MD
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Daniel WATSON | ZA | Mount Edgecombe Country Club | Oliver NAUDE | No | - |
[1] | Oliver NAUDE | ZA | Bedfordview Country Club | Daniel WATSON | No | - |
[2] | Haveshan CHETTY | Mitchell Park Tennis Club | Chad STREAK | No | - | |
[2] | Chad STREAK | ZA | Brighton Tennis Club | Haveshan CHETTY | No | - |
- | Andre Hartman | Lichtenburg High | Deon Kearns | No | - | |
- | Deon Kearns | ZA | Rustenburg High | Andre Hartman | No | - |
- | Ignatius Bell | North West | JC Van Pletzen | No | - | |
- | Munashe TEBURU | ZW | Berea Lawn Tennis Club | Schalk SCHUTTE | No | - |
- | Ryan Lister-James | ZA | Prospect Tennis Club | Bheka Simelane | No | - |
- | Bayanda Dube | ZA | Westridge Tennis Stadium | Sibekezelo Khumalo | No | - |
- | Bheka Simelane | ZA | Westridge Tennis Stadium | Ryan Lister-James | No | - |
- | Sibekezelo Khumalo | ZA | Esikhawini Tennis Club | Bayanda Dube | No | - |
- | Schalk SCHUTTE | ZA | Nelspruit Hoerskool | Munashe TEBURU | No | - |
- | JC Van Pletzen | ZA | Riaan Venter Tennis Accademy | Ignatius Bell | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-10-29 1:00pm | A2 | WTS - Court 10 |
Schalk SCHUTTE
Munashe TEBURU
|
Bayanda Dube
Sibekezelo Khumalo
|
6-0, 6-0 |
2020-10-29 1:00pm | A3 | WTS - Court 11 |
Ryan Lister-James
Bheka Simelane
|
Deon Kearns
Andre Hartman
|
0-6, 0-6 |
2020-10-29 1:00pm | A4 | WTS - Court 12 |
JC Van Pletzen
Ignatius Bell
|
Chad STREAK [2]
Haveshan CHETTY [2]
|
0-6, 2-6 |
2020-10-30 2:00pm | A5 | WTS - Court 3 |
Oliver NAUDE [1]
Daniel WATSON [1]
|
Schalk SCHUTTE
Munashe TEBURU
|
6-7, 7-5, 8-10 |
2020-10-30 2:00pm | A6 | WTS - Court 4 |
Deon Kearns
Andre Hartman
|
Chad STREAK [2]
Haveshan CHETTY [2]
|
5-7, 1-6 |
2020-11-01 11:00am | A7 | WTS - Court 6 |
Schalk SCHUTTE
Munashe TEBURU
|
Chad STREAK [2]
Haveshan CHETTY [2]
|