Print

Kyler HUGO [3] Leander PETERSEN 7-6, 6-0 (120m) Position 3-4 Kyler HUGO
Jason FOGLE Kianu JONKER 6-2, 6-2 (90m) Position 7-8 Kianu JONKER
Waldo WILLEMSE Damian MULLER 6-4, 6-0 (80m) Position 11-12 Damian MULLER
H1 BYE BYE Position 15-16
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Nikolai HENSBERG ZA Beacon Bay Tennis Club No -
[2] Daniël WESSELS ZA Riversdal Tennis Club No -
[3] Leander PETERSEN ZA George Tennis Club No -
[4] DANIEL TAM ZA Cradock Tennis Club No -
- Andre Hartman Lichtenburg High No -
- Jason FOGLE Glenwood House School No -
- Johan LAMPRECHT Oakdale High No -
- Kyler HUGO ZA Pinelands Tennis Club No -
- FC Gerber Oakdale High No -
- Matthew NEL ZA Mundene Tennis Klub No -
- Waldo WILLEMSE ZA Despatch Tennis Club No -
- Kianu JONKER ZA Despatch Tennis Club No -
- Damian MULLER ZA George Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1527255000
2018-05-25 1:30pm
A2 FGE -
Waldo WILLEMSE
Jason FOGLE
1-6, 0-6
1527255000
2018-05-25 1:30pm
A3 FGE -
DANIEL TAM [4]
FC Gerber
6-1, 6-3
1527211800
2018-05-25 1:30am
A4 FGE -
Johan LAMPRECHT
Kyler HUGO
1-6, 2-6
1527255000
2018-05-25 1:30pm
A5 FGE -
Kianu JONKER
Andre Hartman
6-0, 6-4
1527259500
2018-05-25 2:45pm
A7 FGE -
Damian MULLER
Matthew NEL
6-7, 0-6
1527321600
2018-05-26 8:00am
A9 FGE -
Nikolai HENSBERG [1]
Jason FOGLE
6-4, 7-6
1527264000
2018-05-25 4:00pm
A10 FGE -
DANIEL TAM [4]
Kyler HUGO
2-6, 6-3, 7-10
1527321600
2018-05-26 8:00am
A11 FGE -
Kianu JONKER
Leander PETERSEN [3]
5-7, 4-6
1527364800
2018-05-26 8:00pm
A12 FGE -
Matthew NEL
Daniël WESSELS [2]
6-7, 5-7
1527326100
2018-05-26 9:15am
A13 FGE -
Nikolai HENSBERG [1]
Kyler HUGO
6-0, 6-3
1527326100
2018-05-26 9:15am
A14 FGE -
Leander PETERSEN [3]
Daniël WESSELS [2]
4-6, 7-5
1527408000
2018-05-27 8:00am
A15 PW BC -
Nikolai HENSBERG [1]
Daniël WESSELS [2]
6-3, 4-6, 12-10
1527330600
2018-05-26 10:30am
B1 FGE -
Kyler HUGO
Leander PETERSEN [3]
7-6, 6-0
1527330600
2018-05-26 10:30am
C1 FGE -
Jason FOGLE
DANIEL TAM [4]
2-6, 5-7
1527330600
2018-05-26 10:30am
C2 FGE -
Kianu JONKER
Matthew NEL
6-2, 0-6, 8-10
1527335100
2018-05-26 11:45am
C3 FGE -
DANIEL TAM [4]
Matthew NEL
3-6, 1-6
1527335100
2018-05-26 11:45am
D1 FGE -
Jason FOGLE
Kianu JONKER
2-6, 2-6
1527292800
2018-05-26 12:00am
E2 GTC -
FC Gerber
Johan LAMPRECHT
1-6, 1-6
1527321600
2018-05-26 8:00am
E5 FGE -
Waldo WILLEMSE
Johan LAMPRECHT
6-3, 5-7, 5-10
1527321600
2018-05-26 8:00am
E6 FGE -
Andre Hartman
Damian MULLER
7-5, 6-2
1527326100
2018-05-26 9:15am
E7 FGE -
Johan LAMPRECHT
Andre Hartman
5-7, 1-6
1527330600
2018-05-26 10:30am
F1 FGE -
Waldo WILLEMSE
Damian MULLER
4-6, 0-6