GS 10
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Lisha Bellingan | Willem Postma Primary | No | - | |
[2] | Lika Linde | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
- | Erné Pienaar | ZA | Harvinia Tennis Club | No | - |
- | Danielle De Clerk | Hoopstad Skool | No | - | |
- | carmi du Toit | Oranje Meisies Laer | No | - | |
- | Kara Taute | WELKOM VOLKSKOOL | No | - | |
- | mieke Du Toit | Oranje Meisies Laer | No | - | |
- | Genevieve Goodchild | Woodland Hills Tennis Club | No | - | |
- | Leila Erasmus | ZA | Welkom Tennis Club | No | - |
- | Kaylin van Rooyen | Truida Kestell | No | - | |
- | Engela Loock | Oranje Meisieskool | No | - | |
- | Nina Le Roux | ZA | Oranje Meisieskool | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-09-18 3:00pm | A2 | Mudd - Court 5 |
Engela Loock
|
carmi du Toit
|
1-6, 7-5, 3-10 |
2020-09-18 3:00pm | A4 | Mudd - Court 7 |
Kaylin van Rooyen
|
Erné Pienaar
|
6-0, 6-0 |
2020-09-18 3:00pm | A5 | Mudd - Court 8 |
Nina Le Roux
|
Danielle De Clerk
|
1-6, 0-6 |
2020-09-18 3:00pm | A7 | Mudd - Court 9 |
Genevieve Goodchild
|
mieke Du Toit
|
5-7, 0-6 |
2020-09-19 9:30am | A9 | Mudd - Court 4 |
Lisha Bellingan [1]
|
carmi du Toit
|
1-6, 6-7 |
2020-09-19 9:30am | A10 | Mudd - Court 5 |
Leila Erasmus
|
Kaylin van Rooyen
|
0-6, 0-6 |
2020-09-19 9:30am | A11 | Mudd - Court 7 |
Danielle De Clerk
|
Kara Taute
|
6-1, 6-0 |
2020-09-19 9:30am | A12 | Mudd - Court 8 |
mieke Du Toit
|
Lika Linde [2]
|
6-2, 6-1 |
2020-09-19 12:00pm | A13 | Mudd - Court 12 |
carmi du Toit
|
Kaylin van Rooyen
|
6-4, 6-3 |
2020-09-19 1:30pm | A14 | Mudd - Court 12 |
Danielle De Clerk
|
mieke Du Toit
|
7-5, 6-4 |
2020-09-20 9:00am | A15 | FS TS - Court 13 |
carmi du Toit
|
Danielle De Clerk
|
6-7, 7-6, 12-10 |
2020-09-20 9:00am | B1 | Mudd - Court 6 |
Kaylin van Rooyen
|
mieke Du Toit
|
2-6, 3-6 |
2020-09-19 1:30pm | C1 | Mudd - Court 8 |
Lisha Bellingan [1]
|
Leila Erasmus
|
6-0, 6-0 |
2020-09-19 1:30pm | C2 | Mudd - Court 9 |
Kara Taute
|
Lika Linde [2]
|
2-6, 2-6 |
2020-09-20 9:00am | C3 | Mudd - Court 7 |
Lisha Bellingan [1]
|
Lika Linde [2]
|
6-7, 5-7 |
2020-09-20 9:00am | D1 | Mudd - Court 8 |
Leila Erasmus
|
Kara Taute
|
1-6, 0-6 |
2020-09-19 1:30pm | E5 | Mudd - Court 10 |
Engela Loock
|
Erné Pienaar
|
6-0, 6-1 |
2020-09-19 1:30pm | E6 | Mudd - Court 11 |
Nina Le Roux
|
Genevieve Goodchild
|
6-1, 6-2 |
2020-09-19 3:00pm | E7 | Mudd - Court 11 |
Engela Loock
|
Nina Le Roux
|
6-3, 6-3 |
2020-09-19 3:00pm | F1 | Mudd - Court 12 |
Erné Pienaar
|
Genevieve Goodchild
|
1-6, 0-6 |