Print

Bracket 1 11-2, 11-3, 11-4 (12m) Kevin HEALY Christopher PHOTIS 11-2, 11-4, 11-5 (17m) Kijan SULTANA Luke BOYCE 11-6, 11-4, 11-7 (14m) Shane ROHDE Ben WHITTA 11-6, 11-6, 11-8 (22m) Cameron PENNA Rhys GEVAUX 11-2, 11-1, 11-9 (16m) Connor KENT Charlie ROBERTSON 11-9, 4-11, 5-11, 9-11 Luke DEWBERRY Andre LYNN 11-4, 11-8, 11-9 Corey ROBERTSON Mick DYKE 8-11, 11-3, 12-14, 11-5, 15-13 (40m) Tom KELSON Richard GALE 10-12, 11-6, 11-8, 11-9 (25m) Kevin HEALY Tom KELSON 8-11, 11-5, 11-9, 11-1 Kijan SULTANA Corey ROBERTSON 4-11, 11-2, 11-8, 14-12 Shane ROHDE Andre LYNN 11-5, 11-7, 9-11, 12-10 Cameron PENNA Connor KENT 11-8, 11-4, 11-5 Richard GALE Christopher PHOTIS 8-11, 11-4, 7-11, 7-11 (28m) Mick DYKE Luke BOYCE 11-5, 11-8, 11-2 Luke DEWBERRY Ben WHITTA 11-9, 10-12, 11-7, 8-11, 7-11 Charlie ROBERTSON Rhys GEVAUX 11-4, 5-11, 7-11, 11-9, 5-11 Kevin HEALY Cameron PENNA 11-5, 11-4, 11-0 (13m) Kijan SULTANA Shane ROHDE 9-11, 11-6, 11-7, 11-7 (24m) Connor KENT Tom KELSON 7-11, 7-11, 15-17 (35m) Andre LYNN Corey ROBERTSON 2-11, 8-11, 4-11 (18m) Richard GALE Rhys GEVAUX 9-11, 6-11, 8-11 (20m) Luke BOYCE Luke DEWBERRY 11-4, 11-7, 11-6 Charlie ROBERTSON Christopher PHOTIS 11-8, 11-9, 11-7 (18m) Ben WHITTA Mick DYKE 11-6, 7-11, 9-11, 11-5, 4-11 (43m) Cameron PENNA Kijan SULTANA 2-11, 11-9, 15-13, 6-11, 4-11 Shane ROHDE Kevin HEALY 9-11, 9-11, 11-6, 11-4, 11-5 Connor KENT Corey ROBERTSON 11-4, 11-9, 8-11, 7-11, 11-7 Andre LYNN Tom KELSON 11-7, 5-11, 7-11, 2-11 (29m) Rhys GEVAUX Luke DEWBERRY 9-11, 11-4, 11-9, 9-11, 10-12 Luke BOYCE Richard GALE 11-6, 8-11, 11-8, 11-8 Charlie ROBERTSON Ben WHITTA 11-4, 11-4, 11-9 Mick DYKE Christopher PHOTIS Kijan SULTANA Cameron PENNA Kevin HEALY Shane ROHDE Connor KENT Corey ROBERTSON Andre LYNN Tom KELSON Luke DEWBERRY Rhys GEVAUX Richard GALE Luke BOYCE Charlie ROBERTSON Ben WHITTA Mick DYKE Christopher PHOTIS
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Kevin Healy AU Mildura Squash Club Inc No -
[2] Kijan Sultana MT Daisy Hill Squash Club No -
[3] Shane Rohde Bendigo Squash Centre No -
[4] Cameron Penna AU Bendigo Squash Centre No -
[5] Connor Kent AU Ballarat Squash & Racquetball Centre No -
[6] Luke Dewberry The Bentleigh Club No -
[7] Corey Robertson AU Corio Squash Club No -
[8] Tom Kelson Warrnambool Squash Club No -
- Christopher Photis Bright Sports Centre No -
- Andre Lynn AU Kooyong Lawn Tennis Club No -
- Ben Whitta La Trobe University Squash Club No -
- Charlie Robertson Corio Squash Club No -
- Richard Gale Melbourne University Squash Club No -
- Luke Boyce RACV Club No -
- Rhys Gevaux AU Westerfolds - Templestowe No -
- Mick Dyke AU Yarram Squash Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1564781400
2019-08-02 9:30pm
A1 BSC - Court 5
Kevin Healy [1]
Christopher Photis
11-2, 11-3, 11-4
Normal
1564781400
2019-08-02 9:30pm
A2 BSC - Court 2
Kijan Sultana [2]
Luke Boyce
11-2, 11-4, 11-5
Normal
1564823400
2019-08-03 9:10am
A3 BSC - Court 4
Shane Rohde [3]
Ben Whitta
11-6, 11-4, 11-7
Normal
1564776600
2019-08-02 8:10pm
A4 BSC - Court 3
Cameron Penna [4]
Rhys Gevaux
11-6, 11-6, 11-8
Normal
1564821600
2019-08-03 8:40am
A5 BSC - Court 2
Connor Kent [5]
Charlie Robertson
11-2, 11-1, 11-9
Normal
1564819200
2019-08-03 8:00am
A6 BSC - Court 7
Luke Dewberry [6]
Andre Lynn
11-9, 4-11, 5-11, 9-11
1564821300
2019-08-03 8:35am
A7 BSC - Court 1
Corey Robertson [7]
Mick Dyke
11-4, 11-8, 11-9
1564821300
2019-08-03 8:35am
A8 BSC - Court 3
Tom Kelson [8]
Richard Gale
8-11, 11-3, 12-14, 11-5, 15-13
Normal
1564834500
2019-08-03 12:15pm
A9 BSC - Court 2
Kevin Healy [1]
Tom Kelson [8]
10-12, 11-6, 11-8, 11-9
Normal
1564836600
2019-08-03 12:50pm
A10 BSC - Court 2
Kijan Sultana [2]
Corey Robertson [7]
8-11, 11-5, 11-9, 11-1
1564831200
2019-08-03 11:20am
A11 BSC - Court 1
Shane Rohde [3]
Andre Lynn
4-11, 11-2, 11-8, 14-12
1564830600
2019-08-03 11:10am
A12 BSC - Court 3
Cameron Penna [4]
Connor Kent [5]
11-5, 11-7, 9-11, 12-10
1564833600
2019-08-03 12:00pm
A13 BSC - Court 4
Richard Gale
Christopher Photis
11-8, 11-4, 11-5
1564831200
2019-08-03 11:20am
A14 BSC - Court 5
Mick Dyke
Luke Boyce
8-11, 11-4, 7-11, 7-11
Normal
1564830600
2019-08-03 11:10am
A15 BSC - Court 6
Luke Dewberry [6]
Ben Whitta
11-5, 11-8, 11-2
1564831200
2019-08-03 11:20am
A16 BSC - Court 7
Charlie Robertson
Rhys Gevaux
11-9, 10-12, 11-7, 8-11, 7-11
1564915800
2019-08-04 10:50am
A17 BSC - Court 4
Kevin Healy [1]
Cameron Penna [4]
11-4, 5-11, 7-11, 11-9, 5-11
1564848900
2019-08-03 4:15pm
A18 BSC - Court 7
Kijan Sultana [2]
Shane Rohde [3]
11-5, 11-4, 11-0
Normal
1564909800
2019-08-04 9:10am
A19 BSC - Court 2
Connor Kent [5]
Tom Kelson [8]
9-11, 11-6, 11-7, 11-7
Normal
1564848600
2019-08-03 4:10pm
A20 BSC - Court 3
Andre Lynn
Corey Robertson [7]
7-11, 7-11, 15-17
Normal
1564851000
2019-08-03 4:50pm
A21 BSC - Court 4
Richard Gale
Rhys Gevaux
2-11, 8-11, 4-11
Normal
1564851000
2019-08-03 4:50pm
A22 BSC - Court 5
Luke Boyce
Luke Dewberry [6]
9-11, 6-11, 8-11
Normal
1564849200
2019-08-03 4:20pm
A23 BSC - Court 6
Charlie Robertson
Christopher Photis
11-4, 11-7, 11-6
1564851000
2019-08-03 4:50pm
A24 BSC - Court 2
Ben Whitta
Mick Dyke
11-8, 11-9, 11-7
Normal
1564930200
2019-08-04 2:50pm
A25 BSC - Court 2
Cameron Penna [4]
Kijan Sultana [2]
11-6, 7-11, 9-11, 11-5, 4-11
Normal
1564926600
2019-08-04 1:50pm
A26 BSC - Court 4
Shane Rohde [3]
Kevin Healy [1]
2-11, 11-9, 15-13, 6-11, 4-11
1564925400
2019-08-04 1:30pm
A27 BSC - Court 2
Connor Kent [5]
Corey Robertson [7]
9-11, 9-11, 11-6, 11-4, 11-5
1564915800
2019-08-04 10:50am
A28 BSC - Court 5
Andre Lynn
Tom Kelson [8]
11-4, 11-9, 8-11, 7-11, 11-7
1564914000
2019-08-04 10:20am
A29 BSC - Court 6
Rhys Gevaux
Luke Dewberry [6]
11-7, 5-11, 7-11, 2-11
Normal
1564914000
2019-08-04 10:20am
A30 BSC - Court 7
Luke Boyce
Richard Gale
9-11, 11-4, 11-9, 9-11, 10-12
1564916100
2019-08-04 10:55am
A31 BSC - Court 1
Charlie Robertson
Ben Whitta
11-6, 8-11, 11-8, 11-8
1564916100
2019-08-04 10:55am
A32 BSC - Court 3
Mick Dyke
Christopher Photis
11-4, 11-4, 11-9