Print

Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Partner Alternate Replaced
[1] Stefan Stieger ZA Hermanus Tennis Club Bogdan Mandic No -
[1] Bogdan Mandic Grey College Primary Stefan Stieger No -
[2] Jayden SUMMERS Midstream College Rhys Vorwerk No -
[2] Rhys Vorwerk Hillcrest Tennis Club Jayden SUMMERS No -
[3] Nhlakanipho NGWENYA Fairland Tennis Club JP Snyman No -
[3] JP Snyman Lowveld Juniors Nhlakanipho NGWENYA No -
[4] Riley Clark ZA Plettenberg Bay Tennis Club John Bothma No -
[4] John Bothma ZA Durban Preparatory High School Riley Clark No -
- Franco Rust ZA Laerskool Dirkie Uys Primary Jean Joubert No -
- Jean Joubert Laerskool Hermanus Franco Rust No -
- Niel Erasmus ZA Garsfontein Primary Henning Romijn No -
- RUAN DELPORT Schweizer Reneke Primary Pavlos Christoforakis No -
- Devilliers Lamprecht ZA Knysna Tennis Club Hlumani Kekana No -
- Alex Dublin ZA Athlone Tennis Club Raadi TALIEP No -
- Michiel Paul Heyns Senekal Tennis Club Franklin Orji No -
- Jovan Mandic ZA Grey College Primary Michael Nieuwoudt No -
- Ludwig Du Toit Grey College Primary Jannes KRAUSE No -
- Sebastian Oosthuizen ZA Laerskool Eikestad Wihan Snyders No -
- Jannes KRAUSE ZA Grey College Primary Ludwig Du Toit No -
- Hlumani Kekana ZA anthony harris tennis academy Devilliers Lamprecht No -
- Michael Nieuwoudt ZA Grey College Primary Jovan Mandic No -
- Raadi TALIEP Claremont Tennis Club Alex Dublin No -
- Matthew Goodchild Grey College Primary Albert Liebenberg No -
- Albert Liebenberg ZA Grey College Primary Matthew Goodchild No -
- Franklin Orji ZA Grey college Michiel Paul Heyns No -
- Guy Leviner ZA Old Edwardian Tennis Club Stefano Roussos No -
- Pavlos Christoforakis ZA Bedfordview Country Club RUAN DELPORT No -
- Stefano Roussos River Ridge Tennis Club Guy Leviner No -
- Wihan Snyders Ermelo Hoerskool Sebastian Oosthuizen No -
- Henning Romijn JJ Van Der Merwe Primary Niel Erasmus No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1603548000
2020-10-24 2:00pm
A2 FS TS - Court 13
Michiel Paul Heyns
Franklin Orji
Jannes KRAUSE
Ludwig Du Toit
6-3, 2-6, 5-10
1603548000
2020-10-24 2:00pm
A3 FS TS - Court 14
Riley Clark [4]
John Bothma [4]
Niel Erasmus
Henning Romijn
6-1, 6-3
1603548000
2020-10-24 2:00pm
A4 FS TS - Court 15
Devilliers Lamprecht
Hlumani Kekana
Alex Dublin
Raadi TALIEP
6-2, 4-6, 10-6
1603548000
2020-10-24 2:00pm
A5 FS TS - Court 16
Franco Rust
Jean Joubert
RUAN DELPORT
Pavlos Christoforakis
2-6, 3-6
1603553400
2020-10-24 3:30pm
A6 FS TS - Court 1
Guy Leviner
Stefano Roussos
JP Snyman [3]
Nhlakanipho NGWENYA [3]
5-7, 3-6
1603553400
2020-10-24 3:30pm
A7 FS TS - Court 2
Albert Liebenberg
Matthew Goodchild
Wihan Snyders
Sebastian Oosthuizen
6-2, 4-6, 6-10
1603553400
2020-10-24 3:30pm
A8 FS TS - Court 3
Jovan Mandic
Michael Nieuwoudt
Jayden SUMMERS [2]
Rhys Vorwerk [2]
0-6, 0-6
1603634400
2020-10-25 2:00pm
A9 Mun - Court 1
Bogdan Mandic [1]
Stefan Stieger [1]
Jannes KRAUSE
Ludwig Du Toit
6-0, 6-0
1603634400
2020-10-25 2:00pm
A10 Mun - Court 2
Riley Clark [4]
John Bothma [4]
Devilliers Lamprecht
Hlumani Kekana
6-2, 3-6, 10-5
1603634400
2020-10-25 2:00pm
A11 Mun - Court 3
RUAN DELPORT
Pavlos Christoforakis
JP Snyman [3]
Nhlakanipho NGWENYA [3]
1-6, 3-6
1603634400
2020-10-25 2:00pm
A12 Mun - Court 4
Wihan Snyders
Sebastian Oosthuizen
Jayden SUMMERS [2]
Rhys Vorwerk [2]
2-6, 1-6
1603807200
2020-10-27 2:00pm
A13 FS TS - Court 1
Bogdan Mandic [1]
Stefan Stieger [1]
Riley Clark [4]
John Bothma [4]
7-6(4), 3-6, 10-12
1603720800
2020-10-26 2:00pm
A14 Mun - Court 2
JP Snyman [3]
Nhlakanipho NGWENYA [3]
Jayden SUMMERS [2]
Rhys Vorwerk [2]
6-1, 6-0
1603882800
2020-10-28 11:00am
A15 FS TS - Court 9
Riley Clark [4]
John Bothma [4]
JP Snyman [3]
Nhlakanipho NGWENYA [3]
2-6, 3-6