Print

Jamie Graham DAVIS Jan BEUKES 6-4, 5-7, 10-6 Position 3-4 Jamie Graham DAVIS
Luca COUTINHO Heinrich LINDEQUE 6-4, 7-6(3) Position 7-8 Heinrich LINDEQUE
Tshepang CHAANE IGOR CILLIERS 6-0, 6-1 Position 11-12 IGOR CILLIERS
H1 [1] Juan-Heinrich BORNMAN BYE Position 15-16 [1] Juan-Heinrich BORNMAN
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Juan-Heinrich Bornman ZA Wingate Country Tennis Club Yes ALT 3 ALTERNATE 3
[2] Luke CLIFTON ZA No -
[3] Luke Carey Old Edwardian Tennis Club No -
[4] Deon Kearns ZA Rustenburg High No -
- Jan BEUKES Affies No -
- IGOR CILLIERS ZA Menlopark High No -
- Hanco Benade Menlopark High No -
- Tyrone Mnguni Wits University Tennis Club No -
- Alternate Alternate Kingswood College Yes Jannik GEVERS
- Tiaan HENNING Krugersdorp Tennis Club No -
- Luca COUTINHO Jeppe Quondam Tennis Club No -
- Heinrich LINDEQUE ZA Monument Park Tennis Club No -
- Bashimane Leshaba ZA Atteridgevile Tennis Club No -
- Tshepang Chaane ZA Hammanskraal Tennis Club No -
- Jamie Graham DAVIS ZA Riaan Venter Tennis Accademy No -
- Derrick Namanya ZW Harare Sports Club No -
Withdrawn (On-time)
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] ALT 3 ALTERNATE 3 Yes Joshua VAN ZYL
- Jannik GEVERS Belgrave Tennis Club No -
Withdrawn (Late)
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Joshua VAN ZYL ZA Jeppe Quondam Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1584175500
2020-03-14 8:45am
A1 Koedo - Court 1
Juan-Heinrich Bornman [1]
Luca COUTINHO
1-6, 2-6
1584175500
2020-03-14 8:45am
A2 Koedo - Court 2
Jamie Graham DAVIS
Tshepang Chaane
6-1, 6-1
1584175500
2020-03-14 8:45am
A3 Koedo - Court 3
Deon Kearns [4]
Hanco Benade
6-3, 6-4
1584175500
2020-03-14 8:45am
A4 Koedo - Court 4
Tyrone Mnguni
Derrick Namanya
2-6, 1-6
1584175500
2020-03-14 8:45am
A5 Koedo - Court 5
Tiaan HENNING
Bashimane Leshaba
6-3, 6-4
1584175500
2020-03-14 8:45am
A6 Koedo - Court 6
IGOR CILLIERS
Luke Carey [3]
1-6, 3-6
N/A A7 Koedo - Court 7
Alternate Alternate
(Did not play)
Heinrich LINDEQUE
Walkover
1584175500
2020-03-14 8:45am
A8 Koedo - Court 8
Jan BEUKES
Luke CLIFTON [2]
6-3, 6-4
1584184500
2020-03-14 11:15am
A9 Koedo - Court 6
Luca COUTINHO
Jamie Graham DAVIS
2-6, 4-6
1584184500
2020-03-14 11:15am
A10 Koedo - Court 7
Deon Kearns [4]
Derrick Namanya
0-6, 1-6
1584184500
2020-03-14 11:15am
A11 Koedo - Court 8
Tiaan HENNING
Luke Carey [3]
0-6, 3-6
1584189000
2020-03-14 12:30pm
A12 Koedo - Court 1
Heinrich LINDEQUE
Jan BEUKES
1-6, 2-6
1584257400
2020-03-15 7:30am
A13 Koedo - Court 7
Jamie Graham DAVIS
Derrick Namanya
5-7, 2-6
1584257400
2020-03-15 7:30am
A14 Koedo - Court 8
Luke Carey [3]
Jan BEUKES
6-2, 6-2
1584273300
2020-03-15 11:55am
A15 Koedo - Court 1
Derrick Namanya
Luke Carey [3]
7-6(4), 6-0
1584275400
2020-03-15 12:30pm
B1 Koedo - Court 2
Jamie Graham DAVIS
Jan BEUKES
6-4, 5-7, 10-6
1584261900
2020-03-15 8:45am
C1 Koedo - Court 1
Luca COUTINHO
Deon Kearns [4]
5-7, 6-3, 4-10
1584261900
2020-03-15 8:45am
C2 Koedo - Court 2
Tiaan HENNING
Heinrich LINDEQUE
6-3, 6-0
1584275400
2020-03-15 12:30pm
C3 Koedo - Court 3
Deon Kearns [4]
Tiaan HENNING
3-6, 5-7
1584275400
2020-03-15 12:30pm
D1 Koedo - Court 4
Luca COUTINHO
Heinrich LINDEQUE
4-6, 6-7(3)
1584189000
2020-03-14 12:30pm
E1 Koedo - Court 2
Juan-Heinrich Bornman [1]
Tshepang Chaane
1-6, 1-6
1584189000
2020-03-14 12:30pm
E2 Koedo - Court 3
Hanco Benade
Tyrone Mnguni
6-4, 4-6, 7-10
1584189000
2020-03-14 12:30pm
E3 Koedo - Court 4
Bashimane Leshaba
IGOR CILLIERS
3-6, 7-5, 8-10
1584261900
2020-03-15 8:45am
E5 Koedo - Court 3
Tshepang Chaane
Tyrone Mnguni
5-7, 1-6
1584261900
2020-03-15 8:45am
E6 Koedo - Court 4
IGOR CILLIERS
Luke CLIFTON [2]
4-6, 2-6
1584275400
2020-03-15 12:30pm
E7 Koedo - Court 5
Tyrone Mnguni
Luke CLIFTON [2]
6-3, 7-6(4)
1584275400
2020-03-15 12:30pm
F1 Koedo - Court 6
Tshepang Chaane
IGOR CILLIERS
0-6, 1-6
1584261900
2020-03-15 8:45am
G1 Koedo - Court 5
Juan-Heinrich Bornman [1]
Hanco Benade
1-6, 5-7
1584275400
2020-03-15 12:30pm
G3 Koedo - Court 7
Hanco Benade
Bashimane Leshaba
6-4, 3-6, 10-4