Print

Anè DANNHAUSER Abigail WATSON 6-4, 6-4 Position 3-4 Abigail WATSON
Claire JARAMBA Lilitha NDUNGANE 6-2, 6-0 Position 7-8 Lilitha NDUNGANE
F1 Karli HENDRIKSE BYE Position 11-12 Karli HENDRIKSE
H1 BYE BYE Position 15-16
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Sarah MILLARD Randburg Tennis Club No -
[2] NADIA GOUWS Marks Park Sports Club No -
[3] Amy BLOCH Bedfordview Country Club No -
[4] Alternate 1 ALTERNATE 1 Groot Brakrivier Yes Makhosazana Stewart
- Karli Hendrikse Rustenburg High No -
- Alternate Alternate Kingswood College Yes Lize SULLWALD
- Lilitha NDUNGANE ZA Old Edwardian Tennis Club No -
- Anè DANNHAUSER LINDEN HOËRSKOOL No -
- Dina TCHELET ZA Bedfordview Country Club No -
- Claire JARAMBA ZA Bedfordview Country Club No -
- Kyla STEYN ZA Belgrave Tennis Club No -
- Mia-leigh Cilliers ZA Monument Park Tennis Club Yes Alternate 2 ALTERNATE 2
- Tsobotsi LEHLOENYA ZA Tuks Juniors No -
- Abigail WATSON ZA Gerrie Dippenaar Tennis Academy No -
- Isabella FERREIRA ZA Gerrie Dippenaar Tennis Academy No -
- Martina GARNEVSKA ZA No -
Withdrawn (Late)
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
- Lize SULLWALD Warmbad Tennis Club No -
[4] Makhosazana Stewart ZA Marks Park Sports Club No -
Withdrawn (On-time)
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
- Georgia Kennealy ZA Tuks Tennis Club No -
- Alternate 2 ALTERNATE 2 Graeme College And Primary Yes Georgia Kennealy
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1549704600
2019-02-09 9:30am
A1 Groen - Court 14
Sarah MILLARD [1]
Dina TCHELET
6-0, 6-0
1549704600
2019-02-09 9:30am
A2 Groen - Court 15
Claire JARAMBA
Isabella FERREIRA
7-6, 6-1
N/A A3 Groen - Centre Court
Alternate 1 ALTERNATE 1 [4]
(Did not play)
Martina GARNEVSKA
Walkover
1549710000
2019-02-09 11:00am
A4 Groen - Court 1
Anè DANNHAUSER
Karli Hendrikse
6-3, 6-4
N/A A5 Groen - Court 2
Lilitha NDUNGANE
Alternate Alternate
(Did not play)
Walkover
1549710000
2019-02-09 11:00am
A6 Groen - Court 3
Mia-leigh Cilliers
Amy BLOCH [3]
0-6, 4-6
1549710000
2019-02-09 11:00am
A7 Groen - Court 4
Kyla STEYN
Abigail WATSON
1-6, 2-6
1549710000
2019-02-09 11:00am
A8 Groen - Court 5
Tsobotsi LEHLOENYA
NADIA GOUWS [2]
2-6, 4-6
1549726200
2019-02-09 3:30pm
A9 Groen - Centre Court
Sarah MILLARD [1]
Claire JARAMBA
6-0, 6-0
1549726200
2019-02-09 3:30pm
A10 Groen - Court 1
Martina GARNEVSKA
Anè DANNHAUSER
3-6, 7-5, 7-10
1549726200
2019-02-09 3:30pm
A11 Groen - Court 2
Lilitha NDUNGANE
Amy BLOCH [3]
3-6, 1-6
1549726200
2019-02-09 3:30pm
A12 Groen - Court 3
Abigail WATSON
NADIA GOUWS [2]
6-1, 3-6, 10-6
1549796400
2019-02-10 11:00am
A13 Groen - Court 3
Sarah MILLARD [1]
Anè DANNHAUSER
6-1, 6-0
1549796400
2019-02-10 11:00am
A14 Groen - Court 4
Amy BLOCH [3]
Abigail WATSON
6-0, 7-6
1549810800
2019-02-10 3:00pm
A15 Groen - Court 11
Sarah MILLARD [1]
Amy BLOCH [3]
6-3, 6-2
1549810800
2019-02-10 3:00pm
B1 Groen - Court 12
Anè DANNHAUSER
Abigail WATSON
4-6, 4-6
1549796400
2019-02-10 11:00am
C1 Groen - Court 5
Claire JARAMBA
Martina GARNEVSKA
2-6, 4-6
1549796400
2019-02-10 11:00am
C2 Groen - Court 6
Lilitha NDUNGANE
NADIA GOUWS [2]
2-6, 1-6
1549810800
2019-02-10 3:00pm
C3 Groen - Court 13
Martina GARNEVSKA
NADIA GOUWS [2]
1-6, 7-5, 8-10
1549810800
2019-02-10 3:00pm
D1 Groen - Court 14
Claire JARAMBA
Lilitha NDUNGANE
2-6, 0-6
N/A E1 Groen - Court 4
Dina TCHELET
(Did not play)
Isabella FERREIRA
Walkover
1549726200
2019-02-09 3:30pm
E4 Groen - Court 7
Kyla STEYN
Tsobotsi LEHLOENYA
6-7, 7-6, 10-3
1549796400
2019-02-10 11:00am
E5 Groen - Court 7
Isabella FERREIRA
Karli Hendrikse
6-3, 6-3
N/A E6 Groen - Court 8
Mia-leigh Cilliers
(Did not play)
Kyla STEYN
Walkover
1549810800
2019-02-10 3:00pm
E7 Groen - Court 15
Isabella FERREIRA
Kyla STEYN
3-6, 6-3, 10-3