MD
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Vaughn HUNTER | ZA | Wanderers Tennis Club | Vasilios CARIPI | No | - |
[1] | Vasilios CARIPI | Bedfordview Country Club | Vaughn HUNTER | No | - | |
[2] | Lwazi NGWENYA | ZA | Fairland Tennis Club | Logan STOLTZ | No | - |
[2] | Logan STOLTZ | Selection Park Tennis Club | Lwazi NGWENYA | No | - | |
[3] | Thio TSHIVHASE | ZA | Pukke Tennis Club | Steyn DIPPENAAR | No | - |
[3] | Steyn DIPPENAAR | NA | Hoërskool Waterkloof | Thio TSHIVHASE | No | - |
[4] | Daniel CROWIE | ZA | Calum Jestin | No | - | |
[4] | Calum Jestin | Durban Country Club Tennis | Daniel CROWIE | No | - | |
- | Jean Badenhorst | Affies | Logan Gavin Engela | No | - | |
- | Lesedi Malapile | ZA | Pine Grove Tennis Club | Lesego MOKGOETSI | No | - |
- | Lesego MOKGOETSI | ZA | Arthur Ashe Tennis Club | Lesedi Malapile | No | - |
- | Herman WOEST | ZA | Boskruin Tennis Club | Luke CLIFTON | No | - |
- | Logan Gavin Engela | ZA | Fairland Tennis Club | Jean Badenhorst | No | - |
- | Corne Beneke | ZA | Karel VERHOEF | No | - | |
- | Aleksandar SIMOVSKI | ZA | Fairland Tennis Club | Ethan GOLDBERG | No | - |
- | Karel VERHOEF | Hoërskool Waterkloof | Corne Beneke | No | - | |
- | Faheem PARUK | ZA | Old Edwardian Tennis Club | Yaseen Motara | No | - |
- | Ethan GOLDBERG | Old Edwardian Tennis Club | Aleksandar SIMOVSKI | No | - | |
- | Yaseen Motara | ZA | Fairland | Faheem PARUK | No | - |
- | Luke CLIFTON | ZA | Alberhart Tennis Club | Herman WOEST | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
N/A | A5 | - |
Yaseen Motara
Faheem PARUK
(Did not play)
|
Karel VERHOEF
Corne Beneke
|
Walkover |
2020-12-18 2:30pm | A7 | EPTC - Court 10 |
Lesedi Malapile
Lesego MOKGOETSI
|
Luke CLIFTON
Herman WOEST
|
3-6, 4-6 |
2020-12-19 2:00pm | A9 | EPTC - Court 9 |
Vaughn HUNTER [1]
Vasilios CARIPI [1]
|
Aleksandar SIMOVSKI
Ethan GOLDBERG
|
6-2, 6-0 |
2020-12-19 2:00pm | A10 | EPTC - Court 10 |
Calum Jestin [4]
Daniel CROWIE [4]
|
Logan Gavin Engela
Jean Badenhorst
|
4-6, 6-0, 10-4 |
2020-12-19 2:00pm | A11 | EPTC - Court 11 |
Karel VERHOEF
Corne Beneke
|
Steyn DIPPENAAR [3]
Thio TSHIVHASE [3]
|
7-6, 6-1 |
2020-12-19 2:00pm | A12 | EPTC - Court 12 |
Luke CLIFTON
Herman WOEST
|
Logan STOLTZ [2]
Lwazi NGWENYA [2]
|
1-6, 0-6 |
2020-12-20 1:30pm | A13 | EPTC - Court 9 |
Vaughn HUNTER [1]
Vasilios CARIPI [1]
|
Calum Jestin [4]
Daniel CROWIE [4]
|
6-2, 6-3 |
2020-12-20 1:30pm | A14 | EPTC - Court 10 |
Karel VERHOEF
Corne Beneke
|
Logan STOLTZ [2]
Lwazi NGWENYA [2]
|
6-2, 2-6, 10-5 |
2020-12-21 12:00pm | A15 | EPTC - Court 6 |
Vaughn HUNTER [1]
Vasilios CARIPI [1]
|
Karel VERHOEF
Corne Beneke
|
6-2, 6-3 |