Print

Abigail WATSON [6] Alicia MAKOALA 1-6, 6-3, 10-4 3/4 Playoff [6] Alicia MAKOALA
D1 [5] Chizelle ROSSOUW BYE 7/8 Playoff [5] Chizelle ROSSOUW
Edith MPOFU Tsholofelo LEBEA 7-6, 6-4 11/12 Playoff Edith MPOFU
Carina EHLERS Karabo MALULEKE 6-3, 6-4 15/16 Playoff Carina EHLERS
J1 Tulsi GOPAL BYE 19/20 Playoff Tulsi GOPAL
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Amy BLOCH Bedfordview Country Club No -
[2] Tayla WILMOT ZA Jeppe Quondam Tennis Club No -
[3] Tyrah COOK ZA St Marys - Waverly No -
[4] Anè DANNHAUSER LINDEN HOËRSKOOL No -
[5] Chizelle ROSSOUW ZA Secunda Hoerskool No -
[6] Alicia MAKOALA ZA Arthur Ashe Tennis Club No -
[7] Claire JARAMBA ZA Bedfordview Country Club No -
[8] Martina GARNEVSKA ZA No -
- Tsholofelo Lebea No -
- Pontsho KAPOKO ZA Weltevreden Park Tennis Club No -
- Carina Ehlers Afrikaans Hoer Meisieskool No -
- Skyle-Lee ELLIOTT ZA E.G Jansen High No -
- Edith Mpofu Arthur Kingwill No -
- Alexis BANDUCCI Marks Park Sports Club No -
- Nina Meyer ZA Benoni Country Club No -
- Karabo Maluleke Gauteng East Tennis Complex No -
- Tulsi GOPAL ZA No -
- Tsobotsi LEHLOENYA ZA Tuks Juniors No -
- Abigail WATSON ZA Gerrie Dippenaar Tennis Academy No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1560508200
2019-06-14 10:30am
A2 GEHQ - Court 5
Tulsi GOPAL
Carina Ehlers
6-4, 1-6, 0-6
1560519000
2019-06-14 1:30pm
A7 GEHQ - Court 6
Skyle-Lee ELLIOTT
Abigail WATSON
0-6, 0-6
1560519000
2019-06-14 1:30pm
A14 GEHQ - Court 7
Nina Meyer
Tsobotsi LEHLOENYA
2-6, 4-6
1560594600
2019-06-15 10:30am
A17 GEHQ - Court 13
Amy BLOCH [1]
Carina Ehlers
6-0, 6-0
1560594600
2019-06-15 10:30am
A18 GEHQ - Court 14
Edith Mpofu
Chizelle ROSSOUW [5]
4-6, 4-6
1560598500
2019-06-15 11:35am
A19 GEHQ - Court 2
Anè DANNHAUSER [4]
Pontsho KAPOKO
6-1, 6-2
1560599100
2019-06-15 11:45am
A20 GEHQ - Court 3
Abigail WATSON
Martina GARNEVSKA [8]
6-3, 7-5
1560599100
2019-06-15 11:45am
A21 GEHQ - Court 4
Alicia MAKOALA [6]
Alexis BANDUCCI
6-1, 6-2
1560599100
2019-06-15 11:45am
A22 GEHQ - Court 5
Karabo Maluleke
Tyrah COOK [3]
0-6, 0-6
1560599100
2019-06-15 11:45am
A23 GEHQ - Court 6
Claire JARAMBA [7]
Tsobotsi LEHLOENYA
6-1, 6-2
1560599100
2019-06-15 11:45am
A24 GEHQ - Court 7
Tsholofelo Lebea
Tayla WILMOT [2]
0-6, 0-6
1560676500
2019-06-16 9:15am
A25 GEHQ - Court 2
Amy BLOCH [1]
Chizelle ROSSOUW [5]
6-2, 6-1
1560676500
2019-06-16 9:15am
A26 GEHQ - Court 3
Anè DANNHAUSER [4]
Abigail WATSON
6-7, 3-6
1560676500
2019-06-16 9:15am
A27 GEHQ - Court 4
Alicia MAKOALA [6]
Tyrah COOK [3]
6-3, 6-0
1560676500
2019-06-16 9:15am
A28 GEHQ - Court 5
Claire JARAMBA [7]
Tayla WILMOT [2]
2-6, 2-6
1560758400
2019-06-17 8:00am
A29 GEHQ - Court 9
Amy BLOCH [1]
Abigail WATSON
6-4, 7-6
1560758400
2019-06-17 8:00am
A30 GEHQ - Court 10
Alicia MAKOALA [6]
Tayla WILMOT [2]
5-7, 1-6
1560846600
2019-06-18 8:30am
A31 GEHQ - Court 5
Amy BLOCH [1]
Tayla WILMOT [2]
6-2, 2-6, 6-1
1560771900
2019-06-17 11:45am
B1 GEHQ - Court 11
Abigail WATSON
Alicia MAKOALA [6]
6-1, 3-6, 4-10
1560758400
2019-06-17 8:00am
C1 GEHQ - Court 11
Chizelle ROSSOUW [5]
Anè DANNHAUSER [4]
1-6, 4-6
N/A C2 GEHQ - Court 12
Tyrah COOK [3]
(Did not play)
Claire JARAMBA [7]
Walkover
1560771900
2019-06-17 11:45am
C3 GEHQ - Court 12
Anè DANNHAUSER [4]
Claire JARAMBA [7]
7-5, 6-1
1560672000
2019-06-16 8:00am
E1 GEHQ - Court 12
Carina Ehlers
Edith Mpofu
0-6, 1-6
1560672000
2019-06-16 8:00am
E2 GEHQ - Court 13
Pontsho KAPOKO
Martina GARNEVSKA [8]
0-6, 0-6
1560672000
2019-06-16 8:00am
E3 GEHQ - Court 14
Alexis BANDUCCI
Karabo Maluleke
6-4, 6-0
1560676500
2019-06-16 9:15am
E4 GEHQ - Court 1
Tsobotsi LEHLOENYA
Tsholofelo Lebea
3-6, 3-6
1560758400
2019-06-17 8:00am
E5 GEHQ - Court 13
Edith Mpofu
Martina GARNEVSKA [8]
6-7, 2-6
1560758400
2019-06-17 8:00am
E6 GEHQ - Court 14
Alexis BANDUCCI
Tsholofelo Lebea
6-4, 1-6, 11-9
1560771900
2019-06-17 11:45am
E7 GEHQ - Court 14
Martina GARNEVSKA [8]
Alexis BANDUCCI
5-7, 6-4, 6-10
1560771900
2019-06-17 11:45am
F1 GEHQ - Court 15
Edith Mpofu
Tsholofelo Lebea
7-6, 6-4
1560758400
2019-06-17 8:00am
G1 GEHQ - Court 15
Carina Ehlers
Pontsho KAPOKO
6-2, 4-6, 5-10
1560758400
2019-06-17 8:00am
G2 GEHQ - Court 16
Karabo Maluleke
Tsobotsi LEHLOENYA
2-6, 3-6
1560771900
2019-06-17 11:45am
G3 GEHQ - Court 16
Pontsho KAPOKO
Tsobotsi LEHLOENYA
4-6, 1-6
1560776400
2019-06-17 1:00pm
H1 GEHQ - Court 1
Carina Ehlers
Karabo Maluleke
6-3, 6-4
1560594600
2019-06-15 10:30am
I13 GEHQ - Court 15
Tulsi GOPAL
Skyle-Lee ELLIOTT
2-6, 0-6
1560676500
2019-06-16 9:15am
I15 GEHQ - Court 6
Skyle-Lee ELLIOTT
Nina Meyer
6-2, 0-6, 7-10