Print

Main Draw 1 2 TSA091029 GC A1 [1] Guy LEVINER BYE 3 4 TSA091202 TSA081025 GC GN Gregg RUBBERS Liam BADENHORST 6-2, 6-2 5 6 TSA081347 TSA081044 GN LIM Ryan JACOBS Johan BOSCH 6-3, 6-0 7 8 TSA081173 GC A4 BYE [7] Cameron CORBETT 9 10 TSA081489 GE A5 [3] Borys ALEXANDER BYE 11 12 TSA081219 GC A6 BYE James HANDLEY 13 14 TSA081184 TSA081523 GN GN Lourens SWANEPOEL Francois BOSHOFF 6-2, 6-2 15 16 TSA081084 NWP A8 BYE [6] RUAN DELPORT 17 18 TSA091090 GC A9 [5] Stefano ROUSSOS BYE 19 20 TSA081267 TSA081014 GN MPUM Heinrich TOLMIE Wian STRYDOM 6-3, 6-1 21 22 TSA081033 TSA091673 GE GN JC STRAUSS Anrich MORS 6-1, 6-2 23 24 TSA081408 GN A12 BYE [4] Niel ERASMUS 25 26 TSA081066 GN A13 [8] Malan VAN DEN BERG BYE 27 28 TSA081278 TSA081675 MPUM GN Wihan SNYDERS Lincoln BOSHOFF 6-3, 6-3 29 30 TSA091191 TSA081266 GN GN Ethan DODD Dewald TOLMIE 6-0, 6-0 31 32 TSA081201 GE A16 BYE [2] Pavlos CHRISTOFORAKIS [1] Guy LEVINER Liam BADENHORST 6-3, 6-0 Johan BOSCH [7] Cameron CORBETT 6-2, 6-2 [3] Borys ALEXANDER James HANDLEY 7-5, 6-1 Lourens SWANEPOEL [6] RUAN DELPORT 7-5, 6-4 [5] Stefano ROUSSOS Thomas ELLIS 6-1, 6-0 JC STRAUSS [4] Niel ERASMUS 6-2, 6-0 [8] Malan VAN DEN BERG Wihan SNYDERS 6-0, 6-0 Ethan DODD [2] Pavlos CHRISTOFORAKIS 6-4, 6-0 [1] Guy LEVINER Johan BOSCH 6-3, 6-1 [3] Borys ALEXANDER [6] RUAN DELPORT 6-1, 6-1 [5] Stefano ROUSSOS [4] Niel ERASMUS 4-6, 7-5, 6-3 [8] Malan VAN DEN BERG [2] Pavlos CHRISTOFORAKIS 6-4, 6-2 [1] Guy LEVINER [6] RUAN DELPORT 6-3, 4-6, 7-6 [4] Niel ERASMUS [2] Pavlos CHRISTOFORAKIS 3-6, 6-4, 7-6 [1] Guy LEVINER [4] Niel ERASMUS 6-4, 6-0 [1] Guy LEVINER
Johan BOSCH [8] Malan VAN DEN BERG 6-4, 6-1 7/8 Playoff [8] Malan VAN DEN BERG
Liam BADENHORST JC STRAUSS 6-1, 6-1 11/12 Playoff Liam BADENHORST
Gregg RUBBERS Heinrich TOLMIE Walkover 19/20 Playoff Gregg RUBBERS
L1 BYE Dewald TOLMIE 23/24 Playoff Dewald TOLMIE
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Guy Leviner ZA Old Edwardian Tennis Club No -
[2] Pavlos Christoforakis ZA Bedfordview Country Club No -
[3] Borys Alexander ZA Bedfordview Country Club No -
[4] Niel Erasmus ZA Garsfontein Primary No -
[5] Stefano Roussos River Ridge Tennis Club No -
[6] RUAN DELPORT Schweizer Reneke Primary No -
[7] Cameron Corbett Old Edwardian Tennis Club No -
[8] Malan Van den Berg ZA Midstream College Primary School No -
- JC STRAUSS Italian Tennis Club No -
- Lourens Swanepoel Menlopark Primary No -
- Johan Bosch ZA Laerskool Nylstroom No -
- Gregg Rubbers Northcliff Country Club No -
- James Handley ZA Northern suburbs Tennis Club No -
- Ryan Jacobs Groenkloof Tennis Stadium No -
- Ethan Dodd ZA Curro Hazeldene Primary No -
- Liam Badenhorst Curro Hazeldene Primary No -
- Francois Boshoff Voorpos Primary School No -
- Anrich Mors Laerskool Menlo Park No -
- Thomas Ellis ZA Waterkloof House Preparatory Yes Wian Strydom
- Lincoln Boshoff Irene Country Club Tennis No -
- Heinrich Tolmie No -
- Dewald Tolmie No -
- Wihan Snyders Ermelo Hoerskool No -
Withdrawn (On-time)
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
- Wian Strydom ZA Standerton Primary No -
- Luca Braun Notwane No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1578647700
2020-01-10 9:15am
A2 Groen - Court 4
Gregg Rubbers
Liam Badenhorst
2-6, 2-6
1578647700
2020-01-10 9:15am
A3 Groen - Court 5
Ryan Jacobs
Johan Bosch
3-6, 0-6
1578647700
2020-01-10 9:15am
A7 Groen - Court 6
Lourens Swanepoel
Francois Boshoff
6-2, 6-2
1578647700
2020-01-10 9:15am
A10 Groen - Court 7
Heinrich Tolmie
Wian Strydom
3-6, 1-6
1578647700
2020-01-10 9:15am
A11 Groen - Court 8
JC STRAUSS
Anrich Mors
6-1, 6-2
1578647700
2020-01-10 9:15am
A14 Groen - Court 9
Wihan Snyders
Lincoln Boshoff
6-3, 6-3
1578647700
2020-01-10 9:15am
A15 Groen - Court 10
Ethan Dodd
Dewald Tolmie
6-0, 6-0
1578656700
2020-01-10 11:45am
A17 Groen - Court 4
Guy Leviner [1]
Liam Badenhorst
6-3, 6-0
1578656700
2020-01-10 11:45am
A18 Groen - Court 5
Johan Bosch
Cameron Corbett [7]
6-2, 6-2
1578656700
2020-01-10 11:45am
A19 Groen - Court 6
Borys Alexander [3]
James Handley
7-5, 6-1
1578656700
2020-01-10 11:45am
A20 Groen - Court 7
Lourens Swanepoel
RUAN DELPORT [6]
5-7, 4-6
1578656700
2020-01-10 11:45am
A21 Groen - Court 8
Stefano Roussos [5]
Thomas Ellis
6-1, 6-0
1578656700
2020-01-10 11:45am
A22 Groen - Court 9
JC STRAUSS
Niel Erasmus [4]
2-6, 0-6
1578656700
2020-01-10 11:45am
A23 Groen - Court 10
Malan Van den Berg [8]
Wihan Snyders
6-0, 6-0
1578656700
2020-01-10 11:45am
A24 Groen - Court 11
Ethan Dodd
Pavlos Christoforakis [2]
4-6, 0-6
1578734100
2020-01-11 9:15am
A25 Groen - Court 11
Guy Leviner [1]
Johan Bosch
6-3, 6-1
1578734100
2020-01-11 9:15am
A26 Groen - Court 12
Borys Alexander [3]
RUAN DELPORT [6]
1-6, 1-6
1578738600
2020-01-11 10:30am
A27 Groen - Centre Court
Stefano Roussos [5]
Niel Erasmus [4]
6-4, 5-7, 3-6
1578738600
2020-01-11 10:30am
A28 Groen - Court 1
Malan Van den Berg [8]
Pavlos Christoforakis [2]
4-6, 2-6
1578820500
2020-01-12 9:15am
A29 Groen - Court 11
Guy Leviner [1]
RUAN DELPORT [6]
6-3, 4-6, 7-6
1578820500
2020-01-12 9:15am
A30 Groen - Court 12
Niel Erasmus [4]
Pavlos Christoforakis [2]
3-6, 6-4, 7-6
1578906900
2020-01-13 9:15am
A31 Tuks - Court 10
Guy Leviner [1]
Niel Erasmus [4]
6-4, 6-0
1578906900
2020-01-13 9:15am
B1 Tuks - Court 11
RUAN DELPORT [6]
Pavlos Christoforakis [2]
6-3, 6-0
1578825000
2020-01-12 10:30am
C1 Groen - Centre Court
Johan Bosch
Borys Alexander [3]
3-6, 1-6
1578825000
2020-01-12 10:30am
C2 Groen - Court 1
Stefano Roussos [5]
Malan Van den Berg [8]
6-2, 6-2
1578906900
2020-01-13 9:15am
C3 Tuks - Court 12
Borys Alexander [3]
Stefano Roussos [5]
7-6(4), 7-6(4)
1578906900
2020-01-13 9:15am
D1 Tuks - Court 13
Johan Bosch
Malan Van den Berg [8]
4-6, 1-6
1578738600
2020-01-11 10:30am
E1 Groen - Court 2
Liam Badenhorst
Cameron Corbett [7]
6-2, 6-3
1578738600
2020-01-11 10:30am
E2 Groen - Court 3
James Handley
Lourens Swanepoel
2-6, 4-6
1578738600
2020-01-11 10:30am
E3 Groen - Court 4
Thomas Ellis
JC STRAUSS
6-7, 6-3, 6-10
1578738600
2020-01-11 10:30am
E4 Groen - Court 5
Wihan Snyders
Ethan Dodd
4-6, 6-7
1578825000
2020-01-12 10:30am
E5 Groen - Court 2
Liam Badenhorst
Lourens Swanepoel
3-6, 0-6
1578825000
2020-01-12 10:30am
E6 Groen - Court 3
JC STRAUSS
Ethan Dodd
2-6, 5-7
1578906900
2020-01-13 9:15am
E7 Tuks - Court 14
Lourens Swanepoel
Ethan Dodd
4-6, 5-7
1578906900
2020-01-13 9:15am
F1 Tuks - Court 15
Liam Badenhorst
JC STRAUSS
6-1, 6-1
1578825000
2020-01-12 10:30am
G1 Groen - Court 4
Cameron Corbett [7]
James Handley
4-6, 4-6
1578825000
2020-01-12 10:30am
G2 Groen - Court 5
Thomas Ellis
Wihan Snyders
1-6, 0-6
1578820500
2020-01-12 9:15am
G3 Tuks - Court 16
James Handley
(Ret.)
Wihan Snyders
Retired
1578825000
2020-01-12 10:30am
H1 Tuks - Court 1
Cameron Corbett [7]
(Ret.)
Thomas Ellis
Retired
1578738600
2020-01-11 10:30am
I9 Groen - Court 6
Gregg Rubbers
Ryan Jacobs
6-4, 6-3
1578738600
2020-01-11 10:30am
I11 Groen - Court 7
Heinrich Tolmie
Anrich Mors
6-2, 6-2
1578738600
2020-01-11 10:30am
I12 Groen - Court 8
Lincoln Boshoff
Dewald Tolmie
6-0, 6-0
1578825000
2020-01-12 10:30am
I13 Groen - Court 6
Gregg Rubbers
Francois Boshoff
0-6, 3-6
1578825000
2020-01-12 10:30am
I14 Groen - Court 7
Heinrich Tolmie
Lincoln Boshoff
4-6, 0-6
1578911400
2020-01-13 10:30am
I15 Tuks - Court 2
Francois Boshoff
Lincoln Boshoff
6-0, 6-3
N/A J1 Tuks - Court 3
Gregg Rubbers
Heinrich Tolmie
(Did not play)
Walkover
1578825000
2020-01-12 10:30am
K2 Groen - Court 8
Anrich Mors
Dewald Tolmie
6-2, 4-6, 10-7
1578911400
2020-01-13 10:30am
K3 Tuks - Court 4
Ryan Jacobs
Anrich Mors
6-1, 6-4