Print

Main Draw 1 2 TSA031343 GC A1 [1] Polia GIZDOVA BYE 3 4 TSA048428 TSA048653 GC GN Catherine SPAVINS Claire JARAMBA 6-1, 6-3 5 6 TSA031043 TSA040751 GC GN Hannah MOORE Ansuné DU TOIT 6-0, 6-0 7 8 TSA048718 TSA040366 GC GN Juane KEULDER [8] Martina GARNEVSKA 6-1, 6-1 9 10 TSA040283 WP A5 [4] Makhosazana STEWART BYE 11 12 TSA031436 TSA03951 GC GC Taweni NKOSI Annika GERTENBACH 6-0, 6-0 13 14 TSA048354 TSA048683 GN GC Ashleigh VAN DER WESTHUIZEN Anè DANNHAUSER 6-1, 6-2 15 16 TSA031065 TSA048624 GN GE Tsobotsi LEHLOENYA [7] Amy BLOCH 6-3, 4-6, 6-0 17 18 TSA040466 TSA048646 GAU GN [6] Kagiso LEDWABA Anzel BOUWMEESTER 6-0, 6-1 19 20 TSA048688 TSA040554 FS GE Karabelo THITE Natalija BOZOVIC 6-0, 6-1 21 22 TSA031434 TSA030222 GC GC Caitlin KNIPE Chukwunonyelim MORDI 6-1, 6-0 23 24 TSA048649 GE A12 BYE [3] Tyrah COOK 25 26 TSA040201 GC A13 [5] Chiara DE WET BYE 27 28 TSA048628 TSA051034 GN WP Kyla STEYN Zite OKONJO 6-3, 7-6(5) 29 30 TSA031424 TSA031310 GC KZN Jordan DART Husna KATHRADA 6-0, 6-1 31 32 TSA031367 GC A16 BYE [2] Sarah MILLARD [1] Polia GIZDOVA Claire JARAMBA 6-0, 6-1 Hannah MOORE [8] Martina GARNEVSKA 6-2, 6-2 [4] Makhosazana STEWART Annika GERTENBACH 7-5, 6-3 Anè DANNHAUSER [7] Amy BLOCH 7-5, 6-1 [6] Kagiso LEDWABA Karabelo THITE 6-4, 6-3 Chukwunonyelim MORDI [3] Tyrah COOK 6-4, 6-1 [5] Chiara DE WET Zite OKONJO 6-2, 6-1 Husna KATHRADA [2] Sarah MILLARD 6-0, 6-0 [1] Polia GIZDOVA Hannah MOORE 6-2, 6-1 [4] Makhosazana STEWART [7] Amy BLOCH 6-3, 6-1 [6] Kagiso LEDWABA [3] Tyrah COOK 7-5, 0-6, 6-1 [5] Chiara DE WET [2] Sarah MILLARD 6-0, 6-0 [1] Polia GIZDOVA [7] Amy BLOCH 6-0, 6-0 [3] Tyrah COOK [2] Sarah MILLARD 6-0, 6-1 [1] Polia GIZDOVA [2] Sarah MILLARD 6-2, 3-6, 6-4 [2] Sarah MILLARD
[7] Amy BLOCH [3] Tyrah COOK Walkover 3/4 Playoff [3] Tyrah COOK
[4] Makhosazana STEWART [6] Kagiso LEDWABA 6-3, 6-1 7/8 Playoff [4] Makhosazana STEWART
[8] Martina GARNEVSKA Husna KATHRADA 4-6, 6-2, 10-5 11/12 Playoff Husna KATHRADA
H1 Anè DANNHAUSER BYE 15/16 Playoff Anè DANNHAUSER
Juane KEULDER Anzel BOUWMEESTER 6-4, 6-0 19/20 Playoff Anzel BOUWMEESTER
Catherine SPAVINS Caitlin KNIPE 6-2, 6-1 23/24 Playoff Catherine SPAVINS
N1 Ashleigh VAN DER WESTHUIZEN BYE 27/28 Playoff Ashleigh VAN DER WESTHUIZEN
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Polia GIZDOVA ZA Fairland Tennis Club No -
[2] Sarah MILLARD Randburg Tennis Club No -
[3] Tyrah COOK ZA St Marys - Waverly No -
[4] Makhosazana Stewart ZA Marks Park Sports Club No -
[5] Chiara DE WET Old Edwardian Tennis Club No -
[6] Kagiso LEDWABA Lyttelton Tennis Club No -
[7] Amy BLOCH Bedfordview Country Club No -
[8] Martina GARNEVSKA ZA No -
- Chukwunonyelim MORDI Sandton Sports Club No -
- Zite OKONJO anthony harris tennis academy No -
- Taweni NKOSI ZA Sandton Sports Club No -
- Tsobotsi LEHLOENYA ZA Tuks Juniors No -
- Ashleigh VAN DER WESTHUIZEN Southdowns Primary No -
- Husna KATHRADA Mitchell Park Tennis Club No -
- Karabelo THITE LS Ladybrand High No -
- Juane Keulder German Country Club No -
- Annika GERTENBACH ZA Old Edwardian Tennis Club No -
- Ansuné Du Toit Waterkloof High No -
- Catherine SPAVINS Randburg Tennis Club No -
- Hannah MOORE Randburg Tennis Club No -
- Anè DANNHAUSER LINDEN HOËRSKOOL No -
- Caitlin Knipe ZA Noordheuwel Tennis Club No -
- Jordan Dart Northern suburbs Tennis Club No -
- Natalija BOZOVIC ZA Bedfordview Country Club No -
- Claire JARAMBA ZA Bedfordview Country Club No -
- Kyla STEYN ZA Belgrave Tennis Club No -
- Anzel Bouwmeester ZA Waverley Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1493289000
2017-04-27 10:30am
A2 EPTC - Court 11
Catherine SPAVINS
Claire JARAMBA
1-6, 3-6
1493289000
2017-04-27 10:30am
A3 EPTC - Court 12
Hannah MOORE
Ansuné Du Toit
6-0, 6-0
1493289000
2017-04-27 10:30am
A4 EPTC - Court 13
Juane Keulder
Martina GARNEVSKA [8]
1-6, 1-6
1493289000
2017-04-27 10:30am
A6 EPTC - Court 14
Taweni NKOSI
Annika GERTENBACH
0-6, 0-6
1493289000
2017-04-27 10:30am
A7 EPTC - Court 15
Ashleigh VAN DER WESTHUIZEN
Anè DANNHAUSER
1-6, 2-6
1493289000
2017-04-27 10:30am
A8 EPTC - Court 16
Tsobotsi LEHLOENYA
Amy BLOCH [7]
3-6, 6-4, 0-6
1493289000
2017-04-27 10:30am
A9 EPTC - Court 17
Kagiso LEDWABA [6]
Anzel Bouwmeester
6-0, 6-1
1493289000
2017-04-27 10:30am
A10 EPTC - Court 1
Karabelo THITE
Natalija BOZOVIC
6-0, 6-1
1493289000
2017-04-27 10:30am
A11 EPTC - Court 2
Caitlin Knipe
Chukwunonyelim MORDI
1-6, 0-6
1493289000
2017-04-27 10:30am
A14 EPTC - Court 3
Kyla STEYN
Zite OKONJO
3-6, 6-7(5)
1493289000
2017-04-27 10:30am
A15 EPTC - Court 4
Jordan Dart
Husna KATHRADA
0-6, 1-6
1493370900
2017-04-28 9:15am
A17 EPTC - Court 8
Polia GIZDOVA [1]
Claire JARAMBA
6-0, 6-1
1493370900
2017-04-28 9:15am
A18 EPTC - Court 9
Hannah MOORE
Martina GARNEVSKA [8]
6-2, 6-2
1493370900
2017-04-28 9:15am
A19 EPTC - Court 10
Makhosazana Stewart [4]
Annika GERTENBACH
7-5, 6-3
1493370900
2017-04-28 9:15am
A20 EPTC - Court 14
Anè DANNHAUSER
Amy BLOCH [7]
5-7, 1-6
1493370900
2017-04-28 9:15am
A21 EPTC - Court 13
Kagiso LEDWABA [6]
Karabelo THITE
6-4, 6-3
1493370900
2017-04-28 9:15am
A22 EPTC - Court 11
Chukwunonyelim MORDI
Tyrah COOK [3]
4-6, 1-6
1493370900
2017-04-28 9:15am
A23 EPTC - Court 12
Chiara DE WET [5]
Zite OKONJO
6-2, 6-1
1493370900
2017-04-28 9:15am
A24 EPTC - Court 15
Husna KATHRADA
Sarah MILLARD [2]
0-6, 0-6
1493452800
2017-04-29 8:00am
A25 EPTC - Court 11
Polia GIZDOVA [1]
Hannah MOORE
6-2, 6-1
1493452800
2017-04-29 8:00am
A26 EPTC - Court 12
Makhosazana Stewart [4]
Amy BLOCH [7]
3-6, 1-6
1493452800
2017-04-29 8:00am
A27 EPTC - Court 13
Kagiso LEDWABA [6]
Tyrah COOK [3]
5-7, 6-0, 1-6
1493452800
2017-04-29 8:00am
A28 EPTC - Court 14
Chiara DE WET [5]
Sarah MILLARD [2]
0-6, 0-6
1493539200
2017-04-30 8:00am
A29 EPTC - Court 7
Polia GIZDOVA [1]
Amy BLOCH [7]
6-0, 6-0
1493539200
2017-04-30 8:00am
A30 EPTC - Court 8
Tyrah COOK [3]
Sarah MILLARD [2]
0-6, 1-6
1493625600
2017-05-01 8:00am
A31 Marks - Court 5
Polia GIZDOVA [1]
Sarah MILLARD [2]
2-6, 6-3, 4-6
N/A B1 EPTC - Court 6
Amy BLOCH [7]
(Did not play)
Tyrah COOK [3]
Walkover
1493461800
2017-04-29 10:30am
C1 EPTC - Court 5
Hannah MOORE
Makhosazana Stewart [4]
7-6(4), 6-3
1493461800
2017-04-29 10:30am
C2 EPTC - Court 6
Kagiso LEDWABA [6]
Chiara DE WET [5]
1-6, 2-6
1493543700
2017-04-30 9:15am
C3 EPTC - Court 14
Hannah MOORE
Chiara DE WET [5]
6-3, 6-4
1493543700
2017-04-30 9:15am
D1 EPTC - Court 15
Makhosazana Stewart [4]
Kagiso LEDWABA [6]
6-3, 6-1
1493457300
2017-04-29 9:15am
E1 EPTC - Court 10
Claire JARAMBA
Martina GARNEVSKA [8]
1-6, 4-6
1493457300
2017-04-29 9:15am
E2 EPTC - Court 11
Annika GERTENBACH
Anè DANNHAUSER
6-2, 6-0
1493457300
2017-04-29 9:15am
E3 EPTC - Court 12
Karabelo THITE
Chukwunonyelim MORDI
6-0, 6-0
N/A E4 EPTC - Court 13
Zite OKONJO
(Did not play)
Husna KATHRADA
Walkover
1493466300
2017-04-29 11:45am
E5 EPTC - Court 14
Martina GARNEVSKA [8]
Annika GERTENBACH
6-7(4), 0-6
1493466300
2017-04-29 11:45am
E6 EPTC - Court 15
Karabelo THITE
Husna KATHRADA
6-2, 6-4
1493543700
2017-04-30 9:15am
E7 EPTC - Court 16
Annika GERTENBACH
Karabelo THITE
6-1, 6-2
1493543700
2017-04-30 9:15am
F1 EPTC - Court 17
Martina GARNEVSKA [8]
Husna KATHRADA
6-4, 2-6, 5-10
1493466300
2017-04-29 11:45am
G1 EPTC - Court 16
Claire JARAMBA
Anè DANNHAUSER
6-4, 2-6, 11-9
N/A G3 EPTC - Court 7
Claire JARAMBA
Chukwunonyelim MORDI
(Did not play)
Walkover
1493298000
2017-04-27 1:00pm
I2 EPTC - Court 9
Ansuné Du Toit
Juane Keulder
7-6, 6-7, 8-10
1493298000
2017-04-27 1:00pm
I4 EPTC - Court 10
Ashleigh VAN DER WESTHUIZEN
Tsobotsi LEHLOENYA
1-6, 0-6
1493298000
2017-04-27 1:00pm
I5 EPTC - Court 11
Anzel Bouwmeester
Natalija BOZOVIC
6-4, 6-3
1493379900
2017-04-28 11:45am
I9 EPTC - Court 3
Catherine SPAVINS
Juane Keulder
3-6, 7-6(5), 9-11
1493379900
2017-04-28 11:45am
I10 EPTC - Court 4
Taweni NKOSI
Tsobotsi LEHLOENYA
2-6, 3-6
1493379900
2017-04-28 11:45am
I11 EPTC - Court 5
Anzel Bouwmeester
Caitlin Knipe
6-3, 6-3
1493379900
2017-04-28 11:45am
I12 EPTC - Court 6
Kyla STEYN
Jordan Dart
6-0, 6-1
1493466300
2017-04-29 11:45am
I13 EPTC - Court 1
Juane Keulder
Tsobotsi LEHLOENYA
3-6, 2-6
1493466300
2017-04-29 11:45am
I14 EPTC - Court 2
Anzel Bouwmeester
Kyla STEYN
1-6, 2-6
1493548200
2017-04-30 10:30am
I15 EPTC - Court 8
Tsobotsi LEHLOENYA
Kyla STEYN
1-6, 2-6
1493548200
2017-04-30 10:30am
J1 EPTC - Court 9
Juane Keulder
Anzel Bouwmeester
4-6, 0-6
1493466300
2017-04-29 11:45am
K1 EPTC - Court 3
Catherine SPAVINS
Taweni NKOSI
3-6, 3-6
1493466300
2017-04-29 11:45am
K2 EPTC - Court 11
Caitlin Knipe
Jordan Dart
3-6, 1-6
1493548200
2017-04-30 10:30am
K3 EPTC - Court 10
Taweni NKOSI
Jordan Dart
7-6(2), 6-2
1493548200
2017-04-30 10:30am
L1 EPTC - Court 11
Catherine SPAVINS
Caitlin Knipe
6-2, 6-1
1493379900
2017-04-28 11:45am
M5 EPTC - Court 7
Ansuné Du Toit
Ashleigh VAN DER WESTHUIZEN
6-0, 6-1
1493470800
2017-04-29 1:00pm
M7 EPTC - Court 4
Ansuné Du Toit
Natalija BOZOVIC
1-6, 7-6(6), 10-3