Print

Main Draw 1 2 TSA061289 GC A1 [1] James HART BYE 3 4 TSA061738 TSA061730 GC GC Liam SHAW Daniel VAN ALTEN 6-3, 6-2 5 6 TSA061549 TSA071280 GC FS Quentin NAKANO Lieb HIGGS 6-0, 6-0 7 8 TSA071145 GC A4 BYE [5] Maksim MIHIC 9 10 TSA061279 GE A5 [4] Zander DE JAGER BYE 11 12 TSA071181 TSA061463 GC GC Jaco DANNHAUSER Christian BASSON 7-5, 6-4 13 14 TSA071593 TSA071313 GC LIM Christiaan CAMPHER Dian GOUWS 6-0, 6-0 15 16 TSA071454 TSA070031 GC GN Encheng WANG [8] Aadil VALLY 6-0, 6-0 17 18 TSA061103 TSA071612 GN GC [6] Reuben MATTHEUS Adam BARNARD 6-0, 6-1 19 20 TSA071130 TSA061455 GC NWP Luan ESPACH Oratile SEHULARO 6-1, 6-2 21 22 TSA081047 TSA071229 GC GC Nhlakanipho NGWENYA Enrique DA NAIA 6-2, 6-1 23 24 TSA060052 GN A12 BYE [3] JACQUES SLABBERT 25 26 TSA061325 TSA071254 GC GC [7] Seef DANNHAUSER Moeketsi MOKETE 6-2, 6-0 27 28 TSA071153 TSA071066 GN GC Nathan TSAURA Aidan GORALSKY Walkover 29 30 TSA091029 TSA070059 GC GE Guy LEVINER Connor ARMSTRONG 6-1, 6-3 31 32 TSA061312 GC A16 BYE [2] Matthew BEZUIDENHOUT [1] James HART Daniel VAN ALTEN 6-3, 6-0 Quentin NAKANO [5] Maksim MIHIC 6-4, 6-2 [4] Zander DE JAGER Jaco DANNHAUSER 7-5, 6-0 Dian GOUWS [8] Aadil VALLY 6-1, 4-6, 6-2 [6] Reuben MATTHEUS Luan ESPACH 6-0, 6-0 Nhlakanipho NGWENYA [3] JACQUES SLABBERT Walkover Moeketsi MOKETE Aidan GORALSKY 7-5, 6-2 Guy LEVINER [2] Matthew BEZUIDENHOUT 6-3, 6-2 [1] James HART Quentin NAKANO 6-3, 4-6, 7-6 [4] Zander DE JAGER Dian GOUWS 7-6, 6-1 [6] Reuben MATTHEUS Nhlakanipho NGWENYA 6-0, 6-1 Moeketsi MOKETE [2] Matthew BEZUIDENHOUT 6-3, 6-2 [1] James HART Dian GOUWS 6-3, 7-5 [6] Reuben MATTHEUS [2] Matthew BEZUIDENHOUT 6-1, 6-1 [1] James HART [2] Matthew BEZUIDENHOUT 7-5, 6-2 [1] James HART
Quentin NAKANO Nhlakanipho NGWENYA 6-1, 6-2 7/8 Playoff Quentin NAKANO
F1 BYE Luan ESPACH 11/12 Playoff Luan ESPACH
H1 Daniel VAN ALTEN BYE 15/16 Playoff Daniel VAN ALTEN
Liam SHAW Enrique DA NAIA Walkover 19/20 Playoff Enrique DA NAIA
Christian BASSON Oratile SEHULARO 6-4, 6-2 23/24 Playoff Christian BASSON
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] James HART ZA Marks Park Sports Club No -
[2] Matthew BEZUIDENHOUT ZA St Stithians Boys' College No -
[3] JACQUES SLABBERT ZA Waterkloof High No -
[4] Zander DE JAGER ZA Witfield Tennis Club No -
[5] Maksim Mihic Sandton Sports Club No -
[6] Reuben Mattheus ZA Waterkloof High No -
[7] Seef DANNHAUSER Laerskool Fairland No -
[8] Aadil Vally ZA Clubview Tennis Club No -
- Nathan TSAURA CSIR Tennis Club No -
- Daniel Van Alten ZA Boskruin Tennis Club No -
- Christian Basson ZA Pirates Tennis Club No -
- Quentin Nakano St Stithians Tennis Club No -
- Encheng Wang Dainfern Country Club No -
- Aidan Goralsky Sandton Sports Club No -
- Dian Gouws ZA Laerskool Pietersburg Oos No -
- Lieb Higgs ZA Willem Postma Primary No -
- Liam Shaw Marks Park Sports Club No -
- Nhlakanipho NGWENYA Fairland Tennis Club No -
- Christiaan Campher ZA Fairland Tennis Club Yes Pierre Badenhorst
- Guy Leviner ZA Old Edwardian Tennis Club No -
- Adam Barnard ZA Randburg Tennis Club No -
- Enrique Da Naia ZA Northern suburbs Tennis Club No -
- Luan Espach Laerskool Fairland No -
- Jaco DANNHAUSER Laerskool Fairland No -
- Oratile Sehularo ZA HARTBEESPOORT TENNIS KLUB No -
- Moeketsi MOKETE ZA St Stithians Boys Prep No -
- Connor ARMSTRONG ZA Italian Club Bedfordview No -
Withdrawn (On-time)
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
- Pierre Badenhorst ZA Alberhart Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1538212500
2018-09-29 9:15am
A2 EPTC - Court 8
Liam Shaw
Daniel Van Alten
3-6, 2-6
1538217000
2018-09-29 10:30am
A3 EPTC - Court 9
Quentin Nakano
Lieb Higgs
6-0, 6-0
1538217000
2018-09-29 10:30am
A6 EPTC - Court 10
Jaco DANNHAUSER
Christian Basson
7-5, 6-4
1538217000
2018-09-29 10:30am
A7 EPTC - Court 11
Christiaan Campher
Dian Gouws
0-6, 0-6
1538217000
2018-09-29 10:30am
A8 EPTC - Court 12
Encheng Wang
Aadil Vally [8]
0-6, 0-6
1538217000
2018-09-29 10:30am
A9 EPTC - Court 13
Reuben Mattheus [6]
Adam Barnard
6-0, 6-1
1538217000
2018-09-29 10:30am
A10 EPTC - Court 14
Luan Espach
Oratile Sehularo
6-1, 6-2
1538217000
2018-09-29 10:30am
A11 EPTC - Court 15
Nhlakanipho NGWENYA
Enrique Da Naia
6-2, 6-1
1538217000
2018-09-29 10:30am
A13 EPTC - Court 16
Seef DANNHAUSER [7]
Moeketsi MOKETE
2-6, 0-6
N/A A14 EPTC - Court 17
Nathan TSAURA
(Did not play)
Aidan Goralsky
Walkover
1538217000
2018-09-29 10:30am
A15 EPTC - Court 5
Guy Leviner
Connor ARMSTRONG
6-1, 6-3
1538230500
2018-09-29 2:15pm
A17 EPTC - Court 10
James HART [1]
Daniel Van Alten
6-3, 6-0
1538230500
2018-09-29 2:15pm
A18 EPTC - Court 11
Quentin Nakano
Maksim Mihic [5]
6-4, 6-2
1538230500
2018-09-29 2:15pm
A19 EPTC - Court 12
Zander DE JAGER [4]
Jaco DANNHAUSER
7-5, 6-0
1538230500
2018-09-29 2:15pm
A20 EPTC - Court 13
Dian Gouws
Aadil Vally [8]
6-1, 4-6, 6-2
1538230500
2018-09-29 2:15pm
A21 EPTC - Court 14
Reuben Mattheus [6]
Luan Espach
6-0, 6-0
N/A A22 EPTC - Court 15
Nhlakanipho NGWENYA
JACQUES SLABBERT [3]
(Did not play)
Walkover
1538230500
2018-09-29 2:15pm
A23 EPTC - Court 16
Moeketsi MOKETE
Aidan Goralsky
7-5, 6-2
1538230500
2018-09-29 2:15pm
A24 EPTC - Court 17
Guy Leviner
Matthew BEZUIDENHOUT [2]
3-6, 2-6
1538303400
2018-09-30 10:30am
A25 EPTC - Court 9
James HART [1]
Quentin Nakano
6-3, 4-6, 7-6
1538303400
2018-09-30 10:30am
A26 EPTC - Court 10
Zander DE JAGER [4]
Dian Gouws
6-7, 1-6
1538303400
2018-09-30 10:30am
A27 EPTC - Court 11
Reuben Mattheus [6]
Nhlakanipho NGWENYA
6-0, 6-1
1538303400
2018-09-30 10:30am
A28 EPTC - Court 12
Moeketsi MOKETE
Matthew BEZUIDENHOUT [2]
3-6, 2-6
1538394300
2018-10-01 11:45am
A29 EPTC - Court 11
James HART [1]
Dian Gouws
6-3, 7-5
1538394300
2018-10-01 11:45am
A30 EPTC - Court 12
Reuben Mattheus [6]
Matthew BEZUIDENHOUT [2]
1-6, 1-6
1538467200
2018-10-02 8:00am
A31 Marks - Court 5
James HART [1]
Matthew BEZUIDENHOUT [2]
7-5, 6-2
1538467200
2018-10-02 8:00am
B1 Marks - Court 6
Dian Gouws
Reuben Mattheus [6]
6-1, 6-0
1538385300
2018-10-01 9:15am
C1 EPTC - Court 1
Quentin Nakano
Zander DE JAGER [4]
4-6, 4-6
1538385300
2018-10-01 9:15am
C2 EPTC - Court 2
Nhlakanipho NGWENYA
Moeketsi MOKETE
4-6, 2-6
1538403300
2018-10-01 2:15pm
C3 EPTC - Court 9
Zander DE JAGER [4]
Moeketsi MOKETE
6-2, 4-6, 8-10
1538403300
2018-10-01 2:15pm
D1 EPTC - Court 10
Quentin Nakano
Nhlakanipho NGWENYA
6-1, 6-2
1538303400
2018-09-30 10:30am
E1 EPTC - Court 13
Daniel Van Alten
Maksim Mihic [5]
1-6, 0-6
1538303400
2018-09-30 10:30am
E2 EPTC - Court 1
Jaco DANNHAUSER
Aadil Vally [8]
4-6, 2-6
1538303400
2018-09-30 10:30am
E4 EPTC - Court 2
Aidan Goralsky
Guy Leviner
7-6, 2-6, 7-10
1538394300
2018-10-01 11:45am
E5 EPTC - Court 3
Maksim Mihic [5]
Aadil Vally [8]
(Ret.)
6-1, 5-2
Retired
1538394300
2018-10-01 11:45am
E6 EPTC - Court 14
Luan Espach
Guy Leviner
3-6, 2-6
1538403300
2018-10-01 2:15pm
E7 EPTC - Court 11
Maksim Mihic [5]
Guy Leviner
6-7, 4-6
1538385300
2018-10-01 9:15am
G1 EPTC - Court 5
Daniel Van Alten
Jaco DANNHAUSER
1-6, 3-6
1538403300
2018-10-01 2:15pm
G3 EPTC - Court 13
Jaco DANNHAUSER
Aidan Goralsky
2-6, 3-6
1538230500
2018-09-29 2:15pm
I4 EPTC - Court 5
Christiaan Campher
Encheng Wang
2-6, 7-6, 10-6
1538230500
2018-09-29 2:15pm
I5 EPTC - Court 6
Adam Barnard
Oratile Sehularo
4-6, 6-2, 8-10
1538307900
2018-09-30 11:45am
I9 EPTC - Court 11
Liam Shaw
Lieb Higgs
0-6, 6-4, 10-3
1538307900
2018-09-30 11:45am
I10 EPTC - Court 12
Christian Basson
Christiaan Campher
5-7, 6-4, 7-10
1538307900
2018-09-30 11:45am
I11 EPTC - Court 13
Oratile Sehularo
Enrique Da Naia
2-6, 3-6
1538307900
2018-09-30 11:45am
I12 EPTC - Court 1
Seef DANNHAUSER [7]
Connor ARMSTRONG
6-0, 6-0
1538385300
2018-10-01 9:15am
I13 EPTC - Court 6
Liam Shaw
Christiaan Campher
4-6, 3-6
1538385300
2018-10-01 9:15am
I14 EPTC - Court 7
Enrique Da Naia
Seef DANNHAUSER [7]
0-6, 1-6
1538403300
2018-10-01 2:15pm
I15 EPTC - Court 14
Christiaan Campher
Seef DANNHAUSER [7]
2-6, 0-6
N/A J1 EPTC - Court 1
Liam Shaw
(Did not play)
Enrique Da Naia
Walkover
1538385300
2018-10-01 9:15am
K1 EPTC - Court 8
Lieb Higgs
Christian Basson
7-5, 1-6, 10-6
1538389800
2018-10-01 10:30am
K2 EPTC - Court 9
Oratile Sehularo
Connor ARMSTRONG
0-6, 0-6
1538403300
2018-10-01 2:15pm
K3 EPTC - Court 2
Lieb Higgs
Connor ARMSTRONG
6-4, 4-6, 8-10
1538403300
2018-10-01 2:15pm
L1 EPTC - Court 3
Christian Basson
Oratile Sehularo
6-4, 6-2
1538307900
2018-09-30 11:45am
M7 EPTC - Court 17
Encheng Wang
Adam Barnard
6-7, 6-3, 10-5