Print

Box 1 1. 1. [1] Tony JAMES Rhys DOWLING 11-9, 11-5 11-2, 11-7 2. 2. [8] Jordan TILL Tim OXLEY 9-11, 5-11 9-11, 11-2, 11-7 3. 3. [9] Jesse YEP Greg COUSENS 2-11, 7-11 11-9, 2-11, 7-11 QLD AU QLD AU NT AU Standings Points Wins Losses Games Game Pts 1. [1] DOWLING / JAMES 4 2 0 4 - 0 (100%) 44 - 23 (65.67%) 2. [8] OXLEY / TILL 2 1 1 2 - 3 (40%) 45 - 42 (51.72%) 3. [9] COUSENS / YEP 0 0 2 1 - 4 (20%) 29 - 53 (35.37%)
Box 2 1. 1. [2] Thomas CALVERT Nicholas CALVERT 10-11, 9-11 11-3, 11-4 2. 2. [7] Jess TAY Nathan Tze Bing KUEH 11-10, 11-9 11-4, 11-3 3. 3. [10] Connor MANZIE Ryan BLENKINSHIP 3-11, 4-11 4-11, 3-11 QLD AU MY NT AU Standings Points Wins Losses Games Game Pts 1. [7] KUEH / TAY 4 2 0 4 - 0 (100%) 44 - 26 (62.86%) 2. [2] CALVERT / CALVERT 2 1 1 2 - 2 (50%) 41 - 29 (58.57%) 3. [10] BLENKINSHIP / MANZIE 0 0 2 0 - 4 (0%) 14 - 44 (24.14%)
3/4 Playoff 9-11, 11-7, 11-6 (26m) [1] DOWLING / JAMES [4] GOSSE / MASSENET DOWLING / JAMES
7/8 Playoff 9-11, 11-10, 11-8 (21m) [8] OXLEY / TILL [5] EAMER / GEDDES EAMER / GEDDES
11/12 Playoff 6-11, 11-4, 11-7 (16m) [11] ASHCROFT / BURGESS [12] MCNALLY / WEATHERBURN ASHCROFT / BURGESS
15/16 Playoff H1 G1 G2 Fri May 03, 12pm
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Partner Alternate Replaced
[1] Rhys Dowling AU Sandgate Squash Centre Tony James No -
[8] Jordan Till AU Sandgate Squash Centre Tim Oxley No -
[9] Jesse Yep AU Darwin Squash Association Greg Cousens No -
[2] Thomas Calvert AU Wavell Squash Centre Nicholas Calvert No -
[7] Nathan Tze Bing Kueh MY Jess Tay No -
[10] Connor Manzie AU Darwin Squash Association Ryan Blenkinship No -
[3] Eugene Heng AU Carrara Squash Centre Lachlan Coxsedge No -
[6] Nicolas Faure NC Laurent Guepy Martinetti No -
[11] Jarrod Ashcroft AU Darwin Squash Association Jake Burgess No -
[14] Ben Smith AU Mandurah Squash Club Alister Paul No -
[4] Gaël Gosse NC Nicolas Massenet No -
[5] Elliot Geddes AU Dalrymple Squash Club Dean Eamer No -
[12] Russell Weatherburn AU Woden Squash Centre Gerard McNally No -
[13] Nick Rafter AU Carseldine Squash Club Robert Batten No -
[1] Tony James Darwin Squash Association Rhys Dowling No -
[2] Nicholas Calvert AU Wavell Squash Centre Thomas Calvert No -
[3] Lachlan Coxsedge AU Carrara Squash Centre Eugene Heng No -
[4] Nicolas Massenet NC Gaël Gosse No -
[5] Dean Eamer AU Stafford Squash Club Elliot Geddes No -
[6] Laurent Guepy Martinetti NC Nicolas Faure No -
[7] Jess Tay MY Nathan Tze Bing Kueh No -
[8] Tim Oxley AU Stafford Squash Club Jordan Till No -
[9] Greg Cousens AU Darwin Squash Association Jesse Yep No -
[10] Ryan Blenkinship AU Darwin Squash Association Connor Manzie No -
[11] Jake Burgess Darwin Squash Association Jarrod Ashcroft No -
[12] Gerard McNally AU Darwin Squash Association Russell Weatherburn No -
[13] Robert Batten AU Carseldine Squash Club Nick Rafter No -
[14] Alister Paul AU Squashworld Ben Smith No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1556798400
2019-05-02 12:00pm
Box 1: X1 DSC - Court 12
Rhys Dowling [1]
Tony James [1]
Jordan Till [8]
Tim Oxley [8]
11-9, 11-5
1556793000
2019-05-02 10:30am
Box 1: X2 DSC - Court 10
Rhys Dowling [1]
Tony James [1]
Jesse Yep [9]
Greg Cousens [9]
11-2, 11-7
1556800200
2019-05-02 12:30pm
Box 1: X3 DSC - Court 12
Jordan Till [8]
Tim Oxley [8]
Jesse Yep [9]
Greg Cousens [9]
9-11, 11-2, 11-7
1556803800
2019-05-02 1:30pm
Box 2: X4 DSC - Court 10
Thomas Calvert [2]
Nicholas Calvert [2]
Nathan Tze Bing Kueh [7]
Jess Tay [7]
10-11, 9-11
1556793000
2019-05-02 10:30am
Box 2: X5 DSC - Court 12
Thomas Calvert [2]
Nicholas Calvert [2]
Connor Manzie [10]
Ryan Blenkinship [10]
11-3, 11-4
1556800200
2019-05-02 12:30pm
Box 2: X6 DSC - Court 7
Nathan Tze Bing Kueh [7]
Jess Tay [7]
Connor Manzie [10]
Ryan Blenkinship [10]
11-4, 11-3
1556800200
2019-05-02 12:30pm
Box 3: X7 DSC - Court 9
Eugene Heng [3]
Lachlan Coxsedge [3]
Nicolas Faure [6]
Laurent Guepy Martinetti [6]
7-11, 11-5, 11-2
1556793000
2019-05-02 10:30am
Box 3: X8 DSC - Court 7
Eugene Heng [3]
Lachlan Coxsedge [3]
Jarrod Ashcroft [11]
Jake Burgess [11]
11-1, 11-1
1556803800
2019-05-02 1:30pm
Box 3: X9 DSC - Court 12
Eugene Heng [3]
Lachlan Coxsedge [3]
Ben Smith [14]
Alister Paul [14]
11-0, 11-2
1556805600
2019-05-02 2:00pm
Box 3: X10 DSC - Court 10
Nicolas Faure [6]
Laurent Guepy Martinetti [6]
Jarrod Ashcroft [11]
Jake Burgess [11]
11-5, 11-10
1556798400
2019-05-02 12:00pm
Box 3: X11 DSC - Court 9
Nicolas Faure [6]
Laurent Guepy Martinetti [6]
Ben Smith [14]
Alister Paul [14]
11-3, 11-4
1556800200
2019-05-02 12:30pm
Box 3: X12 DSC - Court 10
Jarrod Ashcroft [11]
Jake Burgess [11]
Ben Smith [14]
Alister Paul [14]
11-6, 11-10
1556798400
2019-05-02 12:00pm
Box 4: X13 DSC - Court 10
Gaël Gosse [4]
Nicolas Massenet [4]
Elliot Geddes [5]
Dean Eamer [5]
11-3, 11-4
1556794800
2019-05-02 11:00am
Box 4: X14 DSC - Court 10
Gaël Gosse [4]
Nicolas Massenet [4]
Russell Weatherburn [12]
Gerard McNally [12]
11-2, 11-7
1556805600
2019-05-02 2:00pm
Box 4: X15 DSC - Court 7
Gaël Gosse [4]
Nicolas Massenet [4]
Nick Rafter [13]
Robert Batten [13]
11-4, 11-2
1556805600
2019-05-02 2:00pm
Box 4: X16 DSC - Court 9
Elliot Geddes [5]
Dean Eamer [5]
Russell Weatherburn [12]
Gerard McNally [12]
11-10, 11-2
1556794800
2019-05-02 11:00am
Box 4: X17 DSC - Court 12
Elliot Geddes [5]
Dean Eamer [5]
Nick Rafter [13]
Robert Batten [13]
11-2, 8-11, 11-5
1556803800
2019-05-02 1:30pm
Box 4: X18 DSC - Court 7
Russell Weatherburn [12]
Gerard McNally [12]
Nick Rafter [13]
Robert Batten [13]
11-5, 11-7
1556877600
2019-05-03 10:00am
A1 DSC - Court 9
Rhys Dowling [1]
Tony James [1]
Eugene Heng [3]
Lachlan Coxsedge [3]
9-11, 9-11
1556879400
2019-05-03 10:30am
A2 DSC - Court 7
Nathan Tze Bing Kueh [7]
Jess Tay [7]
Gaël Gosse [4]
Nicolas Massenet [4]
11-5, 11-6
1556893800
2019-05-03 2:30pm
A3 DSC - Court 10
Eugene Heng [3]
Lachlan Coxsedge [3]
Nathan Tze Bing Kueh [7]
Jess Tay [7]
11-9, 10-11, 9-11
1556888400
2019-05-03 1:00pm
B1 DSC - Court 10
Rhys Dowling [1]
Tony James [1]
Gaël Gosse [4]
Nicolas Massenet [4]
9-11, 11-7, 11-6
1556877600
2019-05-03 10:00am
C1 DSC - Court 12
Jordan Till [8]
Tim Oxley [8]
Nicolas Faure [6]
Laurent Guepy Martinetti [6]
3-11, 10-12
1556877600
2019-05-03 10:00am
C2 DSC - Court 10
Thomas Calvert [2]
Nicholas Calvert [2]
Elliot Geddes [5]
Dean Eamer [5]
11-3, 11-8
1556884800
2019-05-03 12:00pm
C3 DSC - Court 10
Nicolas Faure [6]
Laurent Guepy Martinetti [6]
Thomas Calvert [2]
Nicholas Calvert [2]
3-11, 11-1, 9-11
1556881200
2019-05-03 11:00am
D1 DSC - Court 12
Jordan Till [8]
Tim Oxley [8]
Elliot Geddes [5]
Dean Eamer [5]
11-9, 10-11, 8-11
1556879400
2019-05-03 10:30am
E1 DSC - Court 10
Jesse Yep [9]
Greg Cousens [9]
Jarrod Ashcroft [11]
Jake Burgess [11]
11-7, 11-5
1556881200
2019-05-03 11:00am
E2 DSC - Court 9
Connor Manzie [10]
Ryan Blenkinship [10]
Russell Weatherburn [12]
Gerard McNally [12]
11-3, 8-11, 11-8
1556890200
2019-05-03 1:30pm
E3 DSC - Court 7
Jesse Yep [9]
Greg Cousens [9]
Connor Manzie [10]
Ryan Blenkinship [10]
11-9, 11-5
1556888400
2019-05-03 1:00pm
F1 DSC - Court 7
Jarrod Ashcroft [11]
Jake Burgess [11]
Russell Weatherburn [12]
Gerard McNally [12]
6-11, 11-4, 11-7
1556875800
2019-05-03 9:30am
G1 DSC - Court 10
Ben Smith [14]
Alister Paul [14]
1556875800
2019-05-03 9:30am
G2 DSC - Court 12
Nick Rafter [13]
Robert Batten [13]
1556875800
2019-05-03 9:30am
G3 DSC - Court 9
1556884800
2019-05-03 12:00pm
H1 DSC - Court 12