BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Wernich ROSSOUW | ZA | Goedehoop Primary | No | - |
[2] | Christiaan GROVE | ZA | Midstream College | No | - |
[3] | Colby Paxinos | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
[4] | Carl-Hanns ARNDT | ZA | No | - | |
[5] | Heinrich WASSERFALL | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
[6] | Günter Lubbe | Affies | No | - | |
[7] | Nathan TSAURA | No | - | ||
[8] | Alexander Hristov | ZA | No | - | |
- | Niel Behrens | ZA | Hartebeespoort High | No | - |
- | Mikael v Niekerk | Menlopark High | No | - | |
- | Gary Impey | ZA | Rustenburg High | No | - |
- | Kyle Nel | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
- | Rico Du Plessis | ZA | Noordheuwel Tennis Club | No | - |
- | Seef DANNHAUSER | Laerskool Fairland | No | - | |
- | Jazib AHMED | ZA | Steyn City School | No | - |
- | Conrad Beneke | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - | |
- | Taheem AHMED | Steyn City School | No | - | |
- | Jack Funston | ZA | No | - | |
- | Alman AHMED | ZA | Steyn City School | No | - |
- | Matthew Endrody | ZA | No | - | |
- | Wikus Boshoff | ZA | Waverley Tennis Club | No | - |
- | JACQUES SLABBERT | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Neil Ehlers | Pretoria Boys High School | No | - | |
- | Ruan Snyman | No | - | ||
- | William Scott | ZA | Pretoria Boys High School | No | - |
- | Anrich de Kock | ZA | Pretoria Boys High School | No | - |
- | Enzo LOOTS | ZA | Afrikaanse Hoër Seunskool | No | - |
- | Keanu Andre Faure | ZA | No | - | |
- | Mpho Phungwayo | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Keitumetse Khoza | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Tshepang Tlhatlha | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
- | Valentino CERONIO | ZA | Menlopark Hoërskool | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2019-06-20 9:30am | A1 | GrkTS - Court 2 |
Wernich ROSSOUW [1]
|
Neil Ehlers
|
6-0, 6-0 |
2019-06-20 9:30am | A2 | GrkTS - Court 3 |
Jazib AHMED
|
Wikus Boshoff
|
0-6, 2-6 |
2019-06-20 9:30am | A3 | GrkTS - Court 4 |
Taheem AHMED
|
William Scott
|
1-6, 2-6 |
2019-06-20 9:30am | A4 | GrkTS - Court 5 |
Matthew Endrody
|
Günter Lubbe [6]
|
2-6, 2-6 |
2019-06-20 9:30am | A5 | GrkTS - Court 6 |
Colby Paxinos [3]
|
Valentino CERONIO
|
1-6, 1-6 |
2019-06-20 9:30am | A6 | GrkTS - Court 7 |
Ruan Snyman
|
Kyle Nel
|
1-6, 1-6 |
2019-06-20 9:30am | A7 | GrkTS - Court 8 |
Jack Funston
|
Conrad Beneke
|
1-6, 0-6 |
2019-06-20 9:30am | A8 | GrkTS - Court 9 |
Anrich de Kock
|
Alexander Hristov [8]
|
4-6, 1-6 |
2019-06-20 9:30am | A9 | GrkTS - Court 10 |
Nathan TSAURA [7]
|
Gary Impey
|
6-2, 6-1 |
N/A | A10 | GrkTS - Court 11 |
Rico Du Plessis
|
Enzo LOOTS
(Did not play)
|
Walkover |
2019-06-20 9:30am | A11 | GrkTS - Court 12 |
Mpho Phungwayo
|
Keitumetse Khoza
|
6-3, 6-2 |
2019-06-20 9:30am | A12 | GrkTS - Court 13 |
Tshepang Tlhatlha
|
Carl-Hanns ARNDT [4]
|
0-6, 1-6 |
2019-06-20 9:30am | A13 | GrkTS - Court 14 |
Heinrich WASSERFALL [5]
|
Seef DANNHAUSER
|
6-1, 6-0 |
2019-06-20 9:30am | A14 | GrkTS - Court 15 |
Keanu Andre Faure
|
Mikael v Niekerk
|
1-6, 1-6 |
2019-06-20 9:30am | A15 | GrkTS - Centre Court |
Alman AHMED
|
JACQUES SLABBERT
|
2-6, 0-6 |
2019-06-20 9:30am | A16 | GrkTS - Court 1 |
Niel Behrens
|
Christiaan GROVE [2]
|
0-6, 0-6 |
2019-06-20 2:00pm | A17 | GrkTS - Court 1 |
Wernich ROSSOUW [1]
|
Wikus Boshoff
|
7-5, 6-2 |
2019-06-20 2:00pm | A18 | GrkTS - Court 2 |
William Scott
|
Günter Lubbe [6]
|
6-4, 4-6, 1-6 |
2019-06-20 2:00pm | A19 | GrkTS - Court 3 |
Valentino CERONIO
|
Kyle Nel
|
7-6, 6-3 |
2019-06-20 2:00pm | A20 | GrkTS - Court 4 |
Conrad Beneke
|
Alexander Hristov [8]
|
6-3, 6-1 |
2019-06-20 2:00pm | A21 | GrkTS - Court 5 |
Nathan TSAURA [7]
|
Rico Du Plessis
|
4-6, 4-6 |
2019-06-20 2:00pm | A22 | GrkTS - Court 6 |
Mpho Phungwayo
|
Carl-Hanns ARNDT [4]
|
1-6, 0-6 |
2019-06-20 2:00pm | A23 | GrkTS - Court 7 |
Heinrich WASSERFALL [5]
|
Mikael v Niekerk
|
6-3, 6-3 |
2019-06-20 2:00pm | A24 | GrkTS - Court 8 |
JACQUES SLABBERT
|
Christiaan GROVE [2]
|
0-6, 0-6 |
2019-06-21 11:00am | A25 | GrkTS - Court 3 |
Wernich ROSSOUW [1]
|
Günter Lubbe [6]
|
6-3, 6-0 |
2019-06-21 11:00am | A26 | GrkTS - Court 4 |
Valentino CERONIO
|
Conrad Beneke
|
6-3, 6-4 |
2019-06-21 11:00am | A27 | GrkTS - Court 5 |
Rico Du Plessis
|
Carl-Hanns ARNDT [4]
|
0-6, 1-6 |
2019-06-21 11:00am | A28 | GrkTS - Court 6 |
Heinrich WASSERFALL [5]
|
Christiaan GROVE [2]
|
2-6, 1-6 |
2019-06-22 8:00am | A29 | GrkTS - Centre Court |
Wernich ROSSOUW [1]
|
Valentino CERONIO
|
6-4, 6-1 |
2019-06-22 8:00am | A30 | GrkTS - Court 1 |
Carl-Hanns ARNDT [4]
|
Christiaan GROVE [2]
|
6-1, 6-2 |
2019-06-23 8:00am | A31 | Tuks - Court 17 |
Wernich ROSSOUW [1]
|
Carl-Hanns ARNDT [4]
|
1-6, 3-6 |
N/A | B1 | - |
Valentino CERONIO
(Did not play)
|
Christiaan GROVE [2]
|
Walkover |
2019-06-22 8:00am | C1 | GrkTS - Court 2 |
Günter Lubbe [6]
|
Conrad Beneke
|
6-3, 7-6(6) |
2019-06-22 8:00am | C2 | GrkTS - Court 3 |
Rico Du Plessis
|
Heinrich WASSERFALL [5]
|
1-6, 3-6 |
2019-06-22 12:30pm | C3 | GrkTS - Court 2 |
Günter Lubbe [6]
|
Heinrich WASSERFALL [5]
|
6-3, 6-4 |
2019-06-22 12:30pm | D1 | GrkTS - Court 3 |
Conrad Beneke
|
Rico Du Plessis
|
1-6, 6-7(1) |
2019-06-21 11:00am | E1 | GrkTS - Court 7 |
Wikus Boshoff
|
William Scott
|
6-2, 7-5 |
2019-06-21 11:00am | E2 | GrkTS - Court 8 |
Kyle Nel
|
Alexander Hristov [8]
|
6-2, 6-0 |
2019-06-21 11:00am | E3 | GrkTS - Court 9 |
Nathan TSAURA [7]
|
Mpho Phungwayo
|
6-0, 6-0 |
2019-06-21 11:00am | E4 | GrkTS - Court 10 |
Mikael v Niekerk
|
JACQUES SLABBERT
|
6-3, 2-6, 10-7 |
2019-06-22 8:00am | E5 | GrkTS - Court 4 |
Wikus Boshoff
|
Kyle Nel
|
6-2, 6-2 |
2019-06-22 8:00am | E6 | GrkTS - Court 5 |
Nathan TSAURA [7]
|
Mikael v Niekerk
|
6-3, 6-0 |
2019-06-22 12:30pm | E7 | GrkTS - Court 4 |
Wikus Boshoff
|
Nathan TSAURA [7]
|
6-3, 6-4 |
2019-06-22 12:30pm | F1 | GrkTS - Court 5 |
Kyle Nel
|
Mikael v Niekerk
|
6-3, 6-2 |
2019-06-22 8:00am | G1 | GrkTS - Court 6 |
William Scott
|
Alexander Hristov [8]
|
2-6, 6-3, 7-10 |
2019-06-22 8:00am | G2 | GrkTS - Court 7 |
Mpho Phungwayo
|
JACQUES SLABBERT
|
3-6, 1-6 |
2019-06-22 12:30pm | G3 | GrkTS - Court 6 |
Alexander Hristov [8]
|
JACQUES SLABBERT
|
6-1, 6-3 |
2019-06-22 12:30pm | H1 | GrkTS - Court 7 |
William Scott
|
Mpho Phungwayo
|
6-2, 6-0 |
2019-06-20 2:00pm | I1 | GrkTS - Court 9 |
Neil Ehlers
|
Jazib AHMED
|
4-6, 6-4, 5-10 |
2019-06-20 2:00pm | I2 | GrkTS - Court 10 |
Taheem AHMED
|
Matthew Endrody
|
0-6, 0-6 |
2019-06-20 2:00pm | I3 | GrkTS - Court 11 |
Colby Paxinos [3]
|
Ruan Snyman
|
6-1, 6-1 |
N/A | I4 | GrkTS - Court 12 |
Jack Funston
(Did not play)
|
Anrich de Kock
|
Walkover |
2019-06-20 2:00pm | I6 | GrkTS - Court 14 |
Keitumetse Khoza
|
Tshepang Tlhatlha
|
1-6, 3-6 |
2019-06-20 2:00pm | I7 | GrkTS - Court 15 |
Seef DANNHAUSER
|
Keanu Andre Faure
|
6-2, 6-2 |
2019-06-20 3:30pm | I8 | GrkTS - Centre Court |
Alman AHMED
|
Niel Behrens
|
6-4, 7-6 |
2019-06-21 11:00am | I9 | GrkTS - Court 11 |
Jazib AHMED
|
Matthew Endrody
|
1-6, 0-6 |
2019-06-21 11:00am | I10 | GrkTS - Court 12 |
Colby Paxinos [3]
|
Anrich de Kock
|
6-2, 6-0 |
2019-06-21 11:00am | I11 | GrkTS - Court 13 |
Gary Impey
|
Tshepang Tlhatlha
|
6-3, 6-4 |
2019-06-21 11:00am | I12 | GrkTS - Court 14 |
Seef DANNHAUSER
|
Alman AHMED
|
6-0, 6-1 |
2019-06-22 8:00am | I13 | GrkTS - Court 8 |
Matthew Endrody
|
Colby Paxinos [3]
|
4-6, 2-6 |
2019-06-22 8:00am | I14 | GrkTS - Court 9 |
Gary Impey
|
Seef DANNHAUSER
|
2-6, 6-2, 5-10 |
2019-06-22 12:30pm | I15 | GrkTS - Court 8 |
Colby Paxinos [3]
|
Seef DANNHAUSER
|
6-3, 6-0 |
2019-06-22 12:30pm | J1 | GrkTS - Court 9 |
Matthew Endrody
|
Gary Impey
|
6-0, 6-1 |
2019-06-22 8:00am | K1 | GrkTS - Court 10 |
Jazib AHMED
|
Anrich de Kock
|
3-6, 0-6 |
2019-06-22 8:00am | K2 | GrkTS - Court 11 |
Tshepang Tlhatlha
|
Alman AHMED
|
1-6, 3-6 |
2019-06-22 12:30pm | K3 | GrkTS - Court 10 |
Anrich de Kock
|
Alman AHMED
|
6-1, 6-2 |
2019-06-22 12:30pm | L1 | GrkTS - Court 11 |
Jazib AHMED
|
Tshepang Tlhatlha
|
6-2, 6-2 |
2019-06-21 11:00am | M1 | GrkTS - Court 15 |
Neil Ehlers
|
Taheem AHMED
|
6-7, 3-6 |
2019-06-21 12:30pm | M4 | GrkTS - Centre Court |
Keanu Andre Faure
|
Niel Behrens
|
4-6, 7-5, 10-8 |
2019-06-22 8:00am | M5 | GrkTS - Court 12 |
Taheem AHMED
|
Ruan Snyman
|
3-6, 2-6 |
2019-06-22 9:30am | M6 | GrkTS - Court 13 |
Keitumetse Khoza
|
Keanu Andre Faure
|
2-6, 0-6 |
2019-06-22 12:30pm | M7 | GrkTS - Court 12 |
Ruan Snyman
|
Keanu Andre Faure
|
6-2, 3-6, 10-5 |
2019-06-22 12:30pm | N1 | GrkTS - Court 13 |
Taheem AHMED
|
Keitumetse Khoza
|
6-0, 6-3 |
2019-06-22 12:30pm | O3 | GrkTS - Court 14 |
Neil Ehlers
|
Niel Behrens
|
2-6, 6-3, 3-10 |