Print

Main Draw 1 2 TSA071157 GC A1 [1] Amelie VAN ZYL BYE 3 4 TSA091003 TSA081168 FS EP CARA LE GRANGE Mine VAN ZYL 6-0, 6-0 5 6 TSA081095 TSA081038 EP WP Jenna COETZEE Lisa-Marie DU TOIT 6-0, 6-0 7 8 TSA071184 FS A4 BYE [5] Ansone THERON 9 10 TSA071180 GC A5 [4] Rune VAN WYK BYE 11 12 TSA071700 TSA070037 WP BOR Emma STROEBEL Kesha LOUW Walkover 13 14 TSA071487 TSA081194 EP EP Juliette CARSTENS Kiara ROULSTONE 6-2, 6-1 15 16 TSA071244 TSA071078 GC EDEN Moroesi TUOANE [8] NIKA POTGIETER 6-1, 6-0 17 18 TSA070056 KZN A9 [6] Alexandra UYS BYE 19 20 TSA091240 TSA081344 EP EP Amy Leigh STUART Lene JEPPE 6-3, 6-3 21 22 TSA071231 TSA071146 EP EP Tayla PAXTON Abigayel VOSLOO 6-1, 6-0 23 24 TSA071151 GE A12 BYE [3] Danielle CHAPMAN 25 26 TSA071004 EP A13 [7] Zoey SCRIVEN BYE 27 28 TSA071283 TSA071108 EP KZN Audrey YOSSAKAMLOUK Yenzokuhle DLADLA 6-0, 6-1 29 30 TSA071373 TSA081148 EP EP Mire HATTINGH Anné ADAM 6-0, 6-2 31 32 TSA071156 FS A16 BYE [2] Donna LE ROUX [1] Amelie VAN ZYL CARA LE GRANGE 6-2, 6-0 Lisa-Marie DU TOIT [5] Ansone THERON 6-1, 6-2 [4] Rune VAN WYK Kesha LOUW 4-6, 6-2, 6-0 Juliette CARSTENS [8] NIKA POTGIETER 6-2, 6-0 [6] Alexandra UYS Lene JEPPE 6-1, 6-0 Abigayel VOSLOO [3] Danielle CHAPMAN 6-3, 6-2 [7] Zoey SCRIVEN Yenzokuhle DLADLA 6-7(7), 6-3, 6-1 Mire HATTINGH [2] Donna LE ROUX 6-2, 6-1 [1] Amelie VAN ZYL [5] Ansone THERON 6-2, 6-1 [4] Rune VAN WYK [8] NIKA POTGIETER 6-3, 6-3 [6] Alexandra UYS [3] Danielle CHAPMAN 4-6, 7-5, 6-0 [7] Zoey SCRIVEN [2] Donna LE ROUX 6-3, 6-0 [1] Amelie VAN ZYL [8] NIKA POTGIETER 6-2, 6-2 [3] Danielle CHAPMAN [2] Donna LE ROUX 6-0, 6-3 [1] Amelie VAN ZYL [3] Danielle CHAPMAN 6-3, 7-5 [1] Amelie VAN ZYL
[8] NIKA POTGIETER [2] Donna LE ROUX 7-5, 6-2 3/4 Playoff [2] Donna LE ROUX
[4] Rune VAN WYK [6] Alexandra UYS 7-5, 6-7(6), 10-2 7/8 Playoff [4] Rune VAN WYK
Lisa-Marie DU TOIT Yenzokuhle DLADLA 6-4, 7-6(7) 11/12 Playoff Lisa-Marie DU TOIT
Juliette CARSTENS Lene JEPPE 6-2, 6-1 15/16 Playoff Juliette CARSTENS
Moroesi TUOANE Audrey YOSSAKAMLOUK 6-1, 6-0 19/20 Playoff Moroesi TUOANE
Emma STROEBEL Anné ADAM Walkover 23/24 Playoff Anné ADAM
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Amelie VAN ZYL Jeppe Quondam Tennis Club No -
- CARA LE GRANGE Hoopstad Skool No -
- Mine van Zyl Cradock Tennis Club No -
- Jenna Coetzee Wembley Tennis Club No -
- Lisa-Marie Du Toit ZA Recreation Tennis Club No -
[5] Ansone THERON Oranje Meisies Laer No -
[4] Rune Van Wyk ZA Randburg Tennis Club No -
- Emma Stroebel Kenridge Primary School No -
- Kesha LOUW Beacon Bay Tennis Club No -
- Juliette Carstens Drostdy Park Tennis Club No -
- Kiara Roulstone ZA Engraved Tennis Academy No -
- Moroesi Tuoane Sandton Sports Club No -
[8] NIKA POTGIETER Wesbank (Oudtshoorn) Tennis Club No -
[6] Alexandra Uys ZA Wykeham Collegiate High No -
- Amy Leigh Stuart Wembley Tennis Club No -
- Lene Jeppe Sunridge Tennis Club No -
- Tayla Paxton ZA Collegiate Primary No -
- Abigayel Vosloo Drostdy Park Tennis Club No -
[3] Danielle CHAPMAN ZA Selection Park Tennis Club No -
[7] Zoey SCRIVEN ZA Despatch Tennis Club No -
- Audrey Yossakamlouk Hurbert Hurd Primary No -
- Yenzokuhle Dladla ZA Virginia Primary School No -
- Mire Hattingh Cradock Tennis Club No -
[2] Donna Le roux ZA Oranje Meisies Laer No -
- Anné Adam Cradock Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1546588800
2019-01-04 8:00am
A2 DES - Court 1
CARA LE GRANGE
Mine van Zyl
6-0, 6-0
1546588800
2019-01-04 8:00am
A3 DES - Court 2
Jenna Coetzee
Lisa-Marie Du Toit
0-6, 0-6
N/A A6 DES - Court 3
Emma Stroebel
(Did not play)
Kesha LOUW
Walkover
1546588800
2019-01-04 8:00am
A7 DES - Court 4
Juliette Carstens
Kiara Roulstone
6-2, 6-1
1546588800
2019-01-04 8:00am
A8 DES - Court 5
Moroesi Tuoane
NIKA POTGIETER [8]
1-6, 0-6
1546588800
2019-01-04 8:00am
A10 DES - Court 6
Amy Leigh Stuart
Lene Jeppe
3-6, 3-6
1546593300
2019-01-04 9:15am
A11 DES - Court 1
Tayla Paxton
Abigayel Vosloo
1-6, 0-6
1546593300
2019-01-04 9:15am
A14 DES - Court 2
Audrey Yossakamlouk
Yenzokuhle Dladla
0-6, 1-6
1546593300
2019-01-04 9:15am
A15 DES - Court 3
Mire Hattingh
Anné Adam
6-0, 6-2
1546675200
2019-01-05 8:00am
A17 DES - Court 1
Amelie VAN ZYL [1]
CARA LE GRANGE
6-2, 6-0
1546675200
2019-01-05 8:00am
A18 DES - Court 2
Lisa-Marie Du Toit
Ansone THERON [5]
1-6, 2-6
1546675200
2019-01-05 8:00am
A19 DES - Court 3
Rune Van Wyk [4]
Kesha LOUW
4-6, 6-2, 6-0
1546675200
2019-01-05 8:00am
A20 DES - Court 4
Juliette Carstens
NIKA POTGIETER [8]
2-6, 0-6
1546675200
2019-01-05 8:00am
A21 DES - Court 5
Alexandra Uys [6]
Lene Jeppe
6-1, 6-0
1546675200
2019-01-05 8:00am
A22 DES - Court 6
Abigayel Vosloo
Danielle CHAPMAN [3]
3-6, 2-6
1546679700
2019-01-05 9:15am
A23 DES - Court 1
Zoey SCRIVEN [7]
Yenzokuhle Dladla
6-7(7), 6-3, 6-1
1546679700
2019-01-05 9:15am
A24 DES - Court 2
Mire Hattingh
Donna Le roux [2]
2-6, 1-6
1546761600
2019-01-06 8:00am
A25 DES - Court 1
Amelie VAN ZYL [1]
Ansone THERON [5]
6-2, 6-1
1546761600
2019-01-06 8:00am
A26 DES - Court 2
Rune Van Wyk [4]
NIKA POTGIETER [8]
3-6, 3-6
1546761600
2019-01-06 8:00am
A27 DES - Court 3
Alexandra Uys [6]
Danielle CHAPMAN [3]
6-4, 5-7, 0-6
1546761600
2019-01-06 8:00am
A28 DES - Court 4
Zoey SCRIVEN [7]
Donna Le roux [2]
3-6, 0-6
1546848000
2019-01-07 8:00am
A29 PELTC - Court 5
Amelie VAN ZYL [1]
NIKA POTGIETER [8]
6-2, 6-2
1546848000
2019-01-07 8:00am
A30 PELTC - Court 6
Danielle CHAPMAN [3]
Donna Le roux [2]
6-0, 6-3
1546934400
2019-01-08 8:00am
A31 PELTC - Court 13
Amelie VAN ZYL [1]
Danielle CHAPMAN [3]
6-3, 7-5
1546938900
2019-01-08 9:15am
B1 PELTC - Court 2
NIKA POTGIETER [8]
Donna Le roux [2]
5-7, 2-6
1546770600
2019-01-06 10:30am
C1 DES - Court 1
Ansone THERON [5]
Rune Van Wyk [4]
6-2, 6-3
1546770600
2019-01-06 10:30am
C2 DES - Court 2
Alexandra Uys [6]
Zoey SCRIVEN [7]
0-6, 0-6
1546848000
2019-01-07 8:00am
C3 WES - Court 5
Ansone THERON [5]
Zoey SCRIVEN [7]
1-6, 1-6
1546852500
2019-01-07 9:15am
D1 WES - Court 1
Rune Van Wyk [4]
Alexandra Uys [6]
7-5, 6-7(6), 10-2
1546684200
2019-01-05 10:30am
E1 DES - Court 2
CARA LE GRANGE
Lisa-Marie Du Toit
1-6, 1-6
1546684200
2019-01-05 10:30am
E2 DES - Court 3
Kesha LOUW
Juliette Carstens
6-1, 6-1
1546688700
2019-01-05 11:45am
E3 DES - Court 4
Lene Jeppe
Abigayel Vosloo
1-6, 0-6
1546688700
2019-01-05 11:45am
E4 DES - Court 6
Yenzokuhle Dladla
Mire Hattingh
6-2, 7-6(7)
1546761600
2019-01-06 8:00am
E5 DES - Court 5
Lisa-Marie Du Toit
Kesha LOUW
2-6, 6-2, 5-10
1546761600
2019-01-06 8:00am
E6 DES - Court 6
Abigayel Vosloo
Yenzokuhle Dladla
6-0, 6-1
1546770600
2019-01-06 10:30am
E7 DES - Court 3
Kesha LOUW
Abigayel Vosloo
3-6, 5-7
1546770600
2019-01-06 10:30am
F1 DES - Court 4
Lisa-Marie Du Toit
Yenzokuhle Dladla
6-4, 7-6(7)
1546766100
2019-01-06 9:15am
G1 DES - Court 1
CARA LE GRANGE
Juliette Carstens
3-6, 7-5, 10-2
1546766100
2019-01-06 9:15am
G2 DES - Court 2
Lene Jeppe
Mire Hattingh
1-6, 3-6
1546775100
2019-01-06 11:45am
G3 DES - Court 5
CARA LE GRANGE
Mire Hattingh
6-3, 6-1
1546775100
2019-01-06 11:45am
H1 DES - Court 6
Juliette Carstens
Lene Jeppe
6-2, 6-1
1546597800
2019-01-04 10:30am
I4 DES - Court 1
Kiara Roulstone
Moroesi Tuoane
0-6, 0-6
1546597800
2019-01-04 10:30am
I9 DES - Court 2
Mine van Zyl
Jenna Coetzee
0-6, 1-6
N/A I10 DES - Court 6
Emma Stroebel
(Did not play)
Moroesi Tuoane
Walkover
1546599600
2019-01-04 11:00am
I11 DES - Court 4
Amy Leigh Stuart
Tayla Paxton
0-6, 0-6
1546599600
2019-01-04 11:00am
I12 DES - Court 5
Audrey Yossakamlouk
Anné Adam
6-1, 6-4
1546688700
2019-01-05 11:45am
I13 DES - Court 1
Jenna Coetzee
Moroesi Tuoane
6-3, 6-3
1546679700
2019-01-05 9:15am
I14 DES - Court 4
Tayla Paxton
Audrey Yossakamlouk
6-2, 6-1
1546766100
2019-01-06 9:15am
I15 DES - Court 3
Jenna Coetzee
Tayla Paxton
1-6, 3-6
1546766100
2019-01-06 9:15am
J1 DES - Court 4
Moroesi Tuoane
Audrey Yossakamlouk
6-1, 6-0
N/A K1 DES - Court 4
Mine van Zyl
Emma Stroebel
(Did not play)
Walkover
1546684200
2019-01-05 10:30am
K2 DES - Court 1
Amy Leigh Stuart
Anné Adam
7-5, 7-5
1546766100
2019-01-06 9:15am
K3 DES - Court 5
Mine van Zyl
Amy Leigh Stuart
6-4, 6-4
N/A L1 DES - Court 6
Emma Stroebel
(Did not play)
Anné Adam
Walkover