Print

[1] Anè DANNHAUSER Sarah COPELAND 7-6(4), 6-2 Position 3-4 Sarah COPELAND
Tabita DEMPERS [4] Nadia MARGARITOV 6-1, 6-2 Position 7-8 Tabita DEMPERS
F1 BYE Sunelle BUHRMANN Position 11-12 Sunelle BUHRMANN
H1 BYE BYE Position 15-16
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Anè DANNHAUSER LINDEN HOËRSKOOL No -
[2] Claire JARAMBA ZA Bedfordview Country Club No -
[3] Abner DICKSON ZA Arthur Ashe Tennis Club No -
- Tayla Krause Boskruin Tennis Club No -
- Tabita Dempers Kempton Park High No -
- Alternate 1 ALTERNATE 1 Groot Brakrivier Yes Nadia margaritov
- Sarah COPELAND Bryanston Sports Club No -
- Sunelle Buhrmann Randburg Tennis Club No -
- Karla Kruger ZA Noordheuwel Tennis Club No -
- Claire JARAMBA ZA Bedfordview Country Club No -
- Tongase Chilango Curro School Serengeti No -
- Robyn Naude ZA No -
- Nelieq Groenewald ZA Amos Tennis Academy No -
- Lize OOSTHUIZEN ZA Lowveld Juniors No -
Withdrawn (On-time)
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[4] Nadia margaritov ZA Bedfordview Country Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
N/A A2 GEHQ - Court 8
Tabita Dempers
Alternate 1 ALTERNATE 1
(Did not play)
Walkover
1522915200
2018-04-05 8:00am
A3 GEHQ - Court 9
Abner DICKSON [3]
Tongase Chilango
6-0, 6-0
1522915200
2018-04-05 8:00am
A4 GEHQ - Court 10
Karla Kruger
Lize OOSTHUIZEN
1-6, 2-6
1522915200
2018-04-05 8:00am
A5 GEHQ - Court 11
Sarah COPELAND
Nelieq Groenewald
6-0, 6-0
1522915200
2018-04-05 8:00am
A6 GEHQ - Court 12
Tayla Krause
Nadia margaritov [4]
3-6, 3-6
1522915200
2018-04-05 8:00am
A7 GEHQ - Court 13
Sunelle Buhrmann
Robyn Naude
7-6, 6-7, 6-10
1522928700
2018-04-05 11:45am
A9 GEHQ - Court 11
Anè DANNHAUSER [1]
Tabita Dempers
6-0, 6-2
1522928700
2018-04-05 11:45am
A10 GEHQ - Court 12
Abner DICKSON [3]
Lize OOSTHUIZEN
6-2, 6-4
1522928700
2018-04-05 11:45am
A11 GEHQ - Court 13
Sarah COPELAND
Nadia margaritov [4]
6-0, 6-0
1522928700
2018-04-05 11:45am
A12 GEHQ - Court 14
Robyn Naude
Claire JARAMBA [2]
1-6, 0-6
1523006100
2018-04-06 9:15am
A13 GEHQ - Court 15
Anè DANNHAUSER [1]
Abner DICKSON [3]
1-6, 4-6
1523006100
2018-04-06 9:15am
A14 GEHQ - Court 16
Sarah COPELAND
Claire JARAMBA [2]
6-4, 6-7(6), 5-7
1523092500
2018-04-07 9:15am
A15 GEHQ - Court 6
Abner DICKSON [3]
Claire JARAMBA [2]
7-6(6), 6-1
1523019600
2018-04-06 1:00pm
B1 GEHQ - Court 4
Anè DANNHAUSER [1]
Sarah COPELAND
6-7(4), 2-6
1523010600
2018-04-06 10:30am
C1 GEHQ - Court 5
Tabita Dempers
Lize OOSTHUIZEN
1-6, 4-6
1523010600
2018-04-06 10:30am
C2 GEHQ - Court 6
Nadia margaritov [4]
Robyn Naude
2-6, 1-6
1523019600
2018-04-06 1:00pm
C3 GEHQ - Court 5
Lize OOSTHUIZEN
Robyn Naude
6-0, 6-1
1523019600
2018-04-06 1:00pm
D1 GEHQ - Court 6
Tabita Dempers
Nadia margaritov [4]
6-1, 6-2
1522924200
2018-04-05 10:30am
E2 GEHQ - Court 3
Tongase Chilango
Karla Kruger
6-3, 6-4
1522924200
2018-04-05 10:30am
E3 GEHQ - Court 4
Nelieq Groenewald
Tayla Krause
6-0, 6-2
1523010600
2018-04-06 10:30am
E6 GEHQ - Court 7
Nelieq Groenewald
Sunelle Buhrmann
6-1, 6-3
1523019600
2018-04-06 1:00pm
E7 GEHQ - Court 7
Tongase Chilango
Nelieq Groenewald
3-6, 0-6
1523019600
2018-04-06 1:00pm
G3 GEHQ - Court 8
Karla Kruger
Tayla Krause
5-7, 5-7