah MILLARD 6-4, 6-2 29 30 TSA03992 TSA03992 GN GN A15 Melene BADENHORST BYE Tinus BORNMAN 31 32 TSA048361 TSA048361 FS FS A16 BYE [2] Suzanie PRETORIUS [2] Benjamin DAVIDYAN [1] KRUGER / SIEBRITS STOLTZ / PESIC 0-6, 6-3, 10-6 DA SILVA / GEORGIEVA [7] TOERIEN / ARENDS 6-3, 6-1 [3] VERHOEF / BURGER SULLWALD / GOUWS 6-2, 6-3 HOFFMAN / DE KOCK [5] GANCHO / KENNEALY 6-0, 6-1 [8] RAMDUTH / NAICKER DE BRUYN / MOSTERT 6-0, 6-0 DU PLOOY / WILSENACH [4] VAN SCHALKWYK / BRAND 6-3, 6-2 [6] DE FREITAS / DE KOCK HEFER / MILLARD 6-1, 6-0 BORNMAN / BADENHORST [2] DAVIDYAN / PRETORIUS 6-2, 6-1 [1] KRUGER / SIEBRITS [7] TOERIEN / ARENDS 6-4, 6-4 [3] VERHOEF / BURGER [5] GANCHO / KENNEALY 6-3, 6-0 DE BRUYN / MOSTERT [4] VAN SCHALKWYK / BRAND Walkover [6] DE FREITAS / DE KOCK [2] DAVIDYAN / PRETORIUS 6-2, 4-6, 10-6 [1] KRUGER / SIEBRITS [3] VERHOEF / BURGER 4-6, 6-2, 10-6 DE BRUYN / MOSTERT [2] DAVIDYAN / PRETORIUS 6-3, 6-4 [1] KRUGER / SIEBRITS DE BRUYN / MOSTERT 7-5, 6-2 [1] KRUGER / SIEBRITS
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Partner Alternate Replaced
[1] Connor KRUGER ZA Irene Country Club Arista Siebrits No -
[1] Arista Siebrits ZA Connor KRUGER No -
[2] Suzanie PRETORIUS ZA Bothaville High Benjamin DAVIDYAN No -
[2] Benjamin DAVIDYAN ZA Paul Roos Gimnasium Suzanie PRETORIUS No -
[3] Maretha BURGER Montagu Tennis Club Karel VERHOEF No -
[3] Karel VERHOEF Monument Park Tennis Club Maretha BURGER No -
[4] Elanie BRAND ZA Upington High Evert VAN SCHALKWYK No -
[4] Evert VAN SCHALKWYK ZA Randburg Tennis Club Elanie BRAND No -
[5] Jordan GANCHO Northmead Tennis Club Georgia Kennealy No -
[5] Georgia Kennealy ZA Tuks Tennis Club Jordan GANCHO No -
[6] Christopher DE FREITAS Klerksdorp Tennis Club Christell DE KOCK No -
[6] Christell DE KOCK Sannieshof Tennis Club Christopher DE FREITAS No -
[7] Kelly ARENDS ZA anthony harris tennis academy Deon TOERIEN No -
[7] Deon TOERIEN Hoërskool Stellenbosch Kelly ARENDS No -
[8] Kaelan RAMDUTH ZA Mitchell Park Tennis Club Cassidy Naicker No -
[8] Cassidy Naicker Westridge Tennis Stadium Kaelan RAMDUTH No -
- Eloïze DE KOCK Stephanus HOFFMAN No -
- Stephanus HOFFMAN ZA Klerksdorp Tennis Club Eloïze DE KOCK No -
- Gustav HEFER Affies Sarah MILLARD No -
- Maud TSAURA CSIR Tennis Club Loago SALESHANDO No -
- Tinus BORNMAN Menlopark High School Melene BADENHORST No -
- MARIA MOSTERT Bothaville Tennis Club Stefan DE BRUYN No -
- Simona Georgieva BG Marks Park Sports Club BRANDON DA SILVA No -
- Stefan DE BRUYN Potchefstroom Country Club MARIA MOSTERT No -
- CARLA GOUWS ZA Marks Park Sports Club Erich SULLWALD No -
- BRANDON DA SILVA ZA Middelburg Country Club Simona Georgieva No -
- Sarah MILLARD Randburg Tennis Club Gustav HEFER No -
- Loago SALESHANDO BW St Stithians Boys' College Maud TSAURA No -
- Dominique JANSEN VAN VUUREN ZA Sunward Park Tennis Club Ethan LEE No -
- Ethan LEE ZA Northmead Tennis Club Dominique JANSEN VAN VUUREN No -
- Logan STOLTZ Selection Park Tennis Club Anastasia PESIC No -
- Anastasia PESIC Selection Park Tennis Club Logan STOLTZ No -
- Melene BADENHORST ZA Belgrave Tennis Club Tinus BORNMAN No -
- Erich SULLWALD Warmbad Tennis Club CARLA GOUWS No -
- Lydia WILSENACH ZA Hoerskool Generaal Hertzog Henco DU PLOOY No -
- Henco DU PLOOY Middelburg Tennis Club Lydia WILSENACH No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1468155600
2016-07-10 1:00pm
A3 PTC - Court
Dominique JANSEN VAN VUUREN
Ethan LEE
BRANDON DA SILVA
Simona Georgieva
6-7, 5-7
1468155600
2016-07-10 1:00pm
A14 PTC - Court
Maud TSAURA
Loago SALESHANDO
Gustav HEFER
Sarah MILLARD
4-6, 2-6
1468155600
2016-07-10 1:00pm
A17 PTC - Court
Arista Siebrits [1]
Connor KRUGER [1]
Logan STOLTZ
Anastasia PESIC
0-6, 6-3, 10-6
1468161000
2016-07-10 2:30pm
A18 PTC - Court
BRANDON DA SILVA
Simona Georgieva
Deon TOERIEN [7]
Kelly ARENDS [7]
3-6, 1-6
1468155600
2016-07-10 1:00pm
A19 PTC - Court
Maretha BURGER [3]
Karel VERHOEF [3]
Erich SULLWALD
CARLA GOUWS
6-2, 6-3
1468155600
2016-07-10 1:00pm
A20 PTC - Court
Eloïze DE KOCK
Stephanus HOFFMAN
Jordan GANCHO [5]
Georgia Kennealy [5]
0-6, 1-6
1468155600
2016-07-10 1:00pm
A21 PTC - Court
Kaelan RAMDUTH [8]
Cassidy Naicker [8]
MARIA MOSTERT
Stefan DE BRUYN
0-6, 0-6
1468155600
2016-07-10 1:00pm
A22 PTC - Court
Lydia WILSENACH
Henco DU PLOOY
Elanie BRAND [4]
Evert VAN SCHALKWYK [4]
3-6, 2-6
1468161000
2016-07-10 2:30pm
A23 PTC - Court
Christopher DE FREITAS [6]
Christell DE KOCK [6]
Gustav HEFER
Sarah MILLARD
6-1, 6-0
1468155600
2016-07-10 1:00pm
A24 PTC - Court
Melene BADENHORST
Tinus BORNMAN
Suzanie PRETORIUS [2]
Benjamin DAVIDYAN [2]
2-6, 1-6
1468335600
2016-07-12 3:00pm
A25 PTC - Court 1
Arista Siebrits [1]
Connor KRUGER [1]
Deon TOERIEN [7]
Kelly ARENDS [7]
6-4, 6-4
1468335600
2016-07-12 3:00pm
A26 PTC - Court 2
Maretha BURGER [3]
Karel VERHOEF [3]
Jordan GANCHO [5]
Georgia Kennealy [5]
6-3, 6-0
N/A A27 PTC - Court 3
MARIA MOSTERT
Stefan DE BRUYN
Elanie BRAND [4]
Evert VAN SCHALKWYK [4]
(Did not play)
Walkover
1468335600
2016-07-12 3:00pm
A28 PTC - Court 4
Christopher DE FREITAS [6]
Christell DE KOCK [6]
Suzanie PRETORIUS [2]
Benjamin DAVIDYAN [2]
2-6, 6-4, 6-10
1468337400
2016-07-12 3:30pm
A29 PTC - Court 1
Arista Siebrits [1]
Connor KRUGER [1]
Maretha BURGER [3]
Karel VERHOEF [3]
4-6, 6-2, 10-6
1468337400
2016-07-12 3:30pm
A30 PTC - Court 2
MARIA MOSTERT
Stefan DE BRUYN
Suzanie PRETORIUS [2]
Benjamin DAVIDYAN [2]
6-3, 6-4
1468418400
2016-07-13 2:00pm
A31 GEHQ - Court 7
Arista Siebrits [1]
Connor KRUGER [1]
MARIA MOSTERT
Stefan DE BRUYN
7-5, 6-2