Women's Doubles 4.0+
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
- | Kassandra Bourgeois | BE | Gabi Stoeckli | No | - | |
- | Debbie Brown | US | Portmarnock Squash Club | Tiina Aro | No | - |
- | Gabi Stoeckli | CH | Kassandra Bourgeois | No | - | |
- | Erika Törrönen | FI | Laurie Kaczmarek | No | - | |
- | Tiina Aro | FI | Debbie Brown | No | - | |
- | Pia Kortelainen | FI | Pickleball Club Finland | Faye Plummer | No | - |
- | Maria Miettinen | FI | Sanna Kiuru | No | - | |
- | Laurie Kaczmarek | FR | Erika Törrönen | No | - | |
- | Jane Bridge | GB | Elaine Shallcross | No | - | |
- | Elaine Shallcross | Jane Bridge | No | - | ||
- | Faye Plummer | GB | Pia Kortelainen | No | - | |
- | Sanna Kiuru | FI | Maria Miettinen | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2019-06-15 10:05am | Group A: X1 | EC - Court 7 |
Kassandra Bourgeois
Gabi Stoeckli
|
Sanna Kiuru
Maria Miettinen
|
16-14 |
2019-06-15 12:10pm | Group A: X2 | EC - Court 2 |
Kassandra Bourgeois
Gabi Stoeckli
|
Tiina Aro
Debbie Brown
|
15-12 |
2019-06-15 9:15am | Group A: X3 | EC - Court 4 |
Kassandra Bourgeois
Gabi Stoeckli
|
Laurie Kaczmarek
Erika Törrönen
|
15-1 |
2019-06-15 11:45am | Group A: X4 | EC - Court 9 |
Kassandra Bourgeois
Gabi Stoeckli
|
Jane Bridge
Elaine Shallcross
|
11-15 |
2019-06-15 10:55am | Group A: X5 | EC - Court 1 |
Kassandra Bourgeois
Gabi Stoeckli
|
Faye Plummer
Pia Kortelainen
|
9-15 |
2019-06-15 10:55am | Group A: X6 | EC - Court 3 |
Sanna Kiuru
Maria Miettinen
|
Tiina Aro
Debbie Brown
|
11-15 |
2019-06-15 11:45am | Group A: X7 | EC - Court 2 |
Sanna Kiuru
Maria Miettinen
|
Laurie Kaczmarek
Erika Törrönen
|
15-2 |
2019-06-15 1:00pm | Group A: X8 | EC - Court 7 |
Sanna Kiuru
Maria Miettinen
|
Jane Bridge
Elaine Shallcross
|
15-5 |
2019-06-15 9:15am | Group A: X9 | EC - Court 5 |
Sanna Kiuru
Maria Miettinen
|
Faye Plummer
Pia Kortelainen
|
15-10 |
2019-06-15 10:05am | Group A: X10 | EC - Court 4 |
Tiina Aro
Debbie Brown
|
Laurie Kaczmarek
Erika Törrönen
|
15-4 |
2019-06-15 9:15am | Group A: X11 | EC - Court 6 |
Tiina Aro
Debbie Brown
|
Jane Bridge
Elaine Shallcross
|
14-16 |
2019-06-15 11:45am | Group A: X12 | EC - Court 3 |
Tiina Aro
Debbie Brown
|
Faye Plummer
Pia Kortelainen
|
15-7 |
2019-06-15 10:55am | Group A: X13 | EC - Court 4 |
Laurie Kaczmarek
Erika Törrönen
|
Jane Bridge
Elaine Shallcross
|
9-15 |
2019-06-15 1:00pm | Group A: X14 | EC - Court 3 |
Laurie Kaczmarek
Erika Törrönen
|
Faye Plummer
Pia Kortelainen
|
0-15 |
2019-06-15 10:05am | Group A: X15 | EC - Court 5 |
Jane Bridge
Elaine Shallcross
|
Faye Plummer
Pia Kortelainen
|
6-15 |