Print

Main Draw 1 2 TSA040361 EDEN A1 [1] Heike JANSE VAN VUUREN BYE 3 4 TSA051279 TSA051312 GC GN Isabella DU TOIT Kara HEYL 6-3, 6-3 5 6 TSA048624 TSA051274 GE FS Amy BLOCH Cayla SCHEEPERS 6-2, 6-1 7 8 TSA051070 TSA048683 GC GC Dina TCHELET [6] Anè DANNHAUSER 4-6, 6-4, 6-4 9 10 TSA040283 WP A5 [3] Makhosazana STEWART BYE 11 12 TSA051388 TSA051171 GN GC Kyla GOBBY Sunelle BUHRMANN 6-4, 6-2 13 14 TSA048486 TSA048653 WP GN Sharlene CHIGARIRO Claire JARAMBA 6-3, 6-3 15 16 TSA048628 TSA051299 GN GE Kyla STEYN [8] Tayla WILMOT 6-1, 6-2 17 18 TSA050018 TSA051344 GN GE [5] NADIA GOUWS Erin MCKENZIE 6-7, 6-4, 6-1 19 20 TSA051300 TSA051203 GE GE Lilitha NDUNGANE Tongase CHILANGO 6-0, 6-0 21 22 TSA048739 TSA048688 GE FS Allenay WEIDEMAN Karabelo THITE 6-1, 6-1 23 24 TSA051532 TSA050014 GC KZN Robyn BEKKER [4] Anna WISE 6-1, 6-0 25 26 TSA061273 TSA051303 NWP GN [7] MariLouise VAN ZYL Isabella BASSON 3-6, 7-6, 6-3 27 28 TSA051136 TSA048475 GC GN Sabreen GARDA Skyle-Lee ELLIOTT 6-1, 6-1 29 30 TSA048793 TSA051527 GC GN Lea SIMPSON Annie VAN SCHALKWYK 6-3, 6-1 31 32 TSA040466 GAU A16 BYE [2] Kagiso LEDWABA [1] Heike JANSE VAN VUUREN Isabella DU TOIT 6-0, 6-0 Amy BLOCH [6] Anè DANNHAUSER 6-4, 7-6 [3] Makhosazana STEWART Kyla GOBBY 6-1, 6-0 Sharlene CHIGARIRO [8] Tayla WILMOT 6-1, 6-2 [5] NADIA GOUWS Lilitha NDUNGANE 6-0, 6-4 Karabelo THITE [4] Anna WISE 6-2, 6-2 Isabella BASSON Skyle-Lee ELLIOTT 6-0, 6-0 Lea SIMPSON [2] Kagiso LEDWABA 6-2, 6-0 [1] Heike JANSE VAN VUUREN Amy BLOCH 6-3, 6-2 [3] Makhosazana STEWART [8] Tayla WILMOT 6-4, 6-4 [5] NADIA GOUWS [4] Anna WISE 3-6, 6-3, 7-6 Isabella BASSON [2] Kagiso LEDWABA 2-6, 7-5, 7-6 Amy BLOCH [8] Tayla WILMOT 6-0, 7-6 [4] Anna WISE [2] Kagiso LEDWABA 3-6, 7-6, 6-4 [8] Tayla WILMOT [2] Kagiso LEDWABA 6-0, 6-3 [8] Tayla WILMOT
Amy BLOCH [4] Anna WISE 6-3, 3-6, 10-5 3/4 Playoff [4] Anna WISE
[6] Anè DANNHAUSER Skyle-Lee ELLIOTT 6-4, 6-4 11/12 Playoff [6] Anè DANNHAUSER
Isabella DU TOIT Lea SIMPSON 6-3, 6-3 15/16 Playoff Lea SIMPSON
Claire JARAMBA [7] MariLouise VAN ZYL 6-0, 6-1 19/20 Playoff [7] MariLouise VAN ZYL
Kara HEYL Annie VAN SCHALKWYK 7-6, 6-3 23/24 Playoff Kara HEYL
Dina TCHELET Sabreen GARDA 6-3, 6-2 27/28 Playoff Dina TCHELET
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Heike JANSE VAN VUUREN ZA GREAT Tennis Courts No -
- Isabella DU TOIT Fairland Tennis Club No -
- Kara Heyl ZA Menlopark High No -
- Amy BLOCH Bedfordview Country Club No -
- Cayla Scheepers ZA Voortrekker High No -
- Dina TCHELET ZA Bedfordview Country Club No -
[6] Anè DANNHAUSER LINDEN HOËRSKOOL No -
[3] Makhosazana Stewart ZA Marks Park Sports Club No -
- Kyla Gobby ZA Waterkloof High No -
- Sunelle Buhrmann Randburg Tennis Club No -
- Sharlene CHIGARIRO Somerset College High No -
- Claire JARAMBA ZA Bedfordview Country Club No -
- Kyla STEYN ZA Belgrave Tennis Club No -
[8] Tayla WILMOT ZA Jeppe Quondam Tennis Club No -
[5] NADIA GOUWS Marks Park Sports Club No -
- Erin MCKENZIE Jeppe Quondam Tennis Club No -
- Lilitha NDUNGANE ZA Old Edwardian Tennis Club No -
- Tongase Chilango Curro School Serengeti No -
- Allenay Weideman ZA No -
- Karabelo THITE LS Ladybrand High No -
[4] Anna WISE ZA Umhlali Country Club No -
[7] MariLouise VAN ZYL Potchefstroom Gimnasium No -
- Isabella Basson ZA Midstream College No -
- Sabreen Garda Killarney Tennis Club No -
- Skyle-Lee ELLIOTT ZA E.G Jansen High No -
- Lea Simpson Afrikaans Hoer Meisieskool No -
- Annie van Schalkwyk ZA Tuks Tennis Club No -
[2] Kagiso LEDWABA Lyttelton Tennis Club No -
- Robyn Bekker ZA Randburg Tennis Club Yes Kelly HOPE
Withdrawn (On-time)
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
- Kelly HOPE ZA St Marys High No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1530691200
2018-07-04 8:00am
A2 EPTC - Court 8
Isabella DU TOIT
Kara Heyl
6-3, 6-3
1530695700
2018-07-04 9:15am
A3 EPTC - Court 9
Amy BLOCH
Cayla Scheepers
6-2, 6-1
1530695700
2018-07-04 9:15am
A4 EPTC - Court 10
Dina TCHELET
Anè DANNHAUSER [6]
6-4, 4-6, 4-6
1530695700
2018-07-04 9:15am
A6 EPTC - Court 11
Kyla Gobby
Sunelle Buhrmann
6-4, 6-2
1530695700
2018-07-04 9:15am
A7 EPTC - Court 12
Sharlene CHIGARIRO
Claire JARAMBA
6-3, 6-3
1530695700
2018-07-04 9:15am
A8 EPTC - Court 13
Kyla STEYN
Tayla WILMOT [8]
1-6, 2-6
1530695700
2018-07-04 9:15am
A9 EPTC - Court 14
NADIA GOUWS [5]
Erin MCKENZIE
6-7, 6-4, 6-1
1530695700
2018-07-04 9:15am
A10 EPTC - Court 15
Lilitha NDUNGANE
Tongase Chilango
6-0, 6-0
1530695700
2018-07-04 9:15am
A11 EPTC - Court 16
Allenay Weideman
Karabelo THITE
1-6, 1-6
1530695700
2018-07-04 9:15am
A12 EPTC - Court 17
Robyn Bekker
Anna WISE [4]
1-6, 0-6
1530695700
2018-07-04 9:15am
A13 EPTC - Court 1
MariLouise VAN ZYL [7]
Isabella Basson
6-3, 6-7, 3-6
1530695700
2018-07-04 9:15am
A14 EPTC - Court 2
Sabreen Garda
Skyle-Lee ELLIOTT
1-6, 1-6
1530695700
2018-07-04 9:15am
A15 EPTC - Court 3
Lea Simpson
Annie van Schalkwyk
6-3, 6-1
1530786600
2018-07-05 10:30am
A17 EPTC - Court 17
Heike JANSE VAN VUUREN [1]
Isabella DU TOIT
6-0, 6-0
1530786600
2018-07-05 10:30am
A18 EPTC - Court 4
Amy BLOCH
Anè DANNHAUSER [6]
6-4, 7-6
1530786600
2018-07-05 10:30am
A19 EPTC - Court 5
Makhosazana Stewart [3]
Kyla Gobby
6-1, 6-0
1530786600
2018-07-05 10:30am
A20 EPTC - Court 6
Sharlene CHIGARIRO
Tayla WILMOT [8]
1-6, 2-6
1530786600
2018-07-05 10:30am
A21 EPTC - Court 7
NADIA GOUWS [5]
Lilitha NDUNGANE
6-0, 6-4
1530786600
2018-07-05 10:30am
A22 EPTC - Court 8
Karabelo THITE
Anna WISE [4]
2-6, 2-6
1530786600
2018-07-05 10:30am
A23 EPTC - Court 1
Isabella Basson
Skyle-Lee ELLIOTT
6-0, 6-0
1530786600
2018-07-05 10:30am
A24 EPTC - Court 2
Lea Simpson
Kagiso LEDWABA [2]
2-6, 0-6
1530864000
2018-07-06 8:00am
A25 EPTC - Court 13
Heike JANSE VAN VUUREN [1]
Amy BLOCH
3-6, 2-6
1530864000
2018-07-06 8:00am
A26 EPTC - Court 14
Makhosazana Stewart [3]
Tayla WILMOT [8]
4-6, 4-6
1530864000
2018-07-06 8:00am
A27 EPTC - Court 15
NADIA GOUWS [5]
Anna WISE [4]
6-3, 3-6, 6-7
1530864000
2018-07-06 8:00am
A28 EPTC - Court 16
Isabella Basson
Kagiso LEDWABA [2]
6-2, 5-7, 6-7
1530954900
2018-07-07 9:15am
A29 EPTC - Court 4
Amy BLOCH
Tayla WILMOT [8]
0-6, 6-7
1530954900
2018-07-07 9:15am
A30 EPTC - Court 5
Anna WISE [4]
Kagiso LEDWABA [2]
6-3, 6-7, 4-6
1531040400
2018-07-08 9:00am
A31 EPTC - Court 16
Tayla WILMOT [8]
Kagiso LEDWABA [2]
6-0, 6-3
1531040400
2018-07-08 9:00am
B1 EPTC - Court 17
Amy BLOCH
Anna WISE [4]
3-6, 6-3, 5-10
1530950400
2018-07-07 8:00am
C1 EPTC - Court 11
Heike JANSE VAN VUUREN [1]
Makhosazana Stewart [3]
6-2, 6-1
1530950400
2018-07-07 8:00am
C2 EPTC - Court 12
NADIA GOUWS [5]
Isabella Basson
6-3, 2-6, 8-10
1530959400
2018-07-07 10:30am
C3 EPTC - Court 3
Heike JANSE VAN VUUREN [1]
Isabella Basson
6-1, 6-0
N/A D1 EPTC - Court 4
Makhosazana Stewart [3]
(Did not play)
NADIA GOUWS [5]
Walkover
1530795600
2018-07-05 1:00pm
E1 EPTC - Court 13
Isabella DU TOIT
Anè DANNHAUSER [6]
0-6, 1-6
1530795600
2018-07-05 1:00pm
E2 EPTC - Court 14
Kyla Gobby
Sharlene CHIGARIRO
0-6, 3-6
1530795600
2018-07-05 1:00pm
E3 EPTC - Court 15
Lilitha NDUNGANE
Karabelo THITE
7-6, 4-6, 8-10
1530795600
2018-07-05 1:00pm
E4 EPTC - Court 16
Skyle-Lee ELLIOTT
Lea Simpson
6-4, 6-2
1530868500
2018-07-06 9:15am
E5 EPTC - Court 13
Anè DANNHAUSER [6]
Sharlene CHIGARIRO
0-6, 2-6
1530868500
2018-07-06 9:15am
E6 EPTC - Court 14
Karabelo THITE
Skyle-Lee ELLIOTT
6-0, 6-2
1530950400
2018-07-07 8:00am
E7 EPTC - Court 4
Sharlene CHIGARIRO
Karabelo THITE
5-7, 7-6, 6-10
1530950400
2018-07-07 8:00am
F1 EPTC - Court 5
Anè DANNHAUSER [6]
Skyle-Lee ELLIOTT
6-4, 6-4
1530868500
2018-07-06 9:15am
G1 EPTC - Court 15
Isabella DU TOIT
Kyla Gobby
5-7, 1-6
1530868500
2018-07-06 9:15am
G2 EPTC - Court 16
Lilitha NDUNGANE
Lea Simpson
6-3, 6-1
1530950400
2018-07-07 8:00am
G3 EPTC - Court 6
Kyla Gobby
Lilitha NDUNGANE
2-6, 1-6
1530950400
2018-07-07 8:00am
H1 EPTC - Court 7
Isabella DU TOIT
Lea Simpson
3-6, 3-6
1530704700
2018-07-04 11:45am
I2 EPTC - Court 5
Cayla Scheepers
Dina TCHELET
6-4, 6-4
1530704700
2018-07-04 11:45am
I4 EPTC - Court 6
Claire JARAMBA
Kyla STEYN
6-3, 6-4
1530704700
2018-07-04 11:45am
I5 EPTC - Court 7
Erin MCKENZIE
Tongase Chilango
6-0, 6-0
1530704700
2018-07-04 11:45am
I6 EPTC - Court 8
Allenay Weideman
Robyn Bekker
7-5, 5-7, 4-7
1530709200
2018-07-04 1:00pm
I7 EPTC - Court 9
MariLouise VAN ZYL [7]
Sabreen Garda
6-0, 6-0
1530791100
2018-07-05 11:45am
I9 EPTC - Court 13
Kara Heyl
Cayla Scheepers
0-6, 0-6
1530791100
2018-07-05 11:45am
I10 EPTC - Court 14
Sunelle Buhrmann
Claire JARAMBA
1-6, 2-6
1530791100
2018-07-05 11:45am
I11 EPTC - Court 15
Erin MCKENZIE
Robyn Bekker
6-1, 6-2
1530791100
2018-07-05 11:45am
I12 EPTC - Court 16
MariLouise VAN ZYL [7]
Annie van Schalkwyk
6-0, 6-1
1530800100
2018-07-05 2:15pm
I13 EPTC - Court 13
Cayla Scheepers
Claire JARAMBA
6-3, 6-3
1530800100
2018-07-05 2:15pm
I14 EPTC - Court 14
Erin MCKENZIE
MariLouise VAN ZYL [7]
6-4, 6-3
1530873000
2018-07-06 10:30am
I15 EPTC - Court 4
Cayla Scheepers
Erin MCKENZIE
6-4, 3-6, 2-10
1530873000
2018-07-06 10:30am
J1 EPTC - Court 5
Claire JARAMBA
MariLouise VAN ZYL [7]
0-6, 1-6
1530800100
2018-07-05 2:15pm
K1 EPTC - Court 15
Kara Heyl
Sunelle Buhrmann
5-7, 2-6
1530800100
2018-07-05 2:15pm
K2 EPTC - Court 16
Robyn Bekker
Annie van Schalkwyk
6-4, 6-0
1530873000
2018-07-06 10:30am
K3 EPTC - Court 6
Sunelle Buhrmann
Robyn Bekker
0-6, 2-6
1530873000
2018-07-06 10:30am
L1 EPTC - Court 7
Kara Heyl
Annie van Schalkwyk
7-6, 6-3
1530791100
2018-07-05 11:45am
M3 EPTC - Court 17
Tongase Chilango
Allenay Weideman
4-6, 6-7
1530791100
2018-07-05 11:45am
M5 EPTC - Court 1
Dina TCHELET
Kyla STEYN
2-6, 3-6
1530800100
2018-07-05 2:15pm
M6 EPTC - Court 17
Allenay Weideman
Sabreen Garda
6-2, 6-0
1530873000
2018-07-06 10:30am
M7 EPTC - Court 8
Kyla STEYN
Allenay Weideman
6-0, 6-0
1530877500
2018-07-06 11:45am
N1 EPTC - Court 9
Dina TCHELET
Sabreen Garda
6-3, 6-2