Print

[4] Nathan TSAURA [3] Nicholas REIS 6-4, 6-2 Position 3-4 [3] Nicholas REIS
D1 BYE Rico DU PLESSIS Position 7-8 Rico DU PLESSIS
Alexander HRISTOV Andrzej LUBASINSKI 6-2, 6-4 Position 11-12 Andrzej LUBASINSKI
Muhammad VALLY Nhlakanipho NGWENYA Walkover Position 15-16 Nhlakanipho NGWENYA
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Wernich ROSSOUW ZA Goedehoop Primary No -
[2] Moeketsi MOKETE ZA St Stithians Boys Prep No -
[3] Nicholas REIS ZA Jeppe Quondam Tennis Club No -
[4] Nathan TSAURA CSIR Tennis Club No -
- Andre Diniz BR Menlopark Primary No -
- Dian Naude ZA Randburg Hoerskool No -
- Nhlakanipho NGWENYA Fairland Tennis Club No -
- Alexander Hristov ZA German Country Club No -
- Kyle Nel ZA Old Edwardian Tennis Club No -
- Kwena MAPHAKA ZA Rivonia Tennis Club No -
- Rico Du Plessis ZA Noordheuwel Tennis Club No -
- Seef DANNHAUSER Laerskool Fairland No -
- Joshua CROWIE ZA St Stithians Boys' College No -
- Muhammad VALLY ZA Clubview Tennis Club No -
- Matthew BEZUIDENHOUT ZA St Stithians Boys' College No -
- Andrzej LUBASINSKI Northmead Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1564756800
2019-08-02 2:40pm
A1 EPTC - Court 12
Wernich ROSSOUW [1]
Kyle Nel
7-5, 6-0
1564756800
2019-08-02 2:40pm
A2 EPTC - Court 13
Andre Diniz
Seef DANNHAUSER
1-6, 6-7(4)
1564756800
2019-08-02 2:40pm
A3 EPTC - Court 14
Nathan TSAURA [4]
Alexander Hristov
7-5, 6-1
1564756800
2019-08-02 2:40pm
A4 EPTC - Court 15
Joshua CROWIE
Muhammad VALLY
6-3, 6-3
1564756800
2019-08-02 2:40pm
A5 EPTC - Court 1
Rico Du Plessis
Andrzej LUBASINSKI
6-3, 6-4
1564756800
2019-08-02 2:40pm
A6 EPTC - Court 2
Nhlakanipho NGWENYA
Nicholas REIS [3]
2-6, 2-6
1564756800
2019-08-02 2:40pm
A7 EPTC - Court 3
Dian Naude
Matthew BEZUIDENHOUT
6-1, 6-1
1564756800
2019-08-02 2:40pm
A8 EPTC - Court 4
Kwena MAPHAKA
(Ret.)
Moeketsi MOKETE [2]
1-4
Retired
1564827600
2019-08-03 10:20am
A9 EPTC - Court 9
Wernich ROSSOUW [1]
Seef DANNHAUSER
6-0, 6-1
1564827600
2019-08-03 10:20am
A10 EPTC - Court 10
Nathan TSAURA [4]
Joshua CROWIE
7-6, 6-3
1564827600
2019-08-03 10:20am
A11 EPTC - Court 11
Rico Du Plessis
Nicholas REIS [3]
3-6, 2-6
1564827600
2019-08-03 10:20am
A12 EPTC - Court 12
Dian Naude
Moeketsi MOKETE [2]
6-2, 6-1
1564840200
2019-08-03 1:50pm
A13 EPTC - Court 14
Wernich ROSSOUW [1]
Nathan TSAURA [4]
6-0, 6-0
1564840200
2019-08-03 1:50pm
A14 EPTC - Court 15
Nicholas REIS [3]
Dian Naude
2-6, 1-6
1564905600
2019-08-04 8:00am
A15 EPTC - Court 9
Wernich ROSSOUW [1]
Dian Naude
6-2, 6-4
1564905600
2019-08-04 8:00am
B1 EPTC - Court 10
Nathan TSAURA [4]
Nicholas REIS [3]
4-6, 2-6
N/A C1 EPTC - Court 1
Seef DANNHAUSER
Joshua CROWIE
(Did not play)
Walkover
1564840200
2019-08-03 1:50pm
C2 EPTC - Court 2
Rico Du Plessis
Moeketsi MOKETE [2]
6-4, 5-7, 4-10
1564905600
2019-08-04 8:00am
C3 EPTC - Court 11
Seef DANNHAUSER
Moeketsi MOKETE [2]
1-6, 1-6
1564827600
2019-08-03 10:20am
E1 EPTC - Court 13
Kyle Nel
Andre Diniz
6-2, 6-0
1564827600
2019-08-03 10:20am
E2 EPTC - Court 14
Alexander Hristov
Muhammad VALLY
6-2, 6-4
1564827600
2019-08-03 10:20am
E3 EPTC - Court 15
Andrzej LUBASINSKI
Nhlakanipho NGWENYA
6-3, 7-6
1564827600
2019-08-03 10:20am
E4 EPTC - Court 5
Matthew BEZUIDENHOUT
Kwena MAPHAKA
4-6, 7-6, 7-10
1564840200
2019-08-03 1:50pm
E5 EPTC - Court 3
Kyle Nel
Alexander Hristov
6-3, 6-4
1564840200
2019-08-03 1:50pm
E6 EPTC - Court 5
Andrzej LUBASINSKI
Kwena MAPHAKA
4-6, 6-3, 12-14
1564905600
2019-08-04 8:00am
E7 EPTC - Court 2
Kyle Nel
Kwena MAPHAKA
6-4, 6-3
1564905600
2019-08-04 8:00am
F1 EPTC - Court 3
Alexander Hristov
Andrzej LUBASINSKI
2-6, 4-6
1564840200
2019-08-03 1:50pm
G1 EPTC - Court 6
Andre Diniz
Muhammad VALLY
7-5, 6-0
1564840200
2019-08-03 1:50pm
G2 EPTC - Court 7
Nhlakanipho NGWENYA
Matthew BEZUIDENHOUT
3-6, 1-6
1564905600
2019-08-04 8:00am
G3 EPTC - Court 4
Andre Diniz
Matthew BEZUIDENHOUT
6-7, 2-6
N/A H1 EPTC - Court 5
Muhammad VALLY
(Did not play)
Nhlakanipho NGWENYA
Walkover