Print

Main Draw 1 2 TSA031361 EDEN A1 [1] Daniël WESSELS BYE 3 4 TSA031349 TSA048510 GC KZN Gustav HEFER Karan VARYANI Walkover 5 6 TSA048885 TSA040085 NWP GN Bogosi NKOLONYANE Wijon STEYNBERG 6-4, 6-2 7 8 TSA040168 TSA048660 GC GC Yarona MORULE [5] Lwazi NGWENYA 6-3, 6-2 9 10 TSA031345 TSA049068 KZN GE [4] James EDLEY [Q] Craig BOURNE 6-1, 6-1 11 12 TSA031355 TSA040636 GE GC Logan STOLTZ Daniel JAUSS 6-2, 6-1 13 14 TSA031022 TSA031302 GN GN Dohan CILLIERS WILLEM ROOSENSCHOON 6-1, 6-2 15 16 TSA048607 TSA040071 GN GC Jean BADENHORST [8] Aleksandar SIMOVSKI 4-6, 6-4, 6-3 17 18 TSA048635 TSA031246 GN GN [6] Francois VAN WYK Jan BEUKES 6-4, 7-6(5) 19 20 TSA048674 TSA031091 WP GN Sebastiano SOLA Hanco BENADE 6-2, 2-6, 6-3 21 22 TSA031166 TSA040741 GE EDEN Ethan LEE Keith LINDSAY 6-2, 6-1 23 24 TSA048365 TSA031128 GE GN [Q] Alex DA SILVA [3] Connor KRUGER 6-0, 6-0 25 26 TSA30056 TSA031521 GN GN [7] Jordan GANCHO [Q] William NICOL 6-0, 6-1 27 28 TSA031342 TSA031264 KZN GN Thomas REY Franco HUMAN 6-0, 6-0 29 30 TSA048727 TSA031510 GE GN Lesedi MALAPILE [Q] Christo VENTER 6-2, 6-3 31 32 TSA031344 KZN A16 BYE [2] Alexander EDLEY [1] Daniël WESSELS Gustav HEFER 6-1, 6-4 Wijon STEYNBERG Yarona MORULE 6-1, 6-3 [4] James EDLEY Logan STOLTZ 3-6, 6-4, 6-0 WILLEM ROOSENSCHOON Jean BADENHORST 6-2, 6-3 [6] Francois VAN WYK Sebastiano SOLA 6-4, 4-6, 6-1 Ethan LEE [3] Connor KRUGER 6-0, 6-3 [7] Jordan GANCHO Thomas REY 6-4, 6-0 [Q] Christo VENTER [2] Alexander EDLEY 6-2, 6-1 Gustav HEFER Yarona MORULE 6-7(7), 7-6(3), 6-0 [4] James EDLEY WILLEM ROOSENSCHOON 6-3, 6-4 [6] Francois VAN WYK [3] Connor KRUGER Walkover Thomas REY [2] Alexander EDLEY 6-4, 6-4 Yarona MORULE [4] James EDLEY 6-4, 2-6, 6-2 [3] Connor KRUGER [2] Alexander EDLEY 6-3, 6-3 Yarona MORULE [3] Connor KRUGER 6-3, 6-4 [3] Connor KRUGER
[4] James EDLEY [2] Alexander EDLEY 3-6, 6-3, 10-8 3/4 Playoff [4] James EDLEY
D1 WILLEM ROOSENSCHOON BYE 7/8 Playoff WILLEM ROOSENSCHOON
F1 [1] Daniël WESSELS BYE 11/12 Playoff [1] Daniël WESSELS
Wijon STEYNBERG [Q] Christo VENTER 6-3, 6-2 15/16 Playoff [-1] Christo VENTER
[5] Lwazi NGWENYA Lesedi MALAPILE 6-0, 6-1 19/20 Playoff [5] Lwazi NGWENYA
L1 BYE Franco HUMAN 23/24 Playoff Franco HUMAN
Bogosi NKOLONYANE [Q] Alex DA SILVA 6-4, 6-1 27/28 Playoff Bogosi NKOLONYANE
Starting Box Position Player Name Nationality Club
A5 2 Craig Bourne Alberhart Tennis Club
A12 1 Alex da Silva ZA Bedfordview Country Club
A13 2 William Nicol ZA Garsfontein High
A15 2 Christo Venter Waterkloof High
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Daniël WESSELS ZA Riversdal Tennis Club No -
[2] Alexander EDLEY Hillcrest Tennis Club No -
[3] Connor KRUGER ZA Irene Country Club No -
[4] James EDLEY ZA Hillcrest Tennis Club No -
[5] Lwazi NGWENYA ZA Fairland Tennis Club No -
[6] Francois VAN WYK ZA Elarduspark Tennis Club No -
[7] Jordan GANCHO Northmead Tennis Club No -
[8] Aleksandar SIMOVSKI ZA Fairland Tennis Club No -
- Daniel JAUSS NA Johan Theron Tennis School No -
- Gustav HEFER Affies No -
- Jan BEUKES Affies No -
- Keith Lindsay Schoombee Tennis Club No -
[Q] William Nicol ZA Garsfontein High No -
- Hanco Benade Menlopark High No -
- Lesedi Malapile ZA Pine Grove Tennis Club No -
- Yarona MORULE ZA Sandton Sports Club No -
- Wijon STEYNBERG ZA Tuine Primary No -
- Dohan CILLIERS Noordheuwel Tennis Club No -
[Q] Craig Bourne Alberhart Tennis Club No -
[Q] Alex da Silva ZA Bedfordview Country Club No -
- Ethan LEE ZA Northmead Tennis Club No -
- Logan STOLTZ Selection Park Tennis Club No -
- Franco Human ZA Elarduspark Tennis Club No -
- Jean Badenhorst Tuks Tennis Club No -
[Q] Christo Venter Waterkloof High No -
- WILLEM ROOSENSCHOON ZA Gauteng North No -
- Karan VARYANI Clifton High School No -
- Thomas REY ZA Durban Country Club Tennis No -
- Bogosi NKOLONYANE BW Riaan Venter Tennis Accademy No -
- Sebastiano SOLA ZA Recreation Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
N/A A2 GEHQ - Court 3
Gustav HEFER
Karan VARYANI
(Did not play)
Walkover
1561622400
2019-06-27 8:00am
A3 GEHQ - Court 4
Bogosi NKOLONYANE
Wijon STEYNBERG
4-6, 2-6
1561622400
2019-06-27 8:00am
A4 GEHQ - Court 5
Yarona MORULE
Lwazi NGWENYA [5]
6-3, 6-2
1561622400
2019-06-27 8:00am
A5 GEHQ - Court 6
James EDLEY [4]
Craig Bourne [Q]
6-1, 6-1
1561622400
2019-06-27 8:00am
A6 GEHQ - Court 7
Logan STOLTZ
Daniel JAUSS
6-2, 6-1
1561622400
2019-06-27 8:00am
A7 GEHQ - Court 8
Dohan CILLIERS
WILLEM ROOSENSCHOON
1-6, 2-6
1561622400
2019-06-27 8:00am
A8 GEHQ - Court 9
Jean Badenhorst
Aleksandar SIMOVSKI [8]
4-6, 6-4, 6-3
1561622400
2019-06-27 8:00am
A9 GEHQ - Court 10
Francois VAN WYK [6]
Jan BEUKES
6-4, 7-6(5)
1561622400
2019-06-27 8:00am
A10 GEHQ - Court 11
Sebastiano SOLA
Hanco Benade
6-2, 2-6, 6-3
1561622400
2019-06-27 8:00am
A11 GEHQ - Court 12
Ethan LEE
Keith Lindsay
6-2, 6-1
1561622400
2019-06-27 8:00am
A12 GEHQ - Court 13
Alex da Silva [Q]
Connor KRUGER [3]
0-6, 0-6
1561622400
2019-06-27 8:00am
A13 GEHQ - Court 14
Jordan GANCHO [7]
William Nicol [Q]
6-0, 6-1
1561622400
2019-06-27 8:00am
A14 GEHQ - Court 15
Thomas REY
Franco Human
6-0, 6-0
1561622400
2019-06-27 8:00am
A15 GEHQ - Court 16
Lesedi Malapile
Christo Venter [Q]
2-6, 3-6
1561713600
2019-06-28 9:20am
A17 GEHQ - Court 3
Daniël WESSELS [1]
Gustav HEFER
1-6, 4-6
1561713600
2019-06-28 9:20am
A18 GEHQ - Court 4
Wijon STEYNBERG
Yarona MORULE
1-6, 3-6
1561713600
2019-06-28 9:20am
A19 GEHQ - Court 5
James EDLEY [4]
Logan STOLTZ
3-6, 6-4, 6-0
1561713600
2019-06-28 9:20am
A20 GEHQ - Court 6
WILLEM ROOSENSCHOON
Jean Badenhorst
6-2, 6-3
1561713600
2019-06-28 9:20am
A21 GEHQ - Court 7
Francois VAN WYK [6]
Sebastiano SOLA
6-4, 4-6, 6-1
1561713600
2019-06-28 9:20am
A22 GEHQ - Court 8
Ethan LEE
Connor KRUGER [3]
0-6, 3-6
1561713600
2019-06-28 9:20am
A23 GEHQ - Court 9
Jordan GANCHO [7]
Thomas REY
4-6, 0-6
1561713600
2019-06-28 9:20am
A24 GEHQ - Court 10
Christo Venter [Q]
Alexander EDLEY [2]
2-6, 1-6
1561804800
2019-06-29 10:40am
A25 GEHQ - Court 1
Gustav HEFER
Yarona MORULE
7-6(7), 6-7(3), 0-6
1561804800
2019-06-29 10:40am
A26 GEHQ - Court 2
James EDLEY [4]
WILLEM ROOSENSCHOON
6-3, 6-4
N/A A27 GEHQ - Court 3
Francois VAN WYK [6]
(Did not play)
Connor KRUGER [3]
Walkover
1561804800
2019-06-29 10:40am
A28 GEHQ - Court 4
Thomas REY
Alexander EDLEY [2]
4-6, 4-6
1561891200
2019-06-30 10:40am
A29 GEHQ - Court 1
Yarona MORULE
James EDLEY [4]
6-4, 2-6, 6-2
1561891200
2019-06-30 10:40am
A30 GEHQ - Court 2
Connor KRUGER [3]
Alexander EDLEY [2]
6-3, 6-3
1561971600
2019-07-01 9:00am
A31 GEHQ - Court 5
Yarona MORULE
Connor KRUGER [3]
3-6, 4-6
1561971600
2019-07-01 9:00am
B1 GEHQ - Court 6
James EDLEY [4]
Alexander EDLEY [2]
3-6, 6-3, 10-8
1561881600
2019-06-30 8:00am
C1 GEHQ - Court 1
Gustav HEFER
WILLEM ROOSENSCHOON
6-3, 6-1
1561891200
2019-06-30 10:40am
C3 GEHQ - Court 9
Gustav HEFER
Thomas REY
7-6(3), 2-6, 10-7
1561728000
2019-06-28 1:20pm
E1 GEHQ - Court 1
Daniël WESSELS [1]
Wijon STEYNBERG
6-2, 6-3
1561728000
2019-06-28 1:20pm
E2 GEHQ - Court 2
Logan STOLTZ
Jean Badenhorst
6-1, 7-5
1561728000
2019-06-28 1:20pm
E3 GEHQ - Court 3
Sebastiano SOLA
Ethan LEE
7-6(2), 7-6(12)
1561728000
2019-06-28 1:20pm
E4 GEHQ - Court 4
Jordan GANCHO [7]
Christo Venter [Q]
6-0, 6-0
1561795200
2019-06-29 8:00am
E5 GEHQ - Court 1
Daniël WESSELS [1]
Logan STOLTZ
3-6, 4-6
N/A E6 GEHQ - Court 2
Sebastiano SOLA
Jordan GANCHO [7]
(Did not play)
Walkover
1561809600
2019-06-29 12:00pm
E7 GEHQ - Court 11
Logan STOLTZ
Sebastiano SOLA
6-1, 6-1
1561795200
2019-06-29 8:00am
G1 GEHQ - Court 3
Wijon STEYNBERG
Jean Badenhorst
6-7, 7-6, 8-10
1561795200
2019-06-29 8:00am
G2 GEHQ - Court 4
Ethan LEE
Christo Venter [Q]
6-2, 6-4
1561809600
2019-06-29 12:00pm
G3 GEHQ - Court 13
Jean Badenhorst
Ethan LEE
6-3, 7-5
1561809600
2019-06-29 12:00pm
H1 GEHQ - Court 15
Wijon STEYNBERG
Christo Venter [Q]
3-6, 2-6
1561636800
2019-06-27 12:00pm
I2 GEHQ - Court 6
Bogosi NKOLONYANE
Lwazi NGWENYA [5]
0-6, 0-6
1561636800
2019-06-27 12:00pm
I3 GEHQ - Court 7
Craig Bourne [Q]
Daniel JAUSS
3-6, 2-6
1561636800
2019-06-27 12:00pm
I4 GEHQ - Court 8
Dohan CILLIERS
Aleksandar SIMOVSKI [8]
1-6, 4-6
1561636800
2019-06-27 12:00pm
I5 GEHQ - Court 9
Jan BEUKES
Hanco Benade
6-0, 6-0
1561636800
2019-06-27 12:00pm
I6 GEHQ - Court 10
Keith Lindsay
Alex da Silva [Q]
6-1, 6-1
1561636800
2019-06-27 12:00pm
I7 GEHQ - Court 11
William Nicol [Q]
Franco Human
5-7, 6-2, 4-10
1561713600
2019-06-28 9:20am
I10 GEHQ - Court 2
Daniel JAUSS
Aleksandar SIMOVSKI [8]
4-6, 4-6
1561708800
2019-06-28 8:00am
I11 GEHQ - Court 2
Jan BEUKES
Keith Lindsay
2-6, 4-6
1561708800
2019-06-28 8:00am
I12 GEHQ - Court 3
Franco Human
Lesedi Malapile
0-6, 0-6
1561723200
2019-06-28 12:00pm
I13 GEHQ - Court 8
Lwazi NGWENYA [5]
Aleksandar SIMOVSKI [8]
3-6, 4-6
1561723200
2019-06-28 12:00pm
I14 GEHQ - Court 9
Keith Lindsay
Lesedi Malapile
6-4, 6-4
1561795200
2019-06-29 8:00am
I15 GEHQ - Court 9
Aleksandar SIMOVSKI [8]
Keith Lindsay
6-2, 6-0
1561795200
2019-06-29 8:00am
J1 GEHQ - Court 10
Lwazi NGWENYA [5]
Lesedi Malapile
6-0, 6-1
1561723200
2019-06-28 12:00pm
K2 GEHQ - Court 10
Jan BEUKES
Franco Human
6-1, 6-0
1561795200
2019-06-29 8:00am
K3 GEHQ - Court 11
Daniel JAUSS
Jan BEUKES
2-6, 6-2, 10-2
1561708800
2019-06-28 8:00am
M2 GEHQ - Court 4
Craig Bourne [Q]
Dohan CILLIERS
1-6, 3-6
N/A M3 GEHQ - Court 5
Hanco Benade
(Did not play)
Alex da Silva [Q]
Walkover
1561723200
2019-06-28 12:00pm
M5 GEHQ - Court 11
Bogosi NKOLONYANE
Dohan CILLIERS
0-6, 1-6
1561723200
2019-06-28 12:00pm
M6 GEHQ - Court 12
Alex da Silva [Q]
William Nicol [Q]
0-6, 0-6
1561795200
2019-06-29 8:00am
M7 GEHQ - Court 12
Dohan CILLIERS
William Nicol [Q]
6-1, 6-1
1561795200
2019-06-29 8:00am
N1 GEHQ - Court 13
Bogosi NKOLONYANE
Alex da Silva [Q]
6-4, 6-1